Basketbol Topları da Akıllı Oluyor

24

Ünlü spor malzemeleri üreticisi Wilson, Wilson X adlı akıllı bir basketbol topu geliştirdi.

wilson-x-akilli-top

Ünlü spor malzemeleri üreticisi Wilson markası, geliştirdiği akıllı basketbol topu, Wilson X Connected Basketball ile büyük bir ilgi gördü.

Geliştirilen basketbol topu, sahip olduğu akıllı cihaz iletişimi ve istatistik tutma yeteneği sayesinde oyuncuların tekniklerinin gelişmesine yardımcı olduğu belirtiliyor.

Klasik bir Wilson topu gibi görünen basketbol topu sahip olduğu gyroscope, accelerometer, Bluetooth ve batarya ile karışık bir algoritma kullanarak oyuncuların başarı istatistiklerini tutuyor ayrıca yetenek ve tekniklerin gelişmesine yardımcı oluyor. Akıllı top, sadece şut yüzdelerini ve şutların başarı oranlarını değil, şutun nasıl çekildiğini, şut tekniğinin ne derecede doğru olduğunu da ölçüyor.

Wilson x, ayrıca bir akıllı cihaz uygulamasına da sahip. Bu uygulama ile atılan şutları yorumlayan sistem, çeşitli şut modlarına da sahip. Örneğin Geri sayım modu ile son 3 saniyede atılacak şutun baskı anında nasıl şut çekildiği konusunda bilgiler verebildiği ve bu bilgiler sayesinde çeşitli yönlendirmeler yapılabildiği görülüyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here