Bimeks bayilik şartları

Bimeks bayilik şartları

Bimeks ile beraber büyümek, beraber kazanmak ister misiniz? Tamamen kendine özgü, karma bir franchise modeli ile zarar etmenin çok zor olduğu bir işbirliğine hazır mısınız?

Hedefimiz : Yıllardır yurdumuzun her yerinden binlerce iş adamı Bimeks’e franchise ya da acentalık için başvuruda bulundu. Üzülerek de olsa teşekkür ederek red etmek zorunda kaldık. Kazancımızı paylaşmak istemediğimiz için değil; hem Bimeks’in hem de franchise alan ortağımızın hakkını yeterince koruyacak gerekli alt yapımız hazır olmadığı için red ettik. Bu yıl 20. yaşını kutlayan Bimeks şimdi hazır. Kendine özgü, franchise ortağını mutlu edeceğine inandığı karma bir franchise modeli hazırladı. Tüm elektronik altyapısı ile birlikte çalışıyor. Bu özgün model Bimeks’in ve franchise ortağının güçlü yanlarını bir araya getirerek maksimum katma değeri oluşturmayı hedefliyor. Dürüst çalışarak kazanmak isteyen ve bu işi seven herkesi beraber çalışmaya davet ediyoruz.

bimeksBimeks, markasını, satınlama gücünü, lojistik ve satış noktası know-how’ını ortaya koyuyor ; ortağından ise sermayesini, ilinde yada ilçesindeki tecrübesini, iyi ilişkilerini ve en önemlisi emeğini koymasını istiyor. İşbirliğinin şeklini birkaç maddede özetleyebiliriz:

Franchise mağazamız, görünüş, teşhir, mal temini, satış, fiyat, elekronik altyapı, yazılım gibi her konuda Bimeks’in mağaza standartları ile tamamen aynı oluyor. Franchise ortaklarımız kendi yöneticilerimizin eriştiği her bilgiye erişebiliyor. Bunların hepsi Bimeks ekipleri tarafından anahtar teslimi kuruluyor. Hazırlanan proje çerçevesinde belirlenen maliyet ise Franchise ortağımız tarafından karşılanıyor.
Satınalama kotası, zorunlu mal alımı gibi hiçbir yaptırım yok. Çünkü mağazada tuttuğumuz stok satılıncaya kadar Bimeks’in malı. Kendi mağazalarımız için son bir yıldır kullandığımız Arz Talep Yönetimi (ATY) sistemi sayesinde satılan ürünler otomatik olarak mağazaya sevk ediliyor, satılamayanlar geri toplanıyor. Bu sayede mağazada ciddi bir iş gücü tasarrufu elde ediliyor.
Mağazanın operasyonel giderlerini (personel, kira vb .) karşılayacak ve franchise ortağımıza bir miktar kar bırakacak bir marj Bimeks tarafından garanti ediliyor. Her ay franchise ortağımızın hesabına aktarılıyor.
Her türlü genel reklam, satınalma, kargo ve diğer lojistik masrafları Bimeks tarafından karşılanıyor.
Yıl sonunda mağazada elde edilen toplam kardan daha önce franchise ortağımıza ödenenler ve operasyon ile ilgili Bimeks’in maliyetleri düşüldükten sonra kalan kar eşit olarak bölüşülüyor.
Franchise mağazamız Bimeks ürünleri dışında hiç bir ürün alıp satamıyor.
Bimeks bir kereye mahsus olarak, mağaza büyüklüğüne bağlı olmak üzere Marka bedeli alıyor.

Başvuru aşamaları ve dikkat edilecek hususlar: Web sitemizdeki online formun doldurulması ve 500 TL işlem bedelini ödenmesi ile başvurunuz incelemeye alınır. Mağaza açmayı düşündüğünüz yer belli değilse veya 150 m2’den küçük ise veya 10 km’den yakın bir yerde Bimeks mağazası varsa lütfen başvuruda bulunmayınız. Birden fazla alternatif yer varsa başvuruda bulunabilirsiniz. Başvuru ücreti almamızın sebebi ciddi olmayan başvuruların önünü keserek, ciddi olanların titizlikle ve gecikmeksizin değerlendirilmesini sağlamaktır.

Başvurularınız öncelikle bulunduğu yer, il, ilçe ve bu bölgenin gelir potansiyeli açısından değerlendirilir. Eğer mağaza operasyonu açısından verimli olacağı düşünülürse, detaylı görüşme için Bimeks merkez ofise davet edileceksiniz. Anlaşma sağlandığı takdirde yerinde inceleme için ekip gönderilir. Eğer karlı bir mağaza operasyonu olmayacağı düşünülürse sizinle yine temas edilerek, durum beraberce değerlendirilerek başvurularınızın reddi veya daha detaylı inceleme için karar verilir. Yerinde detaylı inceleme esnasında projelendirme için gerekli bilgi ve belgeler toplanır. Yerinde inceleme için yapılacak masraflar Franchise tarafından karşılanacaktır (1500 TL). Yerinde inceleme sonrasında açılması düşünülen mağaza için muhtemel ciro tahminleri yapılır. Bu aşamada rakamlara dayalı olarak mağazanın açılıp açılmaması için son karar verilir.

Mağazanın açılması kararı verilirse sözleşme imzalanarak, marka ve projeye göre belirlenen ilk yatırım bedeli franchise tarafından Bimeks’e ödenir.
Sözleşme imzalanmasından sonra iki ay içinde mağaza inşaatı bitirilerek mağazanın açılışı hedeflenir. Mağaza inşaat faaliyetleri başladıktan sonra ve açılıştan bir hafta önce mağaza açılış stoğu depozitosu Bimeks’e ödenmiş olmalıdır. Tüm proje, inşaat ve mal lojistiği Bimeks tarafından yapılır.
Franchise personeli ve yönetiminin açılış öncesinde uygun Bimeks mağazalarında belli süre staj görmeleri ve Bimeks merkez ofiste operasyon eğitimine katılmaları zorunludur.

Değerleme kriterleri?

Dürüstlük: Vereceğiniz bilgiler çerçevesinde sizi ve şirketinizi araştıracağımızı kabul etmiş oluyorsunuz. Bimeks olarak her zaman dürüstlüğü en ön planda tuttuk ve tabii olarak iş ortaklarımızda da aynı kriteri arıyoruz.
Mağaza lokasyonu: Mağazanın bulunacağı yerdeki insan trafiği, il veya ilçenin nüfus, gelir düzeyi, tabela görünürlüğü, müşteri potansiyeli, aynı bölgede mevcut rakiplerimizin ciroları ve ürün portföyleri en önemli kriterlerdir. Bu konudaki sayısal bilgileri bizimle paylaşmanız başvurularınızın incelenmesini hızlandıracaktır.
Mağaza biçimi ve bulunduğu binanın durumu kabul edilebilir bir düzeyde olmalıdır. Bimeks marka imajını zedelememelidir.
Mali yeterlilik: Operasyonel olarak kar etmeniz için elimizden geleni yapacak olmamıza rağmen, ilk yatırım bedellerinin öz sermayenizden karşılanmasını istiyoruz. Banka borcu ile sıkıntıya düşen ortağımız olması en istemediğimiz durumdur.

Tahmini Yatırım Tutarı : Her ne kadar yatırım tutarı mağazanın büyüklüğü ve yerine bağlı ise de, 250 m2 büyüklüğünde bir mağaza için, marka bedeli, inşaat, dekorasyon, açılış masrafları, ilk mal bedeli gibi kalemler için her şey dahil 500.000TL ile 700.000TL arasında bir yatırım gerekebilir. Sadece bir fikir vermesi açısından,düşündüğünüz büyüklükle bu miktarı oranlayabilirsiniz.

Detaylı Bilgi ve Başvuru : Başvurunuzu tamamladıktan sonra 1 hafta içerisinde Bimeks yetkilisi tarafından daha detaylı bilgilendirme için aranacaksınız. Bu görüşme esnasında tüm sorularınız cevaplandırılacaktır.

Başvuru link

25 YORUMLAR

 1. izmir semikler caddesi üzerinde 250mt2 + bodrum 40mt2 kullanim alani alan, cok işlek cadde üzerinde kose dukkan, kiraliktir. ilgilenenler iletişime geçebilir…

 2. merhaba benim menemen / izmir de 3 katlı zemin katı 135 m2 +bodrum ve tmamen 3 katla beraber 405 m2 bi dukkanım var hem işlek cadde de hem teknosa gıbı bı magazanın cayır cayır iş yaptıgı bı yrde sızınde yapabılecegınıze ınanıyorum dusunursenız kıra ya verebılırım ilginize tel :0536 810 62 06 – 0532 637 66 43 bnce bimeks gıbı bı magazaya ykıscak bı yer

 3. Bimeks mağazada 1000 TL ye kendi web sitesinde 850 TL ye indirimli satacak diyen arkadaş.Zaten o web üzerinden satılan ürünlerin faturaları da mağazalardan kesilecek.Yani yine sen satmış olacaksın.

 4. 700.000 TL nakiti olup bu yazıyı okuyanlara sesleniyorum. Araştırın ve bulduğunuz lokasyona uygun daire fiyatlarının yüksek olabileceği bir yerden kat karşılığı arsa alın. 700.000 tl ile ortalama 800metrekarelik bir arsa da 36 dairelik bir inşaat projesi yapın yapı denetim maliyetleri ilk demir beton maliyetlerini hesap edince hemen hemen kargası bitirmiş olursunuz. Yeni maliyetleri hesaplayamıyorum ama en azında 4. kat tablası atılır. Ve satışa başlarsınız. Abartısız 700.000 tl lik sermayeniz daire satışlarını bitirdiğinizde 1.5 milyon tl yi geçer ve bir de kocaman dükkanınız olur. bu süreç yapı hızınıza göre 3 yılı geçmez. Kimsenin de ağız kokusunu çekmezsiniz. benim 5 mağazam var büyük bayilikler ve hepsinden bunaldım inşaata yöneldim.

 5. 700 bin liraya istanbuldan 1 daire alsan aylık 1500 tl ye kiraya verirsin. :) temiz para.. ne mağaza ne kar marjı ne başka bi dert hiçbişe yok otur evinde ayın 1 inde al kiranı yaslan gez :) kısacası o kadar param olsa kendime daire yada başka bi iş kurar kendi yağımla kavrulurum.. saygılar..

 6. Millet eksik yada yanlış bilgilendirme yapmayalım.. bizde görüştük.. adamlar ciddi ciddi sistemlerini anlattı.. tamam paramız yetmez ama param yetmiyor diye yalan yere adamları yerden yere vuracak halim yok..
  ,
  başvuru için talep edilen 500 TL talip olanın ciddiyetini görmek için.. zaten o para iade ediliyor..

  dekorasyon bedeli hakkında rakamlar yer mekan belli olup anlaşma yoluna girildikten sonra mimar gelip tespit ediyor.. yapılacaklar listeleniyor.. fiyatlarını siz uyguna bulabilirseniz siz yapın deniyor.. Bimeks bu konuda son derece açık ve dürüst davranıyor.

  Bir elektronik mağazasında binlerce dolarlık cihaz çalışır durumda müşterinin beğenisine sunuluyor.. incelesin diye elektiriğinide verip açlıştırıyorlar.. düşünsenize bir elektirik gidip gelse.. yada voltaj dalgalansa.. ne olur.. o kadar cihaz garanti kapsamı dışında arıza.. hadiiii çinden mal getiren arkadaş artık uğraşırsın o malların parasını çıkarayım diye..
  e hal böyle olunca tabiki elektrik altyapısı ona göre olacak.. ona göre de para tutacak…

  tabiii siz dükkana gerekli ve ciddi güvenlik sistemlerini koymazsanız her açık çalışır durumda teşhirde duran cihaza güvenlik aparatı takmazsanız.. her bir USB belleği bile güvenlik altına almazsanız.. çalarlar .. hemde gözünüze baka baka çalarlar.. sonra …hadi çinçin..)) siz bu sektorün kar marjlarını biliyormusunuz.. bir notebook çaldırdığınızda kaç tane satıp zararı telafi edeceğinizi hesapladınızmı.. tabiki güvenlik masrafları olacak.. hemde çok olacak..

  öyle üç beş mal koyup dükkan açtım diyen binlerce esnaf var.. bu iş öyle çocuk oyunu değil.. bir teknosa yada bimeks mağazasında kaç tane ürün var saydınızmı.. sen onların hepsini git çinden getir.. ))) sonra sabah iş yerine git sadece dolar değişiminden fiyatlar ne oldu diye etiket değiştirmekten öğleni edersin..

  ayrıca adamlar yıl sonunda mağaza zarar ederse senden zarar için hiç bi rşey almayacağız garantisi veriyor.. aylık %7 garanti cepte.. yıl sonunda zarar yok.. aldığım malı satamazsam iade edebilirmiyim.. yok başkası indirim yaparsa ben ne yaparım.. iade gelen malları ne yaparım diye derdim yok..

  tamam adamlar başta para istiyor ve bizim para yetmiyor.. ama yaaa 150bin 200 bin nedir ki stok için.. .. bir notebook 1000 TL bir TV 2000TL.. gidip bir teknosa elektroworld..bimeks mağazasına bakın bakalım ne kadar bir stok var.. hesap kitap yapamıyoruz beyler.. …

 7. açıkçası bimeksle çalışmak her insan ister ama iş şartlara gelince biraz sıkıntı çünkü okuduğum kadarıyla yıllık ortalama kar oranın belli değil ve istenilen parada hani az değil aklı olan bu parayı çalıştırsa zaten bunların hiç birisine gerek kalmaz ama yarısını para gerisini teminat kabul etse ve ortalama aylık ve yıllık kar oranlarıda aşağı yukarı belirtse bence çok daha iyi olur ve ilgi görür

 8. 500 000 ver 50 lira 100 lira kar edebilirsen geri al… artık ömrün yetmezse oğlun da varsa o belki çocuğuna şunu der '' evlat amorti ettik dedenin parasını helal bize'' :))))

 9. bence boş konuşan cok olmuş adamlar demiş ne güzel ciddi olanlar la olmayanları ayırmak için alıyoruz 500 tl adamlar evcilik oynamıyorlar TÜRKİYEDE dünya devlerine kafa tutuyor a dan z y anlatmıslar bence bir daha okuyun

 10. ben görüştüm,projemi anlattım 1.5 milyon nüfuslu bir ilde açacaktım 250 metrekarelik bir yer için tahimini 300-350 bin giydirme marka bedeli ve 500 bin de nakit para istediler param onlarda duracak ona karşılık mal alacam ne zamanki bayiliği bırakırsam paramı geri alacakmışım :) kar oranı yüzde 7 aylık yıl sonunda oturup giderleri hesaplayıp kar bölüşüp yine bir kar vereceklermiş buda tahimin yüzde 7 miş ama bu inandırıcı gelmedi belki üstüne parada verebilirim gibime geldi ve bide bunu unutmayın mağazayı açtım mağazada 1000 tl a markalı lcd tv satıyorsam bimeksin internet sitesnde kdv indirimi var 820 tl örnek vermek gerekirse yani adamlar internet satışına daha çok önem verip franchise mağazasında 1000 tl olan ürünü sitesinde 820 tl satacak,bana denilen biz mağaza açmayacağız artık franchise vereceğiz kastamonu ilk franchise 2.franchise kahmaranmaraş 3.gaziantep te kendileri açtılar franchise vermediler 4.cü diyarbakır franchise verdiler ve hazırlıklı gitmiştim fotoğraflar uydudan çekilmiş yer fotoğraflarını gösterdim ben işi kabul etmeyince sunduğum projeden etkilenip benden aldıkları bilgi ve yer konusunda tavsiyeden dediklerimi aynısını yapıp başkasına verdiler kısacası bimeks sadece kendini düşünüyor yatırımcıyı düşünmüyor evet güzel bir marka reklamııda onlar kart oranlarıda ama bu parayla istedikleri şartlarla uygun değil kart oranlarında zarar edersem bunu senden tahsil edebilirim yıl sonunda bile diyor…

 11. o kadar paraya gerek yok 150.000 tl param olsa kendi magazamı acarım ve actıgım gun para kazanmaya baslarım karın hepsı benım olur 500.000-700.000 tl ye kocaman plaza yaptırır toptancılık yaparım parakente satışlada ugrasmam

 12. Arkadaşlar, siz bu bilişim sektörünün cirosunu felan bilmiyosunuz sanırım. 2000 TL çerez parası be, bimexle iş yaparsanız yıllık en az cironuz 5-6 milyon dolardır. Artık bunun karını siz düşünün. :) Benim aklım alıyo da param yok.. Para olsa, bimexi mi alırım peki hayır. KendiMeximi yaparım tabikide :P

 13. bastan odenecek 2000 tl bedel iade ediliyor mu?. bilgi yok. neden?. cunku o para yanacak sadece 3-5 kisi gelip magaza olursa ne olur diye ayak ustu adına fizibilite diye şık bir isim verilen işi yapacaklar diye. gerisi zaten komedi; 500000-700000 yatırımla zaten 4 katlı cam dış cepheli ve altı dukkan olan bir bina yaptırılır ve bir guzel kirya verilir ise ortalama 4 yılda sadece kira geliri ile kendini amorti eder.

 14. yok artık daha neler hiiç gereği yok o kadar parayı niye bağlayımki hemde uluslararsı zincir elektronk magazaları darty,electroworld,bestbuy,mediamarkt gelmiş siz türk sermayesi bir markaya bu kadar fiyat biçerekmi onlarla rekabet edeceksiniz, kaç kişi bu ortaklığa girer :)) bu yazıları okuyorsa bimeks yetkilileri bi daha oturup düşünmeliler franchise böyle yapılmaz, saygılar…

 15. İşlek tek cad. zemin300.. bodrum 200.. cekme katı 250 olan Tokat Gazi Osman Paşa bulvarında kiralık dükkanım var. Eski Bim magazası yeri , maliye ve üniversite hastanesi arası Şok ve Kızmeslek Lisesi karşısı kiraya verilecektir.

 16. bencede siz ortak degil kendi malınızı sattıracak adam arıyorsunuz gibi geldi bana ortaklık böylemi olur niye bayilik veriyorsunuzki kendi magazalarınızı acın bu rakamlar cok gercekten 500 700 cok büyük rakamlar gold acıldı malı gönderdi net % 8 karını bilirsin dedi bu dur ortaklık dükkan kirasınada yardımcı oluyor neyse siz daha iyi bilirsiniz güc sizde bende burada birlikte iş yaparız diye düsünmüstüm sagolun

 17. bence 500 bin büyük bi para o kadar yatırım cok yani anlamıyorum ortağız diyorsunuz anahtar teslim diyor ama 500-700 bin istiyor ama Bimeks gibi bi marka o parayı kazandırır ama benim o kadar para yok olsada bağlamazdım her halde

 18. Sayın Bimex yetkilileri bu nasıl bir stratejik ortaklık, daha baştan itibaren nakit çekmeye başlıyorsunuz. Yıl sonunda da ettiğiniz masrafları tahsil edeceğiz diyorunuz. Belki benim düşündüğüm lokalde sizin düşündüğünüz reklam tutmayacak. Sonra 700.000.-TL ile ben kendim Çinden getirir kendim satar kârın tamamı da benim olur.
  Bu iş aklı yok parası çok insanlar için ideal bir iş.
  Syg.

 19. sayın bimex bu şe okadar para yatırmak hiç mantıklı deil eminki o parayla mütehahitlik yapsam çok daha fazla para kazanırım we en azundan mal elimdede kalsa kiraya weririm riskimi azaltırım bence siz çok uçmuşnuz.

 20. başvuru 500tl yerinde inceleme 1500 burayı beyenmedik olmaz derse 2000tl ne olacak :D
  500,000 tl ile 700,000tl arası olur diyo uçmuş bunlar uçmuuuuşşş

 21. Mağaza 150 m2 ve üstü olacak demek yanlış diye düşünüyorum.Daha küçük yerleşimler için ,”Bimeks Butik “türü mağazalar oluşturulabilir bu mağazalarda 150 m2 altında olur.Güzel de olur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here