Bu Tabak Gerçekten Yediğiniz Lokmaları Sayıyor

Bu Tabak Gerçekten Yediğiniz Lokmaları Sayıyor

Philadelphia merkezli bir firma tarafından geliştirilen yeni nesil akıllı tabak yediğiniz yiyeceklerin hesabını tutuyor.

SmartPlate

Geliştirilen tabak, özellikle diyet yapmak isteyen ve bu konuda başarısız olan insanlar için tasarlanmış. Tabak, sahip olduğu 3 dijital mini kamera ve görüntü tanımlayıcılar sayesinde içine konulan yiyecekleri tanımlayarak sürekli olarak takip ediyor. iOS ve Android cihazlara uygun uygulaması da bulunan ürün, bu sayede WiFi ya da Bluetooth aracılığı ile edindiği verileri hafızasına kaydediyor.

Ürün Kickstarter üzerinde tanıtılıyor ve sahip olduğu yetenekler sayesinde oldukça büyük bir ilgiyle karşılaşmış durumda. SmartPlate’in yiyecek tanımlayıcısı o kadar başarılı ki, kepekli ekmek ile buğday ekmeğini bile ayırt edebiliyor ve bu sayede nokta atışı kalori hesaplamaları yapabiliyor.

Ürünün, yiyecek alışkanlıklarını değiştirdiği ve daha sağlıklı bir yeme alışkanlığı edindirdiği belirtiliyor.

Ürünün seri üretime geçmesi için hedeflenen fon kaynağı ise 100 bin dolar olarak belirlenmiş. Ürünün ön satış fiyatı ise 149 dolar civarında. Ürünün seri üretime geçtikten sonraki fiyatının ise 230 dolar olması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here