Bora Özkent ve Richard Branson

Bora Özkent ve Richard Branson

Bora beyi sadece blogundan tanıyorum uzun süredir yazmıyordu ama birden yazmaya başladı ve çok hoşuma giden süper bir şaşırtmaca soruyla okuyucularını bayağı bir etkiledi diyebilirim.
Blogunda önce gelinlik giyen bir adam resmi koydu ve grubundaki üyelerine şu soruyu sordu resimde gözüken beyfendiyi/hanımefendiyi şirketinizde işe alırmısınız?Soru bütün grup üyelerine dağıldıktan bir gün sonra gruptan ayrılmak isteyen yaklaşık 40-45 kadar kişi birden mailleri forwardlamaya (gerigöndermeye) kalktılar ve aynı mesaj herkese gitmeye başladı.Yani bir anda ortalık karıştı diyebilirim çünkü biranda toplam olarak 60 a yakın mail hiç almamıştım.Bunların 15 taneside resimle ilgili yorumlardı.
Diğerleri gruptan ayrılmak istediğini belirtiyordu.Oysa Bora’nın sıradışı ve güzel yazılarını zevkle okuyorlardı.
Sonuca gelirsek sadece bir resime tepki vererek gruptan ayrılmaya karar veren kişiler sanırım Bora’nın ikinci yazısını görünce iyice şaşırdılar çünkü resimdeki adam Riachard Branson’du.
Bora’nın tabiriyle :
“Kendisi bildiğiniz gibi Dünya’nın en zengin, innovatif ve de çatlak insanlarından birisidir. İşe alıp almamak konusunda tabii serbestsiniz ama ben sizin yerinizde olsam alırdım derim. Ne de olsa onun yenilikçi fikirlerinin yarattığı zenginlik ve Virgin imparatorluğu muhteşem.”

Sonuca gelirsek insanlara dış görünüşleriyle yaklaşan firmalar günümüzde ilerlemekde bayağı zorluk çekeceklerdir.Bir adamın dış görünüşü ve zevklerinin firmanıza yakışmadığını düşünebilirsiniz ama siz siz olun genede insanların FİKİRLERİNİ ve GÖRÜŞLERİNİ dinlemeden karar vermeyin.
(İnsan Kaynakları bölümlerine özellikle duyurulur)
Resimler ve konuya buradan ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here