Balı doğadan sanala taşıdı

Anavarza balını piyasaya sunan şirket, ürününü kurduğu ”ballı dükkan” adlı internet sitesi aracılığıyla sanal ortamda satışa sundu

Türkiye’nin doğal bal üretiminin önemli bir bölümünün karşılandığı Adana’nın Kozan ilçesindeki Anavarza Bal Dolum Tesisleri’nde üretilen ürünler, büyük mağazalardaki raf yoğunluğu ve ekonomideki daralma dolayısıyla birçok market ve bakkalın reyonlarında yeteri kadar yer bulamayınca üretim yapan firma, tüketiciye ulaşabilmek için internet sitesi üzerinden satışa başladı.

Sezen Gıda Şirketi Anavarza Bal Genel Koordinatörü Can Sezen bal dolum işine 1997 yılında başladıklarını söyledi. Üreticiden aldıkları ve sağlık koşullarına uygun şekilde dolumunu yaptıkları ürünü tüketicilerle buluşturduklarını anlatan Sezen, yıllık dolum kapasitelerinin 2 bin ton olduğunu bildirdi.

Firmalarının ISO 22000 ve BRC belgeli olduğunu, birçok kez kalite ve tüketici ödülü aldıklarını anlatan Sezen, Türkiye’nin 8 değişik yerinde satış temsilciliklerinin bulunduğunu kaydetti.

Büyük marketlerde raf yoğunluğu

Sezen, tesislerinde piyasada bilinen doğal çiçek ve çam balı dışında, krem balı, kestane çiçeği balı, keven ve kekik balı gibi özel ürünlerle, polen, arı sütü gibi doğal sağlık ürünlerinin dolum ve paketlemesinin de yapıldığını belirtti.

Perakende sektöründeki güçlü mağazalar zincirine sahip marketlerde raf yoğunluğu yaşandığını, bunun yanında ekonomik anlamda zorlanan küçük esnafın ise girdi maliyetini artırması dolayısıyla raflarına özel ürünler koyamadığını belirten Sezen tüketicilerin raflarda pek bulamadıkları özel bal ve yan ürünlerine rahatça ve gönül rahatlığı içinde ulaşabilmesi için balı, doğadan sanala taşıdıklarını söyledi.

En ballı alışveriş sitesi

Sezen, şöyle konuştu: ”Tüketicilerimizin ürünlerimizi tüm çeşitleriyle raflarda bulamama sıkıntısını, ‘Türkiye’nin en ballı alışveriş sitesi’ sloganı ile açmış olduğumuz Türkiye’nin ilk ve tek, aynı zamanda sadece özel bal ürünleri satan alışveriş sitemizde çözüme kavuşturmayı hedefliyoruz. Tüketiciler güvenli bir şekilde dönemsel indirimler ve kampanyalarla online bal siparişi verebilecekler. Tüketicilerin sitemizden aldıkları ürünler hiçbir mağazaya gitmelerine gerek kalmadan istedikleri adrese teslim edilecek. Ayrıca, yurt dışında yaşayan gurbetçilerimizle dünyanın farklı ülkelerinde Anadolu balının kalitesini duyarak tatmak isteyen tüketicilere de buradan ulaşmayı hedefledik.”

Sezen, tüketicilerin sitelerine ”www.ballidukkan.com” adresinden ulaşabileceklerini de sözlerine ekledi.

(Kaynak: İşteİnsan)

3 YORUMLAR

  1. merhaba…bizde çok temiz orman bal var. isterseniz tahlil yaptırabilirsiniz.fiyat 15-16 TL.benim adres: mitatpaşa cad 27/10 beyazit istanbul…tel 212 458 76 13 gia mika…

  2. Böyle bir hizmeti Kozan'da başlattığı için Can SEZEN Bey'i kutluyorum.Ben Bir Kozan Sevdalısı olarak böylesi dünyaya hitap eden hizmetlerden dolayı emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.Kozan Balı Dünyada 1 Numaradır. Yeterki Tanıtılabilsin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here