Bardakta kısır, bardakta mısıra rakip geldi

Bursa’da bir restoran işletmecisi, kadınların “altın günleri”nin vazgeçilmez yiyeceği “kısır”ı bardakta satmaya başladı.

Alışveriş merkezlerinde çeşitli soslarla karıştırılarak satılan bardakta mısıra rakip olan ve bardağı 1 liradan satışa sunulan kısır, yoğun ilgi görüyor.

Restoran işletmecisi Ayşegül Koroncu, son yıllarda oldukça ilgi gören bardakta mısırdan esinlenerek, kısırı bardakta satmaya başladığını söyledi.

Koroncu, kısırın bulgur, salça, yağ, maydanoz ve domates gibi doğal malzemelerden yapıldığını dile getirerek, şöyle konuştu:
“Mısırın bardakta satılmasından yola çıkarak, kadınların altın günlerinin vazgeçilmez yiyeceği kısırı bardağa koyup, satışa sunduk. Çevremdekiler hep kısırı çok güzel yaptığımı söyler. Ben de bunu diğer ürünlerimizin yanında satışa sunmak, başka kişilerle paylaşmak istedim. Önceleri garnitür olarak kullanıyordum. Sonrasında dedim ki (bardakta mısır oluyorsa, neden kısır da olmasın).”

Bardakta kısıra genellikle gençlerin ilgi gösterdiğini anlatan Ayşegül Koroncu, “Bardakta sattığım kısırı görenler ilk etapta şaşırıyor. Ama yedikten sonra bir tane daha almak istiyorlar. Ürünüm yoğun ilgi görüyor. Çevredeki iş yerlerinin siparişlerine yetişmekte zorlanıyorum” dedi.

9 YORUMLAR

  1. Patent mi ? neyin patentini almış bu uzaylı zekiye titus :)) suyun havanın patentide bende. kısır yaparken kullanıyorsan ona göre

  2. bu fikiri 2009 yılında bizat ben çıkardım tescil almayı düşünüyordum ama kısmet değilmiş bu fikirle Dragons den’e bile katılmayı düşünmüştüm:) .. çeşitli soslar ve karışım tarfileri bile hazırlamıştım İmkanlarım olmadığı için yarıda kalmış bir proje üzgünüm..

    http://www.annekaz.com/2009/06/bardakta-ksr.html her akla gelen fikri blogda yayınlamam

  3. Bütün dünyada insanlar bilakis yeni girisimciler arayis icerisindeler, ne yapsamda kendi isimi kursam ve kendi markami yaratsam diye. Kisirda iyi bir fikir ve hele yaz aylarinda vazgecilmez bir yiyecek. Bunu Adana ve Antakya yöre insanlari cok iyi yapiyorlar. Yaklasik bizde 4 yildir Almanyada kurdugumuz isyerimizde Kisir Salatasi-Kisir Salat mit Bulgur (Weizengrütze) satiyoruz. Asil anamenümüz Almanlarin cok sevdigi CURRY WURST ve yaninda diger yiyecekler.
    Curry Wurst (Köri Soslu Sosis) Türkiyede bir marka oldu ama hala Türkiyede yeni girisimcilerini bekliyor. Belki bu markanin sahibi siz olabilir ve hayallerinizi gerceklestirebilirsiniz. Nedemisler: MARKA VE ÜRÜNLERiNiZDE KiRACI OLMAYIN. Bu ürünü tanimayi ve Marka Tescil Belgesine sahip olmayi dilerseniz, hemen iletisime gecebiliriz. e-mail: bgako@gmx.de

  4. bravo bravo bravooooo.. işte buuu… zeka dediğin budur.. tebrik ederim. yürü be türk milleti yürü bee. neymiş pizzalar burgerler hot dog lar.. işte bu ya.. inovasyon girişimcilik diye buna derim ben. çok kısa sürede tabiri caizse köşeyi dönmezseniz bende birşey bilmiyorum… unutmadan.. elleri öpülecek bu ablam eğer bu işi yapıyorsa kimseye kaptırmasın hemen kredilerini çekip türkiye geneli dağıtımlara stand olaylarına başlasın. sos üretimi de yapsın hemen. bayilik deyince içindeki bulgurdan salçadan paketler halinde satışınıda bu tip tekerlekli satış reyonlarına temin etsin. ozsoymehmet@hotmail.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here