Bonnyfood lezzet çiçekleri

Sektör : Hediyelik Lezzet Çiçekleri
Kuruluş Yılı : 2008
Firmanın yönettiği iller: İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya
Bayilik Verilecek İller: Adana, Bursa, Denizli, Eskişehir, Gaziantep, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun
Yatırım Tutarı: 90.000$ – 100.000$ arası (Büyüklük ve operasyonel yönetime bağlı)

BONNYFOOD LEZZET ÇİÇEKLERİ
Yüksek kazançlı ve düşük yatırım maliyetli Franchise sistemi ile Bonnyfood, iş ortaklarına yeni bir iş alanının temsilcisi olma imkanı sunuyor.

Bonnyfood olarak şu anda sadece İstanbul merkezimizde faaliyet gösteriyoruz. Ayrıca tüm Türkiye geneline müşteri talepleri doğrultusunda, kısıtlı çeşitte ürün gruplarının gönderim hizmetini de verebiliyoruz. Hızla büyüyen müşteri potansiyelimize tüm ürün çeşitimizle Anadolu şehirlerinde de hizmet verebilmek amacıyla franchising sistemiyle “il bayilikleri” vermekteyiz.

Sistem olarak ilgili şehirde verilecek bayiliğin kurulumu ve eğitimi firmamızda bir bütündür. Üretim tesisinden, dağıtım araçlarına, aranjman ekipmanı ve malzemelerinden, kartvizitlere, personelin kıyafetine kadar herşey standartlar dahilinde sunulur. Hizmet verilecek il içerisindeki potansiyele göre 70 m2 ile 100 m2 arası tesis boyutları farklılaşır.

Franchising anlaşması yapıldıktan sonra ildeki tesisin faaliyete geçerek sipariş almaya başlama süreci yaklaşık 1 aydır. Bu süreçte ilgili personelin istihdam edilmesi, Bonnyfood merkezinde 1 aylık eğitimi, malzeme ve ekipmanların tamamlanması, teknolojik altyapının kurulması vs. sağlanmaktadır.

BAYİLERİMİZE NELER SAĞLIYORUZ
Bonnyfood olarak sağladığımız olanakları özetleyecek olursak:

Sipariş Yönlendirme: Agresif reklam ve pazarlama faaliyetleriyle sürekli büyüttüğümüz Bonnyfood marka gücüyle tüm Türkiye adına siparişleri İstanbul merkezimizden alıyoruz. Ayrıca bayilerimizin cirolarını, banka kredi kartlarına veya GSM şirketlerinin müşterilerine kampanyalar düzenleyerek artırıyoruz.

Kurumsal Satış: Kurumsal Satış departmanımızla, büyük firmalardan tüm Türkiye genelindeki personellerine ve müşterilerine iletilmek üzere toplu siparişler alıyoruz. Bu siparişler, bayilerimizin bulundukları illere üretim ve teslimat amacıyla yönlendiriliyor. Perakende yanında kurumsal müşterilerle montanlı ciro elde ediliyor.

Operasyonel Hizmet Süreci ve Teknolojik Altyapı: Bayilerimiz www.bonnyfood.com üzerinden ve 0216 520 11 05 nolu lezzet hattından kendi illeri için alınan siparişleri, “kolay kullanımlı” Sipariş Yönetim Programımız sayesinde takip edip yönetebiliyorlar. Bu olanaklar sayesinde bayilerimiz web sitesi tasarımı, hosting, sipariş yönetim altyapısı, müşteri temsilcisi bulundurma, banka taksitli POS altyapısı kurma gibi maliyetli işlerden tasarruf ediyorlar.

Yeni ürün geliştirme: Müşteri isteklerini baz alarak sürekli yeni ve lezzetli ürünler, çiçek tasarımları geliştiriyoruz. Belirli bir deneme süresinde satmayan ürünleri sitemizden kaldırıyoruz.

Yeni üretim yöntemi geliştirme: Ürünlerimizin daha az insan kaynağı ile üretilmesini sağlamak için yeni otomatize ve hızlandırıcı yöntemler geliştiriyoruz.

Tedarik yönetimi: Ürünlerdeki “lezzet”, “kalite” ve “aranjman tasarımı” istikrarının sağlanması amacı ile tüm çiçeklerin hammaddesi, standartlara uygun tedarikçilerden temin edilmekte ve hijyenik bir ortamda korunmaktadır. Lezzet çiçekleri için yüksek montanda ve çok uygun maliyetle gıda hammaddesi ile vazo, kutu, ambalaj ürünü vb. ara malı temini yapıyoruz. Bayilerimiz üzerinde yeterli adetin dışında gereksiz ve maliyetli hammade/mamül stoğu tutmuyoruz. Bu sayede bayilerimiz hem maliyetlerini düşük tutuyorlar hem de satınalma işleriyle vakit harcamıyorlar.

Resmi İzinler ve Belgeler: Girişimciler Bonnyfood bayisi olarak, Tarım Bakanlığı izinleri, gıda setifikasyonu, kalite belgeleri, marka/patent başvuruları gibi yüklerden ve prosedürlerden kurtulurlar.

BAYİ EĞİTİM SÜRECİ
Ürün Tedariği Eğitimi: Malzeme seçilirken nelere dikkat edileceği
Lezzet Çiçekleri Hazırlığı ve Sunumu: Kategoriler bazında tüm ürünlerin hazırlanışı, aranjmanların şekillendirilmesi ve müşteriye sunumu
Hijyen Eğitimi: Tesis genel temizlik ve personelin kişisel temizlik eğitimi
İşletme Eğitimi: Ürün satış kontrolü, sipariş yönetimi, stok yönetimi, kasa tutumu, promosyon malzemesi kullanımı vb. eğitimler
Yeni Ürün Eğitimi: Yeni hazırlanan ürünlerde verilen ürün yapım ve aranjman hazırlama eğitimleri
Kontrol Sonrası Eğitim: Yapılan kontrollerde eksiklerin giderilmesi için verilen eğitimler.

BAYİ’NİN TEMEL SORUMLULUKLARI
. Üretim tesisini kiralamak
. Önerilen ekipman ve ürünü kullanmak
. Üretim ve dağıtım standartlarına ve yöntemlerine bağlı kalmak
. Bonnyfood Uygulama Klavuzuna bağlı kalmak
. Merkez tarafından organize edilen toplantılara katılmak
. Gerekli tüm izin ve lisansları temin etmek
. Gıda üretimi ve güvenliği ile ilgili gerekli tüm tedbirleri almak ve uygulamak
. Merkezin talebi doğrultusunda tüm muhasebe, stok, satış benzeri rapor ve kayıtları düzenli bir şekilde tutmak
. Merkez tarafından önerilen eğitimlere katılmak
BAYİLİK TALEBİ DEĞERLENDİRME SÜRECİ
Yukarıda belirtilen iller için bayilik taleplerinizi kurumsal@bonnyfood.com e-mail adresine gönderebilirsiniz. Göndereceğiniz e-mail içerisinde, il bayisi olursanız, bulunduğunuz ilde cironuzu artırmak için neler yapabileceğinizi, mevcut çevrenizi nasıl kullanabileceğinizi lütfen bize detaylandırınız.

İlinizin potansiyelinin yanısıra bir girişimci olarak, bayilik isteyen diğer rakipleriniz arasında sizi ön plana taşıyacak farklılıklarınızı belirtmeniz bizim açımızdan oldukça değerli olacaktır. Ayrıca sizi tanıyabilmemiz için e-mailinize varsa CV’nizi veya geçmişte yaptığınız işleri eklemenizi rica ederiz.

Yaptığınız ön başvuru yeterli görülürse sizinle irtibata geçilecek ve telefonda kısa bir değerlendirme yapılacaktır. Değerlendirme sonucu olumlu gelişirse, detaylı görüşme için girişimci adayımız İstanbul merkezimize davet edilecektir.

İlgili Kişi : Hamit KEKEÇ
Telefon: 0(216) 520 11 06

4 YORUMLAR

  1. bonnyfood'dan dün sipariş verdim ve dikkatsizlikleri yüzünden şikayetciyim. Kurabiyenin üstüne biricik canıma yazılacağı yerde biricik anneme yazılıp gönderilmiş. Hatalarını söylemek için aradığımda yenı ürünün değil sadece kurabiyenin üstündeki yazıyı düzeltip sadece kurabiyeyi verceklerini söylüyorlar. Böyle saçmalıkmı olur? Abicim pardon ya kurabinizin yazısı hatalı geldi, bi müsade edermisiniz ya yenisiyle değiş tokuş yapalımmı diyecekler????

  2. Ürünlerın satıs fıyatlarına bakılacak olursak kar marjı yuksek ve elıt kesıme hıtap eden kazancı bol bı sektor…En kucuk pastanın 20 lıra cıvarında oldugu dusunulurse eger bole sık bı pasta , harcanılan emekle bırlıkte o parayı hak edıyor sanırım…

  3. BAŞAKŞEHİR BAHÇEŞEHİR DE YENİ AÇILACAK LOCA ALIŞVERİŞ MERKEZİNDE BAYİLĞİNİZİ ALMAK VE İŞLETMEK İSTİYORUZ UYGUN BİR ZAMANDA DETAYLAR İÇN GÖRÜŞMEK İSTERİM
    BAHÇEŞEHİR DE BÖYLE BİR YERİN EKSİKLİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM
    İYİ GÜNLER
    MUSTAFA ŞAHİN

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here