Bisikletli Büfeler Popüler Oluyor

Bisikletli Büfeler Popüler Oluyor

Bisikletli seyyar satıcılık, Türkiye sıklıkla rastladığımız bir iştir. Amsterdam’da hayata geçirilen bisikletli büfe satıcılığı ise bildiğimiz seyyar satıcılığı yeni bir seviyeye ulaştırıyor.

bicycle-courier

Bisikletli büfe denilince aklımıza her şehirde görülen bisikletli seyyar satıcılar gelebilir. Ancak Amsterdam da hayata geçirilen bisikletli büfe bildiğimiz seyyar satıcılıktan çok daha profesyonel ve elit bir görünüme sahip. Özellikle son yıllarda bildiğimiz işleri allayıp pullayarak daha modern ve daha temiz bir görünüm kazandırarak yeni bir iş olarak hayata geçiren insanlarla karşılaşıyoruz. Bisikletli büfe de bu işlere örnek olabilir.

Amsterdam’da bisiklet kullanmak tamamen bir kültür haline gelmiştir. Ülkedeki neredeyse her bireyin bir bisikleti bulunmaktadır. Bu nedenle bisikletli satıcılığın Amsterdam da hayata geçirilmesi gayet mantıklı olarak görülüyor. Tring Tring adlı iş fikri kapsamında, bisikletle Amsterdam sokaklarında satış yapılabilirken aynı zamanda firma için bir mobil uygulama geliştirilmiş. Bu sayede istediğiniz konuma firmanın satmakta olduğu ürünleri getirtebiliyorsunuz. Firma ayrıca taşımacılık hizmeti de veriyor. Bu hizmet kapsamında istediğiniz malzemeleri ya da yapmak istediğiniz market alışverişini firma çalışanlarına getirtebiliyorsunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here