Bir Yiyecek Skandalı da KFC’den

KFC son 19 ay içinde 2. defa sağlık skandalı ile sarsıldı.

images (6)

Ana şirket olan Yum! Brands (YUM), bu yılki satışlarının ve gelirlerinini Çin’deki sağlık skandalından sonra büyük ölçüde düşeceğini bildirdi.

Çin merkezli bir yiyecek sağlayıcı firmanın KFC ve McDonald’s gibi büyük zincirlere tarihi geçmiş ve kirlenmiş ürünleri sattığının ortaya çıkmasıyla sarsılan KFC’nin itibarını koruyamayacağı öngörülüyor.

KFC’nin bağlı olduğu ana yiyecek firması YUM, derhal Çin’deki yiyecek sağlayıcı firma ile çalışmayı bırakmıştı. Ancak buna rağmen ortaya çıkan skandalın artından büyük problemler baş göstermeye başladı.

Son 10 gün içinde Çin’deki KFC ve yine YUM adlı firmaya bağlı olan Pizza Hut’ın satışlarında çok büyük düşüşler gerçekleşti.

Çoğu Çinli müşteri KFC ve Pizza Hut’ın yiyecek sağlığı konusunda endişeliyken YUM şirketi derhal bir reklam kampanyası başlatarak ürünlerinin sağlıklı olduğu konusunda müşterilerini ikna etmeye çalışıyor.

Amerikalı YUM şirketi Çin’de bulunan büyük potansiyeli görerek sağlam yatırımlar yapmış ve 4500 KFC şubesi ve yaklaşık 1250 Pizza Hut şubesi açmıştır. YUM şirketinin gelirinin büyük bir bölümünü Çin üzerinden kazanması nedeniyle firmanın kritik bir döneme girdiği belirtiliyor.

Genel Bayilik Başvuru Formu :

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here