Baybars Altuntaş ile Girişimci Ruhlar Buluşuyor

JCI İstanbul ‘GİRİŞİMCİLİK GÜNLERİ’ projemiz kapsamında başlattığımız ‘GİRİŞİMCİ RUHLAR BULUŞUYOR’ söyleşilerimize bir girişimcilik gurusu ile devam ediyoruz… İkinci konuğumuz; Türkiye’nin öncü girişimcilerinden, Deulcom International’ın kurucusu ve Dragon’s Den Türkiye’nin değerli yatırımcısı Sayın BAYBARS ALTUNTAŞ…

İstanbul Beyoğlu Belediyesi’nin sponsorluğu ile ‘Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi’nde 7 Temmuz Perşembe akşamı ÜCRETSİZ gerçekleştireceğimiz bu önemli etkinliğe tüm JCI üye ve aday üyelerimiz davetlidir.


Kısaca BAYBARS ALTUNTAŞ…

1970 İstanbul doğumlu olan Baybars Altuntaş; Boğaziçi Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde okurken kurduğu ‘Türkiye Franchising Derneği’ ve ‘Deulcom International’ firması ile Türk ekonomi dünyasında çok ses getiren çalışmalara imza attı. Özgün eğitim modeli ile çalışan Deulcom International; ‘Eurowards En Hızlı Gelişen 3.Türk Markası’ olarak ekonomi dünyasında yerini aldı.


Türkiye’de ‘İnnovasyon Yaratan 40 Patron’dan biri seçilen ve hayat hikayesi TRT tarafından belgesel olarak yayınlanan; Sivil toplum çalışmalarına da çok önem veren Altuntaş; Girişim Konseyi Başkanlığı görevini tamamladıktan sonra; Beyoğlu Güzelleştirme Derneği Başkanlığı görevi sırasında gerçekleştirdiği ‘Beyoğlu: Girişim Vadisi’ projesi ile ‘Sivil Toplum Girişimciliği Ödülü’ne layık görüldü.


Her yıl onlarca üniversitede verdiği ‘Sıfırdan Nasıl Patron Olursunuz? ‘ konulu konferansı ile Türkiye çapında binlerce üniversite öğrencisine hitap eden Altuntaş, pek çok sivil toplum kuruluşu tarafından da çeşitli ödüllere layık görüldü. İzmir Yeni Asır Yayın Grubu tarafından da ‘Girişimcilik Gurusu’ ilan edilen Altuntaş, ayrıca KKTC tarafından ‘Yılın Girişimcisi’ seçildi.


ABD Başkanı Barack Obama’nın 26 – 27 Nisan 2010 tarihlerinde Beyaz Saray’da düzenlediği ‘ABD Başkanlık Girişimciler Zirvesi ‘ için dünya çapında seçilen ve Başkan Obama tarafından davet edilen 150 girişimciden biri oldu.


Zirvede ABD Başkanı Barack Obama ile bizzat görüşme şansı bulan Altuntaş, zirvenin değerlendirilmesi için 60 ülke/250 katılımcı arasından seçilerek CNN International canlı yayınına çıkan tek kişi oldu.


Ülkemizde eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak adına yabancı dil ve kariyer eğitimlerini tüm Türkiye’ye yayarak sektörlerin yetişmiş personel açığını kapatırken bölgesel istihdam sürecine de önemli katkılar koymayı hedefleyen Altuntaş; kurucusu olduğu Deulcom International markasının dinamik yatırımcılarla beraber franchising sistemiyle tüm Türkiye’ye yayılma çalışmalarını bizzat yürütmektedir.


Ne zaman : 07.07.2011 Perşembe, saat 19.30
Nerede : Beyoğlu Belediyesi Gençlik Merkezi ŞİŞHANE / İSTANBUL
Kontenjan : Sınırlı

LCV (Katılım Kayıt) : [email protected]


ÖNEMLİ NOT: Katılım için LCV vermeyi ve ekteki afişimize göz atmayı lütfen unutmayınız :)

7 Temmuz akşamı görüşmek dileğiyle!

Sevgi ve Saygılarımızla,


Gülşah ANGI
Junior Chamber International İstanbul
Genç Liderler ve Girişimciler (JCI) Derneği
E: [email protected]
www.jci.cc www.jciturkey.cc www.jcistanbul.org

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here