Bkm Silikon Vadisi ve Girişimcilik Kitabı Yayınladı

Bkm Silikon Vadisi ve Girişimcilik Kitabı Yayınladı
Silikon Vadisi ve Girişimcilik

Silikon Vadisi ve Girişimcilik

Bankalararası Kart Merkezi (BKM), Türkiye’de e-ticaretin gelişimini desteklemeye devam ediyor.

BKM’nin katkılarıyla 2012 yılında yayınlanan ilk kitap Dijital Girişimcilik Rehberi’nin ardından, ikinci kitap Silikon Vadisi ve Girişimcilik okuyucuların beğenisine sunuluyor.

Silikon Vadisi ve Girişimcilik

Türkiye’de ödeme sistemlerinin çatı kuruşu olan ve e-ticaretin gelişimine BKM Express adlı güvenli e-ödeme sistemi ile katkı sağlayan Bankalararası Kart Merkezi (BKM), teknoloji girişimciliğini çeşitli çalışmalarla destekliyor. BKM, Türkiye’de bu alana odaklanmak isteyen fakat nereden başlaması gerektiğini bilmeyenler için web alanında girişimciliğe ışık tutan ve Serkan Ünsal’ın kaleme aldığı Dijital Girişimcilik Rehberi’nin ardından, teknoloji girişimciliğini destekleyen Silikon Vadisi ve Girişimcilik adlı kitabı yayınladı.

İlk kitap gibi, yine Serkan Ünsal’ın kaleme aldığı Silikon Vadisi ve Girişimcilik, Türkiye’de girişimcilik ekosistemi nerede, bu sistem Silikon Vadisi’nde nasıl işliyor ve bu alanda gelişim sağlamak için neler yapılabilir gibi soruların yanıtlarını karşılaştırmalı bir yaklaşım ile arıyor. ABD’de, yüksek teknolojik çalışmalarla dünya devi haline gelen birçok firmanın merkezi veya çıkış noktası olan ve Silikon Vadisi olarak bilinen bölgedeki birçok uzmandan alınan görüşler ve önemli araştırmalardan kesitlerle beslenen ikinci kitap ile BKM, okuyuculara adeta bir kaynak çalışma sunuyor.

İkinci kitabı Silikon Vadisi ve Girişimcilik ile ilgili konuşan Serkan Ünsal: “Her ne kadar 2000’li yılların başından beri internet konusunda başarı hikayeleri yaratmaya başlasak da, Silikon Vadisi’ndeki gibi risk sermayedarları ve girişimcilerin olduğu büyüme modelini son 3-4 yılda gördük. Yani bu konuda Silikon Vadisi’ne göre çok gerideyiz. Bu nedenle rol model olarak gördüğümüz Silikon Vadisi’ndeki işleyişi iyi inceleme gereği duydum. Bu kitabın yeni büyüme modeliyle ilgilenen tüm girişimcilere ışık tutmasını diliyorum.” dedi.

Silikon Vadisi ve Girişimcilik Kitabını okumak için tıklayınız

1 YORUM

 1. İŞİNİZİN PATRONU OLMA FIRSATI
  Bilgisayar Başında Geçirdiğiniz Zamanı Ek gelire çevirmek istemez misiniz? Küçük bir bütçe ile kurabileceğiniz iş fırsatı ile tanışmak istermisiniz? İnterneti Günde Minumum
  2 Saat Kullanan Her Meslek Grubundan İş Ortakları Aranmaktadır.
  Detaylı Bilgi için adresimiz http://gelecekgrup.blogspot.com/

  PARA KAZANDIRALIM

  gelecekgrup.blogspot.com

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here