Bayan giyim üzerine iş fikirleri

Bayan giyim üzerine iş fikirleri üretebilirsiniz

İş fikirleri piyasasında en çok bayanların beğendiği ve almak istediği ürünlerin satışı patlıyor. Özel alışveriş siteleri buna iyi bir örnek hemen hemen bir çoğunun ön sayfasında ve ürün gruplarında sıklıkla bayanlara hitap eden ürünleri görürsünüz. En çok bayan giyim üzerine odaklanan girişimciler ürün bulmak konusunda aslında pek zorlanmıyor. Genelde markaların ürünlerini ön plana koyuyorlar.

Peki bu sektöre yeni girişimciler nasıl girebilir. Birinci yol özel alışveriş sitesi açmak bir diğer yolda özel alışveriş sitelerine ürün tedarik etmek. Her iki yolda da güzel kazançlar elde etmek mümkün ama işin en can alıcı noktası ise iş planınızı iyi yapmanız gerekiyor.

bayangiyimİş planında sermaye kısmı ve pazarlama planı büyük önem taşıyor. Eğer yeterli sermayeniz yoksa ve tamamen borç ile bu sektöre girecekseniz işiniz en başta çok zor olucaktır. Bir diğer önemli nokta ise işi takip etmek için kuracağınız ekip. Ekibinizi kurarken mutlaka bu sektörde deneyimleri olanları bulmalısınız. Sıfırdan ve bu işi bilmeyen ekip arkadaşları işinizi daha da zorlaştırabilir.

Bayanlara özel alışveriş sitesi açmak

Karlı bir sektör olan özel alışverişte rakipleriniz çok fazla ve güçlü olabilir. Burada ilk tavsiyemiz niş alanlara girmek. Birden bayan giyim üzerinde bir çok ürün satmak yerine daha farklı alternatifleri tercih edebilirsiniz. Örneğin kombin giyimler üzerine bir çalışma yapabilir veya sadece bir ürün üzerine odaklanabilirsiniz. Ferace satmak buna iyi bir örnek, özellikle son 2-3 yılda ferace kıyafetlerinin aranma hacmine bakarsanız bu konuda daha çok bilgi sahibi olabilirsiniz. Ocak 2011-Ocak 2014 dönemlerindeki ferace ile ilgili google trendini yakından incelerseniz göreceksiniz ki Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos ayında bu ürünün arama hacimleri tavan yapmış bu durumda. Google Trend‘in en önemli özelliği ise satacağınız bir çok ürünün ne zaman satılacağı hakkında fikir edinmenizi sağlıyor. Burada gördüğünüz gibi Ferace ile ilgili aramalarda en çok arana kelime Ferace Modelleri yani sadece bu iş için özel alışveriş sitesi kurulabilir.

Bir diğer niş örnekte mayo üzerine araştırma yapalım. Grafikte göreceğiniz gibi her sene yaz sezonunda arama hacimleri artıyor. Bu da demekki bu yazda Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında bayanlar mayo almak için interneti tercih edecekler ve araştırmalara başlayacaklar.

Özel alışveriş sitelerine ürün tedarik etmek

Özel alışveriş sitesi kurmak yerine bir diğer fikirde onlara ürünler satmak. Bu siteler genelde en çok bilinen markalara odaklanmış durumda bunlar ağırlıklı olarak Türkiye’de bilinen markalar. Avrupa, Amerika ve Asya’daki bir çok bayan giyim markası ise ülkemizde satılmıyor. Almanya, Fransa, Japonya, İtalya gibi ülkelerdeki markaları yakından takip ederek buradaki firmalar ile Türkiye’de ki özel alışveriş siteleri arasında aracılık yapabilirsiniz. Böylelikle satış hacimi çok yüksek olan bu markafoni, trendyol gibi sitelerde sizde ürün sattırabilirsiniz. Bu iş diğerlerinden biraz daha zor gibi gözüksede toplam satış hacimlerinde çok iyi paralar kazandırabileceğini göreceksiniz.

Sponsor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here