Bir milyar liralık iş olanağı savunmada

Bir milyar liralık iş olanağı savunmada

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaçlarını yerli kaynaklardan sağlamaya, Türk sanayiinin de kalite ve standart açısından daha yüksek noktalara ulaşması amacıyla daha önce 6 kez yapılan Donanma Komutanlığı Malzeme Sergisi, bu yıl tüm kuvvetlerle birlikte ‘TSK Müşterek Malzeme Sergisi’ olarak ilk kez İzmir’de 7 – 17 Ekim arasında açılacak.

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO), Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ihtiyaç duyduğu ve genelde ithalatla karşılanan 9 bin 500 kalem malzemeyi bu sergiyle İzmirli sanayicilere açarken, en az 1 milyar liralık yeni üretim alanı sağlanacak.

Sergi 7 Ekim’de Kara, Deniz, Hava, Jandarma, Sahil Güvenlik Komutanlıkları ile birlikte EBSO’nun gerçekleştireceği sergi, Türkiye’de bir ilk olmasının yanı sıra savunmada dışa bağımlılığı azaltmak, yerli sanayi ve istihdam desteklenerek tedarik sürecini hızlandırmak, yurt içinden temin edilecek malzemeler için alternatif üretici tespit etmek amacını taşıyor.
‘TSK Müşterek Malzeme Sergisi’nin açılış töreni 6 Ekim’de İzmir Fuarı 4 No’lu holde yapılacak. Sergi 7 Ekim’de ziyaretçilere açılacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here