Bankacılık Yeniden Tasarlanıyor

Daha önce bir çok kentsel ulaşım ve teknoloji projesine imza atarak gündelik yaşam senaryolarını yeniden yorumlayan Murat Armağan Design, şimdi de bankacılık sektörünü değiştirmeye hazırlanıyor.

İnsansız banka şubeleri olarak nitelenen VTM’ler (Video Teller Machine) sayesinde çok daha geniş kitlelere hitap etmeyi mümkün kılan tasarımcı, nüfus yoğunluğu fazla olan kentlerde fonksiyon bölgelerindeki yığılmaların önüne geçebilmeyi hedefliyor. Bunun da hizmetlerin teknoloji desteği ile kentin içine yaygınlaştırılarak gerçekleşeceğini savunuyor.

Bankacılık süreçlerinden çok, hizmet algısını değiştirmeyi hedeflediğini ifade eden Murat Armağan, VTM’leri her türlü kamusal alana uyum sağlayabilecek, geometrik formlar kullanarak tasarladığını söylüyor. Kompozit alüminyum ve fiber malzemeden üretilen kabinin şehrin silüetini kesintiye uğratmamak maksadıyla cam yan yüzeylerle tamamlanması ise tasarımcının sözlerini doğruluyor. İşlem sırasında oluşacak konfor ve güvenlik arayışını karşılamak üzere kurgulanan altyapısı ve teknolojik donanımı sayesinde VTM’ler, çağrı merkezi personelleriyle, sesli ve görüntülü olarak, tüm temel bankacılık hizmetlerini verebiliyor. Üstelik kesintisiz, 7 gün 24 saat.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here