Bu marketlerin hedefi sadece genç kızlar

Asyada Çinli kızların ufak, küçük şirin şeylerden hoşlandığını bilmeyen herhalde yoktur. İşte bunu avantaja çevirmek isteyen bazı girişimciler Türkiyede ‘bir milyoncu’ benzeri bir yapıyı Çin ‘de oluşturmuşlar ve bu oluşumdan para kazanmaya devam ediyorlar. Aslında Çin için çok da eski olmayan bu oluşumun uygun yer seçilmesi halinde sahiplerine makul düzeyde kazandırabileceğini tahmin ediyorum.

Hedef kitleniz 14-24 arası genç kızlar
Bu tür marketlere Çince de Jingpindian deniyor. Tam çevirisi olmasa da ingilizceye Cute Market olarak çevirebilirim. Çünkü bu tür dükkanların içerisindeki ürünlerin hepsi sadece 14-24 yaş arası kızlara hitap ediyor. Türkiyedeki ‘bir milyoncu’ larda (süpürge, dolap kilidi, kalem gibi) birbiri ile alakasız yanyana satılan ürünlerin ve belli bir müşteri hedef kitlesi olmayan stratejinin aksine Cute Marketlerde sadece 14-24 yaş arası genç kızların ilgisini çekecek ürünler satılıyor. Bunlar genelde diğer dükkanlarda satılmayan şeyler oluyor. Mesela kalem satmak istiyorsanız bu kalem normal değil daha değişik, sevimli dükkanınızın konseptine uygun birşey olmalı. Bu yaştaki genç kızların arkadaşlarından farklı olmak istediklerini unutmayın, buna göre sattığınız ürünler de farklı olmalı ve müşteriyi sürekli dükkanınıza çekebilmeli.

Dükkanınızda her üründen çok az sayıda olmalı
Dükkanınızda ürünlerin her birinden en fazla 2 tane olmalı, hatta eğer ürün durumunu sürekli kontrol edebiliyorsanız her birinden 1’er tane sergilemelisiniz. Böylece müşteriniz ‘hoşlandığı ürünün başka birine satılması ihtimali’ ni göz önünde bulundurup daha kısa sürede karar verecektir.

Dükkanınızın tasarımı hedef kitlenize uygun olmalı
Dükkanınızın tasarımı en önemli noktalardan biri. Çinde bu yapıda hizmet veren birçok mağaza kutu tasarımı ile hizmet veriyor. Buna göre mağaza duvarları birçok küçük bölme olacak şekilde dekore ediliyor ve ışıklandırılıyor. Ürünlerin bu şekilde sergilenmesi müşterinizin ilgisini daha da arttıracak ve dükkanınızda daha fazla vakit geçirme isteği uyandıracaktır.

Pahalı ürünler satmaktan kaçının
Müşterilerinizin büyük bir bölümü ne yazık ki hala çalışmıyor ve birçoğu öğrenci. Dolayısı pahalı fiyata sattığınız ürünü beğenseler bile alamayabilirler. Bu yüzden sattığınız ürünler küçük ve olabildiğince ucuz olmalı. Böylece onları sürekli dükkanınıza çekebilir ve birşeyler almasını sağlayabilirsiniz.

Asla konsept dışına çıkmayın
Müşteri kitlenizin kimler olduğunu asla unutmayın. Sırf kar edebileceğinizi düşündüğünüz için dükkanınızda kulak temizleme çubuğu, pil, sahte para dedektörü anahtarlık gibi şeyler satmaya kalkışmayın. Ne tür şeyler satılabileceği konusunda fikir verme açısından internette Hello Kitty temalı ürünleri inceleyebilir yada aşağıdaki resimlere gözatabilirsiniz.

Satabileceklerinizden bazıları: Genç kızların ilgisini çekebilecek rekte ve türde tasarlanmış her türlü kalemler, cep telefonu askıları, cep telefonu kılıfları, takılar, ufak makyaj malzemeleri, ufak çantalar, biblolar, süs eşyaları, etiketler, tüy yada deri kaplamalı defterler, anahtarlıklar.

www.cinmacerasi.com – Gülhan Gülez

23 YORUMLAR

 1. merhaba kozmetik,takı,ve mutfak ve evürünlerinin bulundugu katalogla satıs ısı sunmak ıstıyorum
  dore,
  -kozmetıkte %33 mtfak urunlerındende % 23 kazanıyorsunuz
  -ayrıca aylık saıs hedıyelerıde var
  -uyeler yapıp takım oncusu olup rubunun satısındanda kazanıyorsun
  -uyelık ucretı 10tl ama uye oldugunuzda sıze krem hedıye gelıyor yanı o 10tl yı gerı kazanıyorsunuz
  -ODEME VADELI
  -her ay sıparıs zorunlulugunuz yok 3 ayda 1 defa sıparıs vermenız aktıflık ıcın yeterlı cevabınızı beklıyorum

 2. ÜRÜNLERİMİZİN FİYATLARI UYGUN OLUP KATALOG SATIŞLARINIZDAN %30-50 ARASINDA SICAK SATIŞ KARINIZ OLUYOR.
  BİRKERE ÜYE OLDUKTAN SONRA SİSTEMDEN İSTERSENİZ HER AY İSTERSENİZ 2 YIL SONRA ÜRÜN ALABİLİYORSUNUZ. AKTİF SATIŞ KOŞULU YOK.
  EKİP OLUŞTURDUKCA CİRONUZ ARTIYOR VE %3-%24 ARASINDA PRİM KAZANIYORSUNUZ.
  AYLIK ÖZEL BONUS KAMPANYALARIMIZ MEVCUT
  ÜSTELİK ŞUBAT AYINDA ÜYELİK ÜCRETİ YOK. 90 TL ÜRÜN ALAN HERKES ÜYE OLABİLİYOR.
  BUNU İŞ OLARAK DÜŞÜNMÜYOR OLSANIZ BİLE ŞÖYLE DÜŞÜNÜZ HANGİMİZ ÇORAP İÇ GİYİM EŞOFMAN VS ALMIYORKİ KENDİSİNE PEKİ NEDEN %30-%50 FAZLA ÖDEYELİMKİ ÜYE OLARAK KENDİ İHİYACLARIMIZI ÇOK UCUZA KARŞILAYABİLİRİZ.
  BİLGİ İÇİN eroltekstil_nerminmercik@hotmail.com
  EROL TEKSTİLE ÜYE OLUN KAZANMAYA BAŞLAYIN

 3. kızlar hiç bir ücret ödemeden sadece üye sayısını artırarak para kazanabilirsiniz sadece benden bilgi almak isterseniz hayatguzel18@hotmail adresini ekleyin elinize böyle fırsatlar zor geçer

 4. arkadaşlar bende uzun süren araştırmalarım sonucu erolmarketing e üye oldum.baştan çok önyargılı davrandım ama yanılmışım.şimdi iyi kazanıyorum.sizlerede yorulmadan çocuklarınızı ihmal etmeden yapabileceğiniz bu işi tavsiye ederim. sisteme üye olmak isterseniz sizden referans numarası ister 87356 yazarsanız kolaylıkla üye olabilirisniz…..

 5. bende ALMANYADA ek is olarak pazarda fason veya seri sonu corap ic camasir bayan cocuk giyimi yapmak istiyorum ama bunlari türkiyeden nasil tedarik ederim bilemiyorum mal bana nasil ulasir bilgisi olanlar bilgilendirirse sevinirim.

 6. Çağın yeniliklerine ayak uydurmak gerekiyor ..

  Günümüz de hep birşeyler üretilip duruluyor amacımız üretmek evet ama ürettiğimiz kadar da pazarlamamın ön plana çıktığını düşünüyorum.
  Coproline dan aldığım 80 saatlik e-ticaret ve dış ticaret eğitimlerinden sonra kendimde gördüğüm farklılığı farketmemek mümkün değil,coproline ile tanışmadan önce bir sürü fikir gelirdi aklıma ama uygulama açısından hep kafamda kalırdı şimdi ise bir fikir geldiğinde onu nasıl geliştirip nasıl pazarlayacağım hakkında fazla vakit kaybetmiyorum.bunlara örnek olarak kanada da bir firma kurduk kuzenlerimle beraber ve kanada türkiye arasında ihracat a yönelik çalışmalarımız devam ediyor kanada da bir kaç büyük fabrika ile temsilcilik görüşmelerimiz devam ediyor ,sizlere önerim girişimciler olarak ne yapacağım sorusundan önce ehliyetinizi almanız gerçekten de pişman olmayacaksanız ben bir girişimci olarak aldığım eğitimden %85 olarak istifade ettim.
  çağımızın yeniliği yakında daha da ileriye gidecek olan e-ticaret hakkında bilgilerinizi daha da geliştirin yurtdışı pazarınızı şimdiden oluşturun derim

  sorularınız için pearl_harbour1@hotmail.com
  kurduğum firmayı incelemek isterseniz http://www.blackseaagency.com
  e-ticaret ve dış ticaret hakkında eğitimle ilgili sorularınız içinde
  http://www.coproline.com

 7. İzmirde açılacak takı tasarım mağazasında üretim bölümünde takı yapmaktan anlıyan bayan elemanlar alınacaktır. İlgilenenlerin bir cv ile mail atmaları rica olunur. e-mail: albay_006@hotmail.com

 8. ben ce iyi bir fikir…

  Pierrecassi Erkek giyim Magazasına ; Fason Takibi, Satış ve Satın almadan Sorumlu Personel alımı Yapılacaktır.
  5 Kişilik bir grup satış personeli Kodu : stp-11 İstanbul 10 kişi
  5 kişi Çalışma Arkadaşı içinde 2 Kişi Adana Fason Takibi 3 kişi Satış Pazarlama ekibine 15 kişilik bir Çalışma Arkadaşı Mal Ve Fason Takibi ve internet sitemizden iletişime geçin .

  10 kişilik bir çalışma arkadaşı 5 kişi Depo Sorumlusu Kodu : dps-14 ise internet adresinden bize ulaşın

  http://www.pierrecassi.com
  http://www.wingsmen.com
  insan kaynakları kısmı yenilenmiştir sitelerden .

  Bu Kısımdan başvuru yapınız veya pierrecassi facebook sayfasından bilgi veriniz.

 9. evde ek gelır kendıme yaratabılecgım boncuk işi kurdela işi arıyorum ankarada ilgılenler arasa sevınırım
  05436556255

 10. Kendinizi işe alır mıydınız?
  İş görüşmenizi yapan kişi sizin hakkınızda sizin kadar bilgiye sahip, sizinle ilgili her konuya hakim. Mesela etrafta kimse yokken nasıl çalıştığınız, işinize karşı takındığınız tavır, şirket müşterilerine karşı tutumunuz, her gün işiniz dolayısıyla muhatap olduğunuz kişilerle ilişkiniz…
  Tüm bunları göz önüne alın ve şu soruyu yanıtlayın: Siz olsaydınız, kendinizi işe alır mıydınız?
  Potansiyel işveren olduğunuzu düşünürseniz bazı temel soruların cevabını almak isteyeceksiniz. Örneğin “Son işinizde ne kadar çalıştınız?” Bu soru sizin bir işe bağlılığınızı ve işten ayrılma sebebinizi gösterecektir. İşe alım oldukça zor ve hataların büyük zarara yol açtığı bir süreçtir. Bu nedenle sizi işe alacak kişiler, onların işlerine yarayacağınızdan, problemleri çözeceğinizden ve şirkette uzun süre kalacağınızdan emin olmak ister. Kısaca size güvenmek isterler.
  “Yeteneklerinizi, özelliklerinizi söyleyebilir misiniz?” Bu tarz bir açıklama kendinizi işverene pazarlama açısından çok önemlidir. Sizi diğerlerinden ayıran ve özel kılan özellikleriniz ve yetenekleriniz sorulduğuna ikna edici ve gerçek bir cevap verebiliyor olmalısınız.
  “İş için uygun musunuz?” Organizasyonlar ulaşılması gereken ortak amaçlar ve takımlar belirler. Eğer siz bu takımlardan uzak bir tavır sergilerseniz, olumsuz ve oyunbozan bir imaj yaratırsınız.
  “Son çalıştığınız işvereniniz sizin hakkınızda ne çeşit bir referans mektubu yazacak?” Referans mektubu iş arama sürecinde önemli unsurlardan biridir. Son çalıştığınız insanların sizi nasıl tanımladıkları yeni işiniz için sizi değerlendirenler açısından büyük önem taşır.
  Bunların tümü; işverenin, işletmenin ününü, ürünlerinin ve hizmetlerinin kalitesini emanet etmeden önce sizde ilk kontrol edeceği şeylerdir. Bu nedenle işveren gibi düşünün ve iş başvurularınızda kendinizi buna göre dürüstçe değerlendirin.
  ZAFER ÜNAL
  İRTİBAT NO:0544-3778118

 11. Merhaba Evde boş durmaktansa bende ek gelir elde etmek istiyorum diyorsanız, El işi oya, dantellerimizden satmak isterseniz,görüşmek üzere, Hayırlı işler syguner@hotmail.com afrahanım

 12. evet güzüel bi fikir tutar iyide satılır ama nerden tedarik ederim yardımcı olursanız sevinirim..

 13. Herkese selamlar,

  Dış ticaret uzmanıyım. Yaklaşık 3 yıldır bu alanda hizmet veriyorum. Sitede gördüğüm ürünler ilgimi çekti. Ürünlerini yurtdışı pazarlara satmak isteyene kişi veya kurumlarla görüşmek isterim.

  Mail : zaferozberk@gmail.com mail adresinden bana ulaşabilirsiniz.

  Ürünün detayları, özellikleri, resmi veya resimleri, şahsınız/firmanız hakkında tanıtıcı bilgi ve iletişim numarası (telefon,e-mail) (özellikle e-mail)

  * Ücreti karşılığında isteyen firmalara ihracat danışmanlığı yapılır.
  İlgilendiğiniz takdirde zaferozberk@gmail.com adresinden irtibata geçebilirsiniz.
  Sektör, Ürünler hakkında kısa tanıtıcı bilgi, Firmanız hakkında tanıtıcı bilgi ve iletişim numarası (telefon, e-mail)

 14. EVET BU KONU VE ÜRÜNLERLE BENDE İLGİLENİYORUM , FAKAT NEREDEN TEDARİK EDİLİR YARDIMLARINIZI RİCA EDİYORUM. TEŞEKKÜR EDERİM.

 15. şu an için böyle bir fikir mevcut bende fakat bu ürünleri nereden tedarik edebileceğimi söylerseniz memnun olurum.

 16. bu malları nasıl tedarik edebiliriz, elektronikten iç giyim e kadar cok geniş bir sektör grubunu içerisinde barındırıyor, bu konuda bilgi verebilirseniz cok sevinirim

 17. merhabalar
  bu siteyi sürekli takip etmekteyim ben de kendi işimi yapmak istiyorum son iki buçuk aydır halk ekmek büfesi işletiyorum fakat kazancı çok az olduğu için başka bir iş yapmam gerekiyor
  kartal arabam var pazarlarda ihraç fazlası kıyafet (mevsimine göre ) satmak istiyorum fakat nasıl ulaşırım ürünü nereden temin ederim bilmiyorum
  yardımcı olacak yada fikir verecekler lütfen bilgi versinler

 18. Bu tür ürünleri satışı her ne kadar hızlı olsada istenilen çeşitleri bulmanın zor olacağını düşünüyorum yani tedarikçi sağlamak zor ….

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here