Burger King Çin’de Büyüyecek

Burger King Çin'de Büyüyecek
Burger King
Burger King

Burger King Türkiye operatörü TAB Gıda’nın sahibi Ata Holding, Çin’deki Burger King operasyonunu da devraldı. Grubun hedefi Çin’de 5 yılda bin restoran açmak

Burger King Türkiye operatörü TAB Gıda’nın sahibi Ata Holding, Çin’deki Burger King restoranlarını devraldı. Burger King Worldwide Holding ve Cartesian Capital ortaklığıyla Çin’de yeni bir şirket kuran Ata, devraldığı 65 restoranı kısa sürede 90’a çıkardı. Beş yıl içinde bin restorana ulaşmayı planladıklarını söyleyen TAB Gıda Genel Müdürü Caner Dikici, “Bu ortaklık teklifini TAB Gıda’nın Burger King’in en iyi operatörü olmasından dolayı aldık. Çin’e know-how’ımızı taşıyacağız” dedi.

ÇİN’E YAYILACAĞIZ
Çin pazarına dört yıl önce giren Burger King, rakipleri karşısında geride kaldı. Ülkede en büyük rakibi Mc Donalds ve KFC’nin çok sayıda restoranı var. Dikici, “Burger King pazara geç girmiş. Ancak biz kısa sürede Çin geneline yayılmayı hedefliyoruz. Agresif büyüme planımız var” dedi.

HEDEF KİTLE GENÇLER VE YABANCILAR
Burger King müşterilerinin ağırlıklı olarak Çinli genç nesil olduğunu belirten Dikici, ülkede yaşayan yabancı nüfusun da hamburger yemeyi tercih ettiğini ve bu kitleyi de hedeflediklerini söyledi.

Yerel mönü hazırlıyoruz
Çin’de insanların damak tatlarının bölgelere göre değiştiğini söyleyen Dikici, burgerin yanında yerel tatları da mönülere sokacaklarını anlattı.Dikici, “Çin’in kendi içinde o kadar farklı tatları var ki, bir genelleme yapmak imkânsız. Kuzeyde daha çok et yeniyor. Güneybatısında acı seviliyor, ağırlıklı tavuk yeniyor. Şanghay’da ise mantı tarzı ürünler var” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here