Birfikrinmivar? Girişimcilik Ödüllerini Kazananlar Belli oldu

TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ali Sabancı “Bizim en büyük problemimiz işsizlik. Avrupa’nın en büyük, en geniş nüfusu bizde. Müthiş bir fırsat. Ama bunu doğru değerlendiremezsek, patlamaya hazır bir bomba.” dedi.

Özyeğin Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Hüsnü Özyeğin de “Girişimciliği madde bağımlılığına benzetiyorum. Girişimci olduğunuz zaman girişimci olmaya devam etmek istersiniz.” dedi.

TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu “Girişimciliğin başlangıç noktası hayallerle başlıyor. Hayallerden sonra tasarlamak, sonra da çalışmak lazım.” dedi. Hisarcıklıoğlu “Girişimciliği, ülkemizin kalkınmasının temel unsuru olarak görüyorum. Ülkemizde 6 milyona yaklaşan işsize ve her yıl işgücü piyasasına giren 700 bin gencimize iş olanağı sağlamanın tek yolu, girişimci sayımızı artırmak, özel sektörümüzün hacmini büyütmektir. Ülkemizi zenginleştirecek, kalkındıracak, işsizlere iş bulacaksak girişimciliği mutlaka özendirmeli ve teşvik etmeliyiz.” şeklinde konuştu.

Şirket kurulum sermayesi, inkübasyon desteği ve yönetici eğitim bursunu içeren 1.000.000 TL’yi büyük ödülü birincilik ödülüne layık görülen Abdullah Erdoğan “Kolay Ulaşılabilir Yeni Nesil Eğitim Aracı” projesiyle aldı. İkincilik ödülünü Çağrı Yüzbaşıoğlu “Kirschner Teliyle Küçük Kemik (Parmak ve El Tarak Kemikleri) Kırıklarına Yönelik Operasyonların Otomize Edilmesi” adlı projesiyle kazandı. Üçüncülük ödülüne ise “Doğru Doktor Doğru Tanı Doğru Tedavi” adlı projesiyle Mehmet Emre Doğukaya layık görüldü. Yarışmada ilk üçe giren iş fikri sahiplerine yüksek eğiti bursu ile Microsoft’tan ücretsiz “Microsoft BizSpark üyeliği” kazandılar. Yarışmada ikinci ve üçüncüler Yönetici Eğitim Bursu imkânına sahip oldular. Jüri özel ödülüne Mihrican Damba “Dünya Çapında Lüks Moda Markası Yaratmak” adlı projesiyle layık görüldü.

Ödül kapsamında ilk üç dereceye giren proje sahiplerinin projeleri için şirket kurulacak. Genç girişimciler çeşitli burslardan ve desteklerden faydalanacak.
Kaynak:Haberler.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here