Bayilik ve Franchising Sektöründeki Son Haberler

Bayilik ve Franchising Sektöründeki son gelişmeler hızla devam ediyor. Bayilik veren firmalar artık yurt dışına da açılmaya başladı. 2014 yılında bayi sayısını arttırmaya yönelik haberlerden oluşan bu yazımızda önemli bir gelişme yaşanıyor. Sadece bir sektörde değil bir çok farklı sektörde yatırımların devam ettiğini görüyoruz.

Bayilik veren firmaların basında yer alan haberleri

Little_Caesars_BayilikLittle Caesars hızlı büyüme atağında

2014 yılında 15’i yeni nokta olmak üzere 35 yeni franchise şube açmayı hedefleyen Little Caesars’ın şubeleşme atağında olduğu İstanbul, İzmir, Ankara, Bursa, İzmit, Tekirdağ, Edirne, Adapazarı ve Eskişehir’de de detaylı mekan analizleri yapıyor.

Portakal Spor Bayilik Kampanyası

11 nisan 2014 tarihine kadar , dekorasyon maliyeti hariç, franchising paket bedeli olan 20.000 TL+KDV yatırımcıların yüzünü güldürdü. Türkiye çapında 60 bayisi ve 35.000 üyesi bulunan Portakal Spor Kadınlara Özel Spor ve Sağlıklı Yaşam Merkezleri Zinciri , kendi işinin patronu olmak isteyen kadın girişimcilerle erkek yatırımcıları, bahar kampanyasıyla destekliyor.Bu kapsamda franchising paket fiyatı bedelini 20.000 TL’ye düşüren Portakal Spor, kadınların iş hayatında daha fazla yer almalarını hedefliyor. Bir salonda aylık ciro, minimum 10.000 TL olup, bu rakam ilave hizmetlerle 25.000 TL’ye kadar çıkıyor.

İstikbal Mobilya Almanya’daki en büyük mağazasını Stuttgart’ta açıldı

Boydak Holding’e ait İstikbal Mobilya, Ludwigshafen’den ve Nürnberg’den sonra Almanya’daki en büyük mağazasını Stuttgart’ta açıldı. Istikbal, 2014 yılı sonuna kadar Almanya’daki mağaza sayısını ona çıkarmayı hedefliyor. Istikbal, önemli bir ihracat destinasyonu olan Almanya’da Frankfurt, Hamburg ve Berlin başta olmak üzere büyük şehirlerde mağazalar açacak.

Özsüt Dubai’de Bayilikler Veriyor

ozsut-zonguldak-kozluBu yıl 19’uncusu düzenlenen Gulfood 2014 Gıda Fuarına ilk kez katılan Özsüt, 76 yıllık tecrübesini tüm dünyadan gelen ziyaretçiler ile paylaşma fırsatı bulurken, nefis ürünlerin yer aldığı Özsüt standı yoğun ilgi gördü. Türkiye’de 44 ilde 176 bayisi ile hizmet veren Türkiye’nin Pastacısı, gelecek dönemde yurt dışına açılacaklarının sinyallerini verdi.

Biga Köftesi Kufta İlk Şubesini Metrocity AVM’de açtı

Doğanlar Yatırım Holding Başkan Yardımcısı ve Gıda Sektör Başkanı Şadan Doğan konuyla ilgili yaptığı açıklamada; ”Bigamızın köftesini tüm Türkiye’de tanıtmak ve Kufta markamızla köfte restoranları açmak istiyoruz. Kufta ile 5 yıliçinde 100 noktaya ulaşmayı hedefliyoruz. İlk olarak Biga’da ve daha sonra İstanbul Metrocity AVM’de şubemizi hizmete açtık. İstanbul’da yeni lokasyonlar için görüşmelerimiz devam ediyor.” dedi.

Kadayıf Kaplı Kızarmış Dondurmaya Yoğun İlgi Var

Eskişehirli bir dondurma üreticisinin farklı konseptteki standı ise büyük ilgi görüyor. İki yıllık bir çalışma sonucu ortaya çıkan dışı kadayıf içeren özel bir karışımla kaplanarak üretilen dondurmaya büyük ilgi gösterildi. Kızarmış dondurma, “Sıcak ve Soğuk Aşkı” sloganıyla 1 Nisan’dan itibaren raflardaki yerini alacak. Kızarmış dondurmanın ilk etapta, vanilya, kakao, çiçek, Antep fıstıklı, kestaneli ve kaymaklısı yapılıyor. Bayilik talepleri alan firma kurumsallaşma yolunda devam ediyor.

ERA, gayrimenkul danışmanları için akademi kurdu.

ERA_Gayrimenkul_BayilikTürkiye gayrimenkul pazarının yaşadığı hızlı büyümeyi arkasına alarak başarılı projeler geliştiren ERA Türkiye, sektördeki eksiklikleri gidermek üzere yeni bir yatırıma imza atıyor. Şirket gayrimenkul danışmanlığına bir kriter getirmek üzere ERA Akademi’yi kurdu. Ücretsiz gayrimenkul danışmanı seminerleri ve teknolojik altyapı desteği vermeye hazırlanan şirketin hedefi ise 2016’da 200 ofise ulaşmak.

Kelebek Mutfak 50 mağaza açacak

Mobilya ve mutfak mağazalarını ayıran Kelebek, 2014 yılı sonunda 50 mutfak mağazasına ulaşacak. Kelebek Mobilya ve Mutfak Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Davut Doğan, “2012’nin ikinci yarısından bugüne kadar toplam 18 yeni mutfak mağazası açtık.Hedefimiz Kelebek Mutfak’ın mağaza sayısını 2014 yılı sonuna kadar 50’ye ulaştırmak. Bununla ilgili Türkiye’nin her yerinden bayilik taleplerini alıyoruz” diyor.

Realty Plus Makedonya’da Ofis Açtı

Realty Plus Türkiye, yurt dışına yönelik şubeleşme çalışmaları doğrultusunda ilk ofisini Makedonya’da açtı. Yurt içindeki franchise ofis sayısını 19’a çıkararak büyümesini sürdüren Realty Plus Türkiye, yurt dışına yönelik şubeleşme çalışmaları doğrultusunda ilk ofisini Makedonya’da açtı. Realty Plus Türkiye, 2014 sonunda 40 şubeye ulaşacak

Tosbaa Bayilik ve Franchise Vererek büyümeyi Hedefliyor

Tasarımı, hediyelik eşyaya getiren Timur Özdemir, ‘tosbaa’ markasıyla 3 bin çeşit ürün üretiyor. Her üründe bir tasarımcının imzasını sunuyor. Özdemir, ilk mağazasını İstiklal Caddesi’nde açtı. Franchise sistemi ve iş ortaklarıyla 2015 yılında 300 satış kanalına ulaşmayı hedefliyor.

Crispino 2014’te 13 yeni mağaza açacak.

crispinoAli Rıza Gültekin, “Yıl içinde 13 yeni mağaza açacağız. Her yıl en az yüzde 40 büyümek istiyoruz. Bu sayede Crispino’yu tekrar canlandıracağız. Yurt dışında da benzer bir büyümeye odaklanacağız” dedi. Genel Müdür Oral da, bu yılki yeni mağazaların öncelikle Ankara, Erzurum, Siirt’te açılacağını kaydederek, “Anadolu’da herkes takım elbise giymek istiyor. Konya ve İzmit’te de AVM’lerle görüşüyoruz, Anadolu, güçlü olduğumuz bir yer. Kapatılan pek çok bayi, yeniden bayilik istiyor. Bunları da değerlendiriyoruz” diye konuştu. Yurt dışındaki öncelikli hedefleriyse Irak, Rusya, Avusturya ve Almanya olacak.

Simit Sarayı Ortadoğu’da bayilikler veriyor

Simit Sarayı
Simit Sarayı

Simit Sarayı, Suudi Arabistan’ın önde gelen yatırımcı şirketlerinden biri olan Al Hokair Group ile master franchise sözleşmesi imzaladı. Sözleşme kapsamında beş ülkede 100 Simit Sarayı mağazası açılması hedefleniyor. Simit Sarayı, Suudi Arabistan’ın önde gelen yatırımcı şirketlerinden biri olan Al Hokair Group ile master franchise sözleşmesi imzaladı. Simidi ve diğer geleneksel Türk lezzetlerini dünyaya tanıtarak, Türkiye’den bir dünya markası çıkarma ve diğer markalara da öncü olma hedefine her geçen gün daha da yaklaştıklarını söyleyen Kavukcu, “Aylık ortalama 800 adet franchise başvurusu alıyoruz, bu taleplerin yarısından çoğu yurt dışından geliyor. 2014 yılında İngiltere, Amerika, Suudi Arabistan, Katar, Bahreyn, Birleşik Arap Emirlikleri, Umman ve Ürdün’de yeni mağazalar açacağız, Hollanda ve Almanya pazarlarındaki büyümemizi de sürdüreceğiz. 2018 yılında ise Türkiye’de 440, yurtdışında 560 olmak üzere toplam 1000 mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz” ifadelerini kullandı.

Genel Bayilik Başvuru Formu :

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here