Bayililere Bayi Destek Paketi Akbank’ta

Akbank KOBİ’ler için “Bayi Destek Paketi” hazırladı.

Akbank açıklamasına göre, KOBİ’lere yönelik geliştirdiği ürün ve hizmetlere yenisini ekleyen Akbank, beyaz eşya, akaryakıt, gıda, hazır giyim gibi çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren bayilerin işletme ihtiyaçlarını karşılamak ve büyümelerine destek olmak amacıyla Bayi Destek Paketi’ni hazırladı.

Akbank
Akbank

Bayi Destek Paketi kapsamında sunulan Bayi Destek Kredisi, Ticari Artı Para, İşlek Kredi, Teminat Mektubu ve Ticari Araç Kredisi ile KOBİ’lerin finansman ihtiyaçları karşılanıyor. Ayrıca, Doğrudan Borçlandırma Sistemi bayilere nakit akışlarını yönetmeleri açısından önemli bir destek sağlıyor.

Pakette, KOBİ’lerin firma harcamaları için Axess Business; kredi kartı ile yapılan tahsilatlar için Üye İşyeri Hizmeti yer alıyor. Bayi Destek Paketi’nde, Aksigorta iş birliği ile POS cihazlarını ve iş yerlerini teminat altına alan POS Plus Sigortası ve İşyeri Plus Sigortası da sunuluyor. KOBİ’ler pakette yer alan ürün ve hizmetlerden özel koşullarda yararlanırken, ücretsiz havale, EFT, çek tahsilatı ve çek karnesi avantajlarıyla da işletme maliyetlerinde iyileştirmeler sağlayabiliyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Akbank KOBİ Bankacılığından sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Bülent Oğuz, “KOBİ’lerimiz Türkiye’nin gücü, Akbank KOBİ’lerimizin gücüdür. Akbank olarak, KOBİ’lerin sağlıklı büyümelerine destek olmak bizim temel amacımız. Bu kapsamda, onların ihtiyaç duydukları ürün ve hizmetleri avantajlı koşullarda sunmaya özen gösteriyoruz. Bayi Destek Paketi’ni geliştirirken de bu kriterleri dikkate alarak, karlı bir şekilde büyümelerine katkıda bulunmayı hedefledik” değerlendirmesinde bulundu.

Pakette yer alan Bayi Destek Kredisi ile bayilerin, mal, hizmet, donanım, yazılım gibi alımlarını 3 aya varan ödemesiz dönem ve maksimum 36 ay vade imkanıyla yapabildiğini belirten Bülent Oğuz, şunları kaydetti:

“Ayrıca vadesiz hesaplarında yeterli bakiye olmadığında, otomatik olarak devreye giren Ticari Artı Para Kredisi ile kısa vadeli nakit ihtiyacını her an karşılayabiliyorlar. Paket kapsamındaki Doğrudan Borçlandırma Sistemi sayesinde bayiler, firmalarına tahsis edilen kredi limiti ile ödemelerini otomatik olarak hesaplarından ana firma hesabına transfer edebiliyorlar. Kredi kartı ile yapacakları tahsilatlarda ise Akbank’ın sunduğu Üye İşyeri Hizmeti’nden özel koşullarda faydalanabiliyorlar. Bunların yanısıra paket kapsamında sunduğumuz ücretsiz Havale, EFT, Çek Tahsilatı ve Çek Karnesi avantajları ile müşterilerimizin işletme maliyetlerini düşürmelerine yardımcı oluyoruz. Bundan sonra da Akbank olarak Türkiye genelindeki tüm KOBİ’lere kredi ve diğer bankacılık hizmetlerini avantajlı koşullarla sunmaya devam edeceğiz.”

Paket kapsamında Bayi Destek Kredisi veya Doğrudan Borçlandırma Sistemi ürünlerinin yanında Ticari Artı Para ve Axess Business ya da Wings Business gibi Ticari Kredi Kartı da kullanan bayiler, üç ay boyunca Akbank Şubelerinden 20 havale, 20 EFT ve 20 çek tahsilatı ile Akbank Direkt İnternet’ten sınırsız havale ve EFT işlemini ücretsiz gerçekleştirebiliyorlar. Ayrıca 25 yapraklı Çek Karnesi’ne vergi hariç ücretsiz sahip olabiliyor.

Bayi Destek Paketi ile tanışın – Paket Ürünleri:

 • Bayi Destek Kredisi: Mal, hizmet, donanım, yazılım vb. alımlarınız için 3 aya varan ödemesiz dönem sunan Taksitli Kredi ürünümüzden yararlanabilirsiniz.
 • Doğrudan Borçlandırma Sistemi: Yaygın bayi ağına sahip firmaların, bayi lehine tahsis edilen kredi limiti ile alacaklarının otomatik olarak, bayi hesabından ana firma hesabına transfer edilmesini sağlayan Otomatik Tahsilat Sistemi’ne dahil olabilirsiniz.
 • Ticari Artı Para Kredisi: Vadesiz hesabında yeterli bakiye olmadığında, otomatik olarak devreye giren Ticari Artı Para Kredisi ile çek, fatura gibi ödemelerinizin gününde gerçekleşmesini sağlayarak, işletmenizin kısa vadeli nakit ihtiyacını her an karşılayabilirsiniz.
 • Axess Business Ticari Kart: Mal alımı, akaryakıt, iş seyahatleri, konaklama, ofis ihtiyacı vb. işletme harcamalarınızı taksitlendirme imkanından yararlanırken chip-para da kazanabilirsiniz.
 • İşlek Kredi: İşlek kredi ile istediğiniz zaman ve miktarda para çekebilir, istediğiniz zaman ise riskinizi sıfırlayabilir ya da kredinizi kapayabilirsiniz
 • Teminat Mektubu: Mal alımı, gümrük işlemleri, güvence bedeli, kira teminatı vb. işlemler için ihtiyacınız olan TL veya döviz Teminat Mektubu’nu temin edebilirsiniz.
 • Ticari Araç Kredisi: Ticari araç alımınızı, uygun vadelerde gerçekleştirirken , araç satıcıları ile yaptığımız anlaşmalar kapsamında özel indirim ve faiz oranlarından yararlanabilirsiniz.
 • POS Hizmetleri: Size özel sunulan komisyon onları ve blokeli çalışma koşulları ile Üye İşyeri hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.
 • İşyeri Plus Sigortası: İşyerinizi ve iş yerindeki mallarınızı, yangın, hırsızlık sel, su baskını ve terör teminatlarının yanı sıra iş yeri sorumluluk, iş durması ve cam kırılması gibi risklere karşı da güvence altına alabilirsiniz.
 • POS Plus Sigortası: POS cihazını, cam kırılması ve yazarkasa hırsızlık riskleriyle beraber güvence altına alabilirsiniz.

Size özel avantajlar!

Bayi Destek Kredisi veya Doğrudan Borçlandırma Sistemi’ne ilave olarak Artı Para ve Ticari Kredi Kartı ürünlerini kullanmanız durumunda aşağıda yer alan avantajlardan 3 ay boyunca ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

 1. Akbank Direkt İnternet’ten sınırsız Havale ve EFT,
 2. Şubelerden ayda 20 Havale, 20 EFT ve 20 Çek Tahsilatı
 3. 25 yapraklı Çek Karnesi (vergi hariç)
Genel Bayilik Başvuru Formu :

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here