BodyFit Franchise Veriyor

BodyFit Franchise

2013 yılında ilk stüdyosunu İstanbul Nişantaşı\’nda açan BodyFit Türkiye, Pilates, yoga ve Meditasyon dersleri sunan butik bir stüdyo konsepti. 2016 yılında franchise altyapısını tamamlayarak franschise vermek üzere yola çıktı.

Şu an Türkiye genelinde kaç şube ile faaliyet gösteriyorsunuz?

BodyFit Burcu Vurkaç – Nişantaşı’nda bulunan ilk şubemiz ile faaliyet gösteriyoruz. Alt yapıyı kurmadan önce gelen tüm franchise taleplerinin tamamını geri çevirdik. Franchise alt yapımızı tamamladıktan sonra bu konuda gelen talepleri sunduğumuz kriterlere uygunluk çerçevesinde değerlendirerek ilerliyoruz.

Bu yılın sonuna kadar kaç şube açacaksınız? Hangi illerde?

BodyFit Burcu Vurkaç – 2017’nin sonuna kadar 5 franchise anlaşması yaparak, yeni şubeler açmayı hedefliyoruz. Önceliğimiz elbette doğduğumuz yer İstanbul’da yaygınlaşmak. Ardından şehir dışından gelen talepler doğrultusunda Ankara, İzmir, Antalya, Adana gibi noktalarla yolumuza devam etmeyi planlıyoruz.

Franchise giriş bedeli nedir?

BodyFit Burcu Vurkaç – BodyFit franchise bedeli 177.500.-TL. 

Royalty?

BodyFit Burcu Vurkaç – Royalty bedelimizi cirodan bağımsız olarak, sabit bir bedel üzerinden aylık 2.000.-TL olarak belirledik ancak franchise şubelerimizin açıldığı ilk 3 ay bu bedeli almıyoruz.

Kar marjı?

BodyFit Burcu Vurkaç – Bununla ilgili net bir rakam telaffuz etmek objektif olmayacaktır. Ancak şunu söyleyebiliriz ki yaptıkları yatırımın minimum 12 ayda, maksimum 20 ayda onlara geri döneceği bir karlılık oranı yaptığımız analizlerle ortaya çıkıyor.

Şubeler için aylık ciro hedefi?

BodyFit Burcu Vurkaç – Aylık ortalama 50.000 ila 70.000 TL aralığında.

Şubelere / franchise’lara verilen destekler nelerdir?

BodyFit Burcu Vurkaç – Yer seçimi, iş yerine özel hazırlanmış mimari çizim ve dekorasyon önerileri, işletmede kullanılacak egzersiz ekipmanları, üye takip sistemi, personel havuzu, personel seçimi, franchise alan ve tüm ekibi için toplam 10 günlük 2 ayrı modülden oluşan BodyFit eğitim ve oryantasyon programı, açılış süresince ve açılıştan sonra adım adım operasyonel destek, reklam ve tanıtım gibi konularda şubelerimizi / franchiselarımızı destekliyoruz.

Başvuru için sizinle nasıl iletişim kurabilirler?

BodyFit Burcu Vurkaç – BodyFit ailesine franchise başvuru yaparak dahil olmak isteyenler www.bodyfitturkiye.com adresli web sitemizde yer alan formu doldurarak ya da (0212) 232 77 01 numaralı telefondan bizlere ulaşarak iletişime geçebilirler.

Türkiye pazarına ilişkin hedeflerinizi kısaca anlatır mısınız?

BodyFit Burcu Vurkaç – Başta meditasyon, yoga ve pilatesin tek bir çatı altında buluştuğu sistemimiz, ardından akademimiz ve franchise alt yapımız ile kendi alanımızda farklı bir konsept yarattık. Henüz bu modelde başka bir yaklaşım yok. Açıkçası bu sistemi kurmak ve yönetmek de oldukça meşakkatli ve özen istiyor. Türkiye’de insanların hayatına sağlık, mutluluk, huzur katan yaklaşımımızı herkesle paylaşmak, herkesin hayatına dokunmayı hedefliyoruz. Bunun dışında benim hikayemin başlangıcındaki gibi bu alanda uzman olmak isteyenlere akademimiz sayesinde ulaşmak, hayallerini gerçekleştirmek konusunda onlara yardımcı olmak öncelikli bulduğumuz diğer konuların başında geliyor. Pazarda franchise sistemimizin karlı düzeniyle yaygınlaşarak herkesin kendi işinin patronu olabileceği, büyüyen bir marka olmak da elbette Türkiye’de ve hatta yurt dışında hedeflediklerimizin arasında….

BodyFit

BodyFit Türkiye Marka Kültürü

BodyFit olarak biz:

İnsana değer verir, güvenli ve bilinçli ders yaparız!

Misyonumuz:

İnsanın kendini gerçekleştirme yolunda, zihin, ruh ve beden bütünlüğünü ve dengesini kurmaya çalışıyoruz.

Vizyonumuz:

Sağlıklı, dengeli nesiller yaratmak ve istihdam sağlamak için misyonumuzu yaygınlaştırarak dünyanın daha güzel ve yaşanabilir bir yer olmasını sağlamak.

Değerlerimiz:

  • Bedensel, zihinsel, ruhsal bütünlük ve dengeyi hedefleriz.
  • İnsana değer verir, güvenli ve bilinçli ders yaparız.
  • Sürekli gelişim amacıyla kendimizi eğitiriz.
  • Sevgiyi büyütür ve paylaşırız.

BodyFit Türkiye Stüdyo Konsepti

BodyFit, insanlara kendini gerçekleştirme yolunda; zihin, ruh, beden bütünlüğünü ve dengesini kurabilmek için ihtiyaç duyduğu yoga, pilates, meditasyon ve benzeri hizmetleri sunan bir stüdyo konseptidir.

Sağlıklı nesiller yaratılmasına yardımcı olmak ve istihdamı artırmak için franchising ile yaygınlaşmayı hedefler.

BodyFit stüdyolarında; dekorasyondan sunulan hizmetlere kadar; evlerinden, işlerinden gelecek her kesimden insanlara; temiz, rahat, sıcak ve dingin bir ortam yaratılması amaçlanmıştır.

BodyFit hizmetinin temeli; ilgili, güvenli ve bilinçli ders felsefesine dayanır. Yalnızca alanlarında en iyi eğitimlerden geçmiş ve deneyim kazanmış eğitmenlerin çalışabildiği BodyFit, periyodik eğitim ve workshop programları düzenleyerek eğitmen standardının sürekliliğini ve gelişmesini hedefler.

BodyFit stüdyolarındaki hizmet kalitesinin sürdürülebilirliği ve üye memnuniyetinin en yüksekte tutulması düzenli denetimlerle sağlanır. Gerek sunulan hizmet çeşitleri ve programlarda gerekse eğitmen kadrosunda süreklilik ve tutarlılık ilkelerine sadık kalır.

BodyFit sektördeki benzerlerinden bu temel farklılıklarla öne çıkarken karlı iş modeli ile de örnek bir işletme olarak liderlik için kuvvetli bir adaydır.

BodyFit Türkiye’nin Öyküsü

Öykümüz, kurucu Burcu Vurkaç’ın İstanbul Teknik Üniversitesi İşletme Mühendisliği öğrenciliği ile Antalya’dan İstanbul’a gelmesiyle başlıyor. Henüz öğrenci iken Eczacıbaşı’nda Dış Ticaret, Migros’ta Eğitim, Garanti Bankası’nda İnsan Kaynaklarında, Tekstil ihracat organizasyonları ve Eğitim Danışmanlığı alanında çalışıyor ve Doğuş Otomotiv’de Pazarlama Ürün Yöneticisi olarak işe giriyor. Bir yıl sonra Turkcell’in teklifi üzerine başladığı Pazarlama İletişimi, Ürün yönetimi ve 3. parti ilişkileri alanındaki çalışması yaklaşık altı yıl sürüyor.

Bu yoğun tempoya rağmen yeni deneyimlere hep açık oluyor. Bambaşka kapıları aralıyor ve kartvizitine Pilates, Yoga eğitmenliği, Astroloji uzmanlığı ve Yazarlığı ekliyor. Halen Turkcell’de çalışmakta iken çeşitli merkezlerde dersler veriyor. 2011 yılında kurumsal hayatı bırakarak girişimcilik hikayesini ve hayallerine yürüme yolculuğunu başlatıyor.

2012 yılında, İstanbul’da farklı merkezlerde verdiği derslerine ara verip Amerika’ya gidiyor. New York’ta farklı Yoga ve Pilates merkezlerinde dersler alıyor, eğitimlere katılıyor. Amerika’daki başarılı Pilates, Yoga merkezlerini ve franchise veren zincirleri yakından inceliyor. Aynı yıl, ilk kitabı olan ve 2013 yılının astrolojik incelemesini anlatan “2013 Benim Yılım”ı yazıyor. Yayıncı bulamayınca yayıncılığını kendisi yapıyor ve kitabı altı hafta en çok satanlar listesinde kalıyor.

Amerika dönüşü sonrası kendi markası BodyFit’i yaratıyor ve Nişantaşı’nda hizmet verecek olan stüdyosunu açma hazırlıklarına girişiyor. 1 Ocak 2014’te BodyFit Nişantaşı stüdyosu açılıyor. Aynı yıl içerisinde Eğitim şart! diyerek, ülkenin en donanımlı Pilates ve Yoga uzmanları yetiştirme hedefindeki BodyFit Eğitmenlik Akademisini kuruyor ve sektöre yüksek donanımlı Pilates yetiştiriyor; Yoga eğitmenleri yetişmesine katkıda bulunuyor.

BodyFit felsefesi insan bedeninden yola çıkıyor. İnsanın malzemesi; üzerinde çalışarak değiştirebileceği, geliştirebileceği kendi bedenidir. Bu maddesel varlık kendini dönüştürürken görmesek de bünyesinde barındırdığı zihin ve ruhu da dönüştürür. Bireyin kendi içerisinde bu bütünlüğü ve dengeyi yakalayabilmesi, dünyanın daha güzel ve yaşanabilir bir yer olmasının önkoşuludur. İnsanların bu dengeyi bulması için çalışmak, yani aslında öykünün kendisi olan hayatı güzelleştirmek ve paylaşmak için insana değer verir, güvenli ve bilinçli ders yaparız! vaadi ile insanlara dokunacak paydaşlarla çoğalmak aşamasına geliyor.

Öykü, hayalinin peşinden giden cesur bir kızla başlıyor ama günümüzde kurumsal hayatı sorgulayan koca bir nesille devam ediyor. Bu nesil kurumsallığı reddetmiyor ama hayatı kenarında durup seyretmek de istemiyor. Hayatını dolu dolu yaşamak istiyor. Biz de bu farkındalıkla diyoruz ki:

Yeni nesil kurumsallığı yaratma zamanı geldi!

2 YORUMLAR

  1. 177 bin TL Ye 3 adet demişsiniz ama ben 5 tane Kırarım.
    Hemde iç dizayn olarak son sistem bi stüdyo kurulur.
    Kimsede bu konuda tartışmaya girmesin benimle

  2. 177.500 liraya 3 tane plates studyosu kurulur.eğer böyle bi para talep ediliyorsa sektörde isim yapmış olmak gerekiyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here