Blog Yazarak internetten para kazanmak

Blog Yazarak internetten para kazanmak
Blog Yazarak internetten para kazanmak

Eğer tutkulu olduğunuz bir konu varsa bu konu hakkında yazabileceğiniz bir blog oluşturabilirsiniz. Blog yazmak, zaten sizi heyecanlandıran şeyler hakkında yeni şeyler öğrenerek ve öğreterek tutkularınızı paylaşmanın eğlenceli bir yoludur. Bunu da iyi yapabilmek için insanların ilgisini çekecek yazılar yazabilen iyi bir yazar olmalısınız. Bunun yanında blogunuza oldukça düzenli olarak yazılar yazmanız gerekmektedir.

Blog Yazarak internetten para kazanmak
Blog Yazarak internetten para kazanmak

Bloglar birçok yolla paraya dönüştürülebilir. Bunlardan bazıları şirketlerin size reklamlarını yayınlamanız için para göndermeleridir (ziyaretçi sayısı fazla olan bloglar için daha uygundur). Bir başka yol da Blogunuza Google AdSense’i eklemektir. Bu seçenek ile bloğunuzda her bir reklama tıklandığında Google size ödeme yapar.

Blog yazarı olmak için izlenecek adımlar

1.Blog sayfanızı oluşturacağınız bir şirket seçin. En çok bilinen şirket Blogcu , Blogger, WordPress ve Gaxxi’dir.
2.Blogu ücretsiz bir sayfada mı yoksa kendinize ait alanınız üzerinden mi yayınlamak istediğinize karar verin. (Eğer bir alana [domain] sahipseniz bloğunuz www.benimblogum.com gibi olacaktır. Ancak ücretsiz bir blog kullanıyorsanız www.benimblogum.wordpress.com gibi bir blog adresine sahip olursunuz.) Birçok insan bir alan alma taraftarıdır, çünkü böylece blogları daha profesyonel görünür. Eğer bunu yapmaya karar verirseniz bir sunucu şirketine başvurmanız gerekiyor. Daha sonra sunucuya yönlendirilmiş kendi alanınıza sahip olabilirsiniz. Bu konuda size isimtescil.com veya Turhost.com gibi siteleri tavsiye edebiliriz. Bu işlemleri yapmak kulağa biraz zor gelebilir ancak oldukça kolaydır. Turhost.com ‘un müşteri desteği de size her konuda yardımcı olabilir.
3.Blogunuzu kurduktan sonra istediğiniz gibi dekore edin. (WordPress.org’da “temalar” olarak ve Blogger.com’da da “kalıplar” olarak geçmektedir.)
4.Blogunuza haberler, dersler, hikâyeler ya da bloğunuzla alakalı herhangi bir şey göndermeye başlayın.
5.Olabildiğince sık bir şekilde yeni içerikler ekleyin. Böylece düzenli bir okuyucu kitlesi edinmiş olursunuz.
6.Sitenizin reklamını sosyal ağlarda, arkadaşlarınız arasında veya diğer trafik yöntemleriyle yapmaya başlayın.

Blog yazarak ne kadar para kazanabilirim.

Bir blogu oluşturmak biraz zaman alabilir ancak kar etme potansiyeli oldukça yüksektir. Bazı insanlar blogları sayesinde milyonlarca dolar kazandıklarını söylüyorlar. Sizin geliriniz de siteye koyduğunuz reklam türleri, ne sıklıkla yazdığınız, içeriğinizin ne kadar ilginç olduğu ve bloğunuzun ziyaretçi yoğunluğuyla orantılı olacaktır.

Blog yazmak ve internetten para kazanmak ile ilgili hangi blogları açmalıyız ve nasıl para kazanmaya başlıyabiliriz ile ilgili morfikirler.com ‘da ilerleyen günlerde size örnekler vererek ve detaylı açıklamalarda bulunarak yeni konuları yazacağız.

Kaynak: www.morfikirler.com

8 YORUMLAR

  1. Bu bloğa bir göz atın,hoşunuza gidecek ve arada bir uğrayacaksınız emin olun. sanalbilgic.blogspot.com

  2. Merhaba Elif ve Tireliyiz..
    Hem blog yazarak, hem de kendi kurmuş olduğunuz web sitelerinizden para kazanabilmenin en iyi ve en hızlı yolunu aşağıya ekleyeceğim linkleri incelediğinizde bulabileceğinizi düşünüyorum. Umarım işinize yarar. Şunu da belirtmeden edemeyeceğim.. Eğitim programı bir harika.. Alanında tek.. Parayla almaya kalksanız, yüklüce bir yatırım bütçesi ayırmanız gerekecektir.
    Tanıtım filmini izlemek için : http://bit.ly/NMPGa0
    Konu hakkında daha detaylı bilgi almak için tanıtım videosunun altındaki kısma bilgilerinizi girebilirsiniz..

  3. Merhaba,gümüşe farklı bir bakış açısıyla baktık ve 250.000 çeşit ürünümüz içinden 600e yakın çeşit seçerek bir katalog oluşturduk ve evde para kazanma kolaylığıyla sizlere sunduk.Tamamı 925ayar gümüş ve orjinal taşlar ile birbirinden ışıltılı gümüşler ile yapmanız gereken sadece girdiğiniz ortamda kataloğu ortaya koyarak insanların nasıl büyülendiğini ve siparişleri almak kalıyor.Siparişlerinizi ister kredi kartı ile ister havale ile ödemesini yapabiliyorsunuz ve böylelikle peşi fiyatına sattığınız ürünü taksitle ödeyerek kolaylık üstüne kolaylık katıyoruz.Şimdi sadece yapmanız gereken bizimle irtibata geçip 100TL ile kataloğu istemeniz ve para kazanmaya başlamanızdır.

  4. Sitemize reklamları nereden bulabiliyoruz, google reklamları için yaklaşık ne kadar ziyaretçiye ne kadar kazandırabilir? Örneğin günde sekiz saatimizi bilgisayar başında harcasak en az ne kadar kazanabiliriz? Tabi bu veriler yaklaşık olur, kesin bir şey söylemenizin zor olacağını tahmin edebiliyorum. Daha detaylı bilgileri sabırsızlıkla bekliyoruz. Başarılar dilerim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here