Beynimizdeki alışveriş merkezi!

Nöro pazarlama ile müşterinin aklından geçenler ve istekleri önceden tahmin edilerek, ona göre ürün sunuluyor”¦

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesinde (ETÜ), TOBB ile CISCO Girişimcilik Enstitüsü tarafından organize edilen ”Nöro Pazarlama: Beynimizdeki Alışveriş Merkezi” konulu seminer verildi.

TOBB – CISCO Girişimcilik Programı çerçevesinde girişimcilik eğitimi alan öğrencilere semineri veren Stratejik Kararlar Grubu Nöroekonomi ve Pazarlama AR-GE Şirketi Genel Müdürü Yavuz Bayraktar, pazar ve pazar değişimiyle birlikte insan davranışlarının fizyolojik ve biyolojik temellerinin araştırıldığını, tüketicinin karar verme süreçlerine neden olan davranışların pazarlama stratejilerini belirlediğini söyledi.

Duyguların karar alma süreçlerindeki etkisinin Amerika Birleşik Devletleri’nde 1994 yılından bu yana manyetik beyin görüntüleme ve ‘eye tracking’ (göz takibi) gibi yöntemlerle izlenmeye başladığını anlatan Bayraktar, söz konusu izlemelerde tüketicilerin bir ürünü satın almaya karar verirken, sadece rasyonelliği değil, aynı zamanda daha yalın olan duyguları da kullandığının fark edildiğini kaydetti.

Rakiplere üstünlük sağlıyor

Bayraktar, ”Nöro Pazarlama”yı müşterinin aklından geçenleri ve istekleri önceden tahmin edilerek, ona göre ürünün sunulması olarak niteledi ve hızla gelişen rekabet ortamında nöro pazarlamanın rakiplere üstünlük kurmayı sağladığını vurguladı.

Bayraktar, ”Davranışlarımızın motivasyonel çerçevesi zevk ve haz arayışı ve tatmindir. Yem balığın hoşuna gitmeli balıkçının değil” dedi. TOBB ETÜ ve CISCO işbirliği ile kurulan Girişimcilik Programı, girişimcilere bir işletmeyi başarıyla yönetmek için ihtiyaç duyacakları yetenek ve becerileri kazandıracak eğitim programları ve seminerler düzenleniyor.

Programda, CISCO Girişimcilik Enstitüsü;nün farklı ülkelerde başarıyla uyguladığı iExecutive Eğitim Programı (iExec), Türkçe ve Türkiye koşullarına uyarlanarak anlatılıyor. İnternet ve bilişim teknolojileri kullanımının şirketlerin büyüme stratejileri içindeki yeri de programın önemli amaçları arasında bulunuyor. Kaynak:İşteinsan.com.tr

2 YORUMLAR

  1. Hepimiz kendimizi garanti altına almak isteriz.Satış yapıcaksak malımızın elimizde kalmamasını isteriz.İade garantisi olan çok iyi paralar kazandıran bay ve bayan kataloğunun ayrı olduğu bir network sistemine üyeyim.Çalışana kazancı gayet güzel çevrem yok yapamam dedim başta ama süper satış yaptım ilk ay.Lütfen biraz kendinize güvenin.Bende evli bir bayanım ve geçinme derdindeyim.Rabbim herkese kazançlar nasip etsin.Ama oturarak bişeyler istenmemeli diye düşünüyorum.Hanımlar Satışınızı siz yapamazsanız eşiniz yapar ortaklaşa çalışabileceğiniz yada tek başına yapabileceğiniz gayet kazançlı bir iş sunuyorum sizlere.Atalarımız boşuna söylememiş emek olmadan yemek olmaz diye.Kazanmanız için elimden geleni yapmak isterim..Tuğba ŞAHİN:0543 242 94 32

  2. merhaba arkadaşlar

    Network marketing, tavsiye pazarlaması ile ilgili bir girişimde bulunmak istiyorsanız doğru adrestesiniz. http://www.lifeplus.com/aydinalas & http://www.lifeplus-tr.com adresinden ürünler hakkında bilgi alabilir, iş fırsatı ile ilgili detaylı bilgi almak isterseniz de web adresimin iletişim bilgilerinden benimle kontok kurabilirsiniz.

    Hedefleri olan, Başarılı olmak isteyenler durduralamazlar…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here