Başarılı Emlakçılık İçin Bilmeniz Gerekenler

Emlakçılığa başlamayı düşünen ya da kendini geliştirmek isteyenler için tavsiyeler.

real-estate-definitions

Girişimciler her daim başarı ile başarısızlık arasında ufak detayların olduğu görmez ya da önemsemezler. İşte sizlere başarıya giden yolda bir kaç tavsiye;

1. Her daim doğru sokağı seçin:

Emlakçılar açısından her zaman doğru sokak yanlış sokak terimleri vardır. Doğru sokak, trafiğin daha yoğun olduğu, insanların daha sık kullandığı, daha kolay bir şekilde gözlere çarpan sokaklardır. Bir binanın az kullanılan ve sık kullanılan sokakları arasında çok büyük farklar vardır. Çok kullanılan sokak, az kullanılan sokağa göre en az 2 kat daha fazla insana hizmet eder. Bu da firmanızın isminin ne kadar çok görüleceğine ve müşteri potansiyelinizin ne kadar artıp azalacağına etki eder. Daha fazla kullanılan sokaklara ait emlaklara yapacağınız yatırımlar da sokaklara ait bilginizle şekillenecektir.

2. Uzun kiralamalardan kaçınmayın:

Bir çok emlakçı, kısa dönemlik kiralamalar yapmayı ve her kontratta komisyon alarak daha fazla para kazanmayı mantıklı olarak görür. Ancak amacınız başarılı ve kaliteli bir firma kurmak ise, uzun vadeli kiralamalardan kaçınmayın. Çift taraflı müşterilerinizin memnuniyetini sağlamak uzun vadede çok daha fazla kazanç sağlayacaktır.

3. Ofislerinizi İhtiyacınızdan daha büyük tutun:

Ofislerinizi ihtiyacınız olan büyüklükten daha büyük tutmak, boş çalışma masaları ve ofisler oluşturmak sizleri işinizi büyütmeye yöneltecektir. Amerikalı ünlü emlak firmalarının kurucuları bu yolla tahminlerinden çok daha iyi yerlere geldiklerini itiraf ediyorlar.

4. Ofislerinizi aydınlık ve ferah tutun:

İnsanların daha geniş ve ferah ortamlarda daha rahat ve stressiz çalışarak performanslarını artırdıkları bilinir. Kendinize ofis seçerken %20 daha pahalı ama çok daha ferah olan bir yeri belirlemeniz, çalışanlarınızın en az %40 daha verimli çalışmalarını sağlayacaktır.

5. Bir dükkan açacaksanız kiradan kaçının:

Eğer yatırımlarınızı büyütüp bir dükkan ya da restorant açmayı düşünüyorsanız, kiradan kaçının ve mutlaka dükkanı elinizden geldiğince çabuk satın alın. İşleriniz büyüdüğünde ve dükkanınız değer kazandığında, çok daha fazla paralar vermek zorunda kalabilirsiniz.

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here