Bebeğinizin Adını “Quinoa” Koyun 10.000$ Kazanın

Bebeğinizin Adını

Amerika’da BJ’s Restaurant & Brewhouse, geçen hafta yaptığı ilanla dikkatleri üzerine çekti.

20150128170141-baby

Bebeğinizin adını bir yiyecek adı olarak belirlemek için ne kadar para istediniz ? Amerika’da BJ’s Restaurant & Brewhouse, bebeklerinin adını “Quinoa” koyan ilk aileye 10.000$ dolarlık hediye çeki vereceğini duyurdu. Geçtiğimiz pazar günü duyurlan ilanda, bebeğin adının “Quinoa” olarak koyulması ve resmi olarak belirlenmesi gerektiği, kampanyanın 21 Ekim’e kadar geçerli olduğu belirtildi.

İlginç reklam kampanyası ile dikkatleri üzerine çeken restoran zinciri bir çok kesim tarafından da eleştirilmeye başlandı. Kampanya kapsamında ayrıca, Twitter üyeliklerindeki ilk ismini “Quinoa” olarak değiştiren tüm kullanıcılara 10$ ila 35$ arasında değişen hediye çekleri dağıtılıyor. Bu kampanya ise 6 Haziran’a kadar geçerli.

Restoran zinciri Amerika’nın 20 farklı eyaletinde 163 farklı şubeye sahip. Bir çok kesim tarafından, duyurulan kampanya nedeniyle eleştirilen restoran bu konuda bir sıkıntıları olmadıklarını belirtiyor. Amerika’da bu tarz ilginç olaylar daha önce de yaşanmıştı. 11/11/11 tarihinde doğan bebeğe, aynı tarihte yayınlanmaya başlanan Skyrim adlı video oyununun baş kahramanın adı verilmişti. Bebeklerinin adını Dovahkiin adını koyan aile, oyunun yapımcı şirketi Bethesda tarafından ücretsiz ürün verilerek ödüllendirilmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here