Bisikletçi Dostu Taksiciler iyi bir Pazarlama fikri

Bisikletçi Dostu Taksiciler iyi bir Pazarlama fikri

Uzun ve yorucu bir bisiklet turundan sonra artık bacaklarınızın sizi daha fazla götüremeyeceğini hissettiniz mi?  Baltic Taksi tam da size göre bir fikir geliştirdi.

Letonya’da bir taksi durağı, tüm taksilerine bisiklet taşıyıcı aparatlar taktıdır. Bu sayede hem bisiklet kullanımı artırmak, hem de bisikletçilerin daha uzak mesafelere ulaşmasını sağlamak amacını güdüyorlar.

baltictaxi

Birçok şehir, şehir sakinlerini bisiklet kullanmaya teşvik ederek, trafik sorunlarını ve kirliliği azaltırken, insanların da daha sağlıklı bir yaşam sürmesini hedefliyor. Letonyadaki Baltic Taksi de bu amaca destek vermek için tüm araçlarına bisiklet taşıyıcı aparat taktırdı.

Taksi şirketinin amacı, bisiklet kullanıcıları, özgürce dolaşabilmeli ve daha uzak mesafelere gidebilmesidir. Eğer sorun yaşarlarsa da Baltic taksinin bisiklet taşıyabilen taksileri ile kendilerini daha güvende hissedebilmeleridir. Baltic taksi, bisiklet taşıma hizmeti için de herhangi bir ekstra ücret ödenmeyeceğini belirtti. Baltic taksinin daha önceki pazarlama taktiği ise, “şehir içinde nerede olursanız olun 10 ila 15 dakika içinde taksiniz gelmezse, sizi bedava taşıyacağız” diyerek bir promosyon yapmasıydı.

Sizde yaptığınız işlere, ilgi çekebilmek için bu tarz küçük uygulamalarla, belkide beklediğiniz ve harcadıklarınızdan çok daha fazlasını gelir olarak elde edebilirsiniz. Hem sosyal sorumluluk içeren hem de ilgi çeken bu uygulama bence harika bir reklam tekniği olmuştur.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here