Bayim Olur musun Franchising Fuarı 15 Ekim’de Başlıyor

26

MARKALARLA GİRİŞİMCİLERİN BÜYÜK BULUŞMASI 15 EKİM’DE YABANCILAR TÜRK MARKALARI İÇİN GELİYOR

Markalara büyüyerek zincirleşme fırsatı sunan, girişimcilere ise kendi işini kurma imkanı veren ülkemizin ilk ve tek franchising fuarı olan “Bayim Olur musun Franchising ve Markalı Bayilik Fuarı” İstanbul’da 15-18 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Bayim Olur musun FuarıHer yıl giderek artan katılımcı ve ziyaretçi sayısına ulaşan, markalar ve  girişimciler için yeni avantajlar ve sürprizleri de beraberinde getiren Bayim Olur musun Franchising Fuarı, bu yıl 13. Kez kapılarını açacak. Yeşilköy CNR Fuar Merkezi’nde Medyafors Fuarcılık organizasyonu, UFRAD(Ulusal Franchising Derneği) işbirliği ve Coldwell Banker Türkiye Ana Sponsorluğunda gerçekleştirecek fuara ulusal ve global ölçekte yaklaşık 400 firma katılacak. Bu yıl fuara, ulusal markaların uluslararası arenada boy gösterebilmesi konusunda aracılık eden ve geçtiğimiz yıllarda önemli işbirlikteliklerine imza atan yabancı yatırımcılar damgasını vuracak.

Ortadoğu, Avrupa ve Asya’lı yatırımcılar geliyor
Medyafors Fuarcılık Genel Müdürü Aycan Helvacıoğlu, kendi eko sistemini yaratan franchising sektöründe bu yıl da önemli bir büyüme yaşanacağını belirterek, “Bu yıl 22.000 m2 alanda yaklaşık 400 markanın katılımı ile gerçekleşecek fuar, franchise sektörünün her geçen yıl ne kadar geliştiğinin bir göstergesi.  Hızını arttıran markalar 2015’te de ‘dur’ demeyecek” dedi. Fuarın en önemli misafirleri arasında başta Ortadoğu kökenli yatırımcılar olmak üzere Avrupa ve Asya’dan da çok sayıda katılımcının yer aldığını kaydeden Helvacıoğlu şunları söyledi: “Bu yılki fuarı Avrupa Franchise Federasyonu’nun (EFF-European Franchise Federation) her yıl düzenlenen Yönetim Kurulu Toplantısını 15-16 Ekim tarihlerinde fuar bünyesinde eş zamanlı olarak gerçekleştirecek olması da önemli kılıyor. Avrupa Birliği’ne üye ülkelerin ve aday ülkelerin franchise derneklerini tek çatı altında toplayan 22 üyeli federasyon, fuarda Franchising Deneyim Paylaşım Günü etkinliği de gerçekleştirecek.”

Belçikalı genç girişimciler Türk markaları için geliyor                 

Başkanlığını Belçika’da yaşayan bir Türk olan Murat Balbay’ın yaptığı Belçika Genç Girişimciler Birliği (UYBE-Union of Young Belgian Entrepreneurs) 25 üyesiyle birlikte fuarın önemli katılımcıları arasında yer alıyor. Belçika’da girişimcilik ve yatırım alanlarında faaliyetlerde bulunan ve öncelikli amacı iş kurmak olan göçmen kökenli girişimcileri, iş hayatına hazırlamak olan kuruluş, fuarda yerel markalarla iş birliği imkanlarını araştıracak.

25 kişilik Suudi heyeti markalarla görüşecek

Fuara Suudi Arabistan adına katılacak olan Alarfaji Group ve Franaccess Franchise Danışmanlık Firması YöneticisiAhmad Al Arfaj öncülüğündeki 25 kişilik Suudi Arabistan yatırımcı heyeti ise yerli firmalarla yatırım amaçlı görüşmeler yapacak.  Fuarın bu yıl Malezya’dan da önemli misafirleri bulunuyor. Malezya Ekonomi Bakanı, fuarın açılış törenine katılacak, Malezya Franchise Derneği de bu yıl fuara Malezya kökenli 15 marka ile birlikte iştirak edecek. Ortadoğu’nun en önemli franchise danışmanlık firmalarından birisi olan Francorpme Danışmanlık Firması yöneticileri Türk markalarla görüşmeler yapacak.

UFRAD Seminerleri yatırımcıları bilgilendirecek
Bayim Olur musun Fuarı’nda 4 gün süresince UFRAD(Ulusal Franchising Derneği) tarafından hem girişimcilere hem de markalara yol gösterici nitelikte seminerler düzenlenecek. Franchising alanında farkındalık yaratacak seminerler; ekonomistler, hukukçular, franchise uzmanları ve üniversite eğitmenleri tarafından verilecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here