Bilim Merkezi İçin İlk Adım Atıldı

Bilim Merkezi İçin İlk Adım Atıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve TÜBİTAK, tarafından atılan imza ile Türkiye’nin en büyük bilim merkezi olacak çalışma başladı. Bugün saat 14.00’da Sekapark’ta düzenlenen imza töreni ile önemli bir adım atıldı. Seka Kağıt Fabrikası alanındaki binalar restore edilerek oluşturulacak bilim merkezi, Türkiye’nin en büyüğü olmasının yanı sıra Avrupa’nın da sayılı tesislerinden biri olacak.

Bilim merkezinin 6 bin metrekarelik interaktif sergi salonu bulunacak. Bu salonda ziyaretçiler deney aletlerini kendileri kullanarak sonuçlarını anında gözlemleyebilecek. Bilim merkezine dönüşecek Seka fabrikaları gençlerin gelişmelerine katkı sağlayacak. Bilim merkezi, çocukların ve gençlerin vakitlerini faydalı çalışmalarla geçirebilecekleri bir eğitim-gelişim merkezi olarak tasarlandı.

Seka bilim merkezi, bilim ve teknolojiyle ilgilenen, ilerlemek, kendisini geliştirmek isteyen tüm gençlerimiz için bir eğitim üssü olacak. Kocaeli bilim merkezinde bilim kampları, sertifika programları, halk dersleri, bilim adamlarıyla söyleşi saatleri, devamlı seminerler ve konferanslar yapılacak. Merkez, ulusal ve uluslararası kongrelere, seminerlere ve proje yarışmalarına ev sahipliği yapacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here