Burger Turk bu yıl 25 şube açacak

İşadamı Fuat Yalvaç, uluslararası fast food firmalarına alternatif olarak ‘NFS Burger Turk’ isimli bir şirket kurdu.

Bu sektörde Türklerin de var olabileceğini ispatlamak isteyen Yalvaç, Türkiye’de 50 şubeye ulaştıktan sonra yurtdışına açılmayı hedefliyor. Halen İzmir’de dört şubeyle faaliyet gösteren Burger Turk, nisanda Buca ilçesinde ve Van’da iki şube daha açacak. 2010 yılı sonunda 25 şubeye ulaşmayı hedefliyor.
İş hayatına Van’da, 1990’lı yılların başında akaryakıt sektörüyle giren Fuat Yalvaç, 1997’de İzmir’e yerleşti. Bugün akaryakıt dağıtım, Pacific istasyonlarıyla perakende, gemi söküm ve inşa, denizcilik, inşaat ve otomotiv gibi alanlarda faaliyet gösteriyor. Başka bir ülkeye yaptığı ziyaret sırasında yemek için yer ararken fast food türü bir işyerinde ‘helâl tavuk’ yazısı görünce, “Bizim niye böyle bir yerimiz olmasın?” diyerek bu sektöre yatırım kararı aldı. Bir yıl önce İzmir’de şube açan Yalvaç, yoğun talebi ve müşteri memnuniyetini görünce büyümek istedi. Soğuk hava deposu başta olmak üzere altyapı yatırımlarına şu ana kadar 1 milyon dolar yatırım yaptı. NFS Burger Turk ile Türkiye’de eksik olan bir yapıyı tamamlamaya çalıştıklarını belirten Yalvaç, “Şube sayısında dörtte kalmamızın sebebi, eksiklikleri görmek ve ona göre yön belirlemektir. Bu şubelerin hepsini biz çalıştırıyoruz.” diyor.

NFS Burger Turk, müşterilerine rahat ve konforlu bir ortam sağlamak için 200 metrekareden küçük yerlerde şube açmıyor. Bütün şubelerde kapsamlı, yüksek hacimli ve hızlı operasyonlara cevap vermek için yazarkasada alınan siparişler, ‘Mutfak Gösterge Sistemi’ aracılığıyla doğrudan mutfaktaki ekranlara yansıtılıyor. Siparişlerin hazırlık süreleri sistem tarafından takip edilerek, servis standardı ve performans raporlanıyor. Bu sayede, merkez ofisten şube bazında her türlü menü kalemi, fiyat, promosyon vb. değişikliği kolaylıkla yapılabiliyor.

Büyümek için önce altyapı kurduklarını belirten Yalvaç, şimdi üzerine şubeler ekleme dönemine girdiklerini dile getiriyor. Türkiye’de bundan sonra franchise vererek büyüyeceklerini kaydeden Yalvaç, 50 şubeye ulaştıktan sonra yurtdışına distribütörlük vereceklerini, ilk olarak Azerbaycan ve Almanya’da şube açmayı planladıklarını ifade ediyor. Fuat Yalvaç, ürünlerinde yüzde 100 kırmızı ve beyaz et kullandıklarına, menülerinde kesinlikle karışım ürünler olmadığına dikkat çekiyor. Rakipleri McDonald’s ve Burger King’in sadece hamburger bulundurduğunu anlatan Yalvaç, “Biz pizza çeşitleri, tatlılar ve salataları da menümüzde bulunduruyoruz. Evlere paket servisi de yapıyoruz.” bilgisini veriyor. Beş yılda 20 milyon dolarlık yatırım planlayan başarılı işadamı, “Dört şubemizde şu anda 65 kişi çalışıyor. Hedeflediğimiz şube sayısı ve iş kapasitesine ulaşırsak, 5-6 bin kişiye iş imkânı sağlamış olacağız.” şeklinde konuşuyor.

8 YORUMLAR

 1. Gerçekten güzel girişim. Cadde üstünde iyi lokasyonlu dükkanlarda açılırsa, bu burger işi tutuyor. İsimden kazanıyor zaten. Birçok kişi BK ya da MD yerine Türk ismi barındıran bu işletmede yemeğini yemeyi tercih edebilir. Firma sahipleri de bu işe inanıyor. Ciddi bir şekilde organize olmuşlar. Tebrik etmek lazım.

 2. Cesur yürekli fuat yalvaç bugüne kadar yaptığın bütün işlerinde dolayı seni tebrik ediyorum TÜRKİYEde böyle bir gıda sektörüne cesurca girmen büyük başarı inşallah dediğin gibi iş alanlarını genişletip birçok insanımıza iş imkanı sağlamış olursun HAKKIYLA HAK YEMEDEN …. ALLAH yolunu açık etsin bereketli işin olsun
  CESUR YÜREK

 3. gerçekten çok güzel olmuş. Kendi içimizde ancak böyle büyüyebiliriz. Ancak kafama takılan soru şudur ki burger king telif haklarından nasıl kurtulunabilir. Birde resmi bir web sitesi şart sizlere bu knuda da yardımcı olabilirim :)

 4. Size burada 3 Almandan bahsedecegim ve bu 3 Almanin 3’üde Almanyanin Bayern eyaletinden. Herbiri degisik 3 ülkeye gidiyor ve burada ülkelerinde cok satan bir ürünün önce gittikleri ülkenin Patent dairesinden Patentini aliyorlar ve sonra imalatini yapip kendi islerini kuruyorlar. Biri ABD’ye, digeri Cin’e ve öbürüde Tunus’a gidiyorlar. ABD’ye giden Ürettigi ürünlere ABD’deki bazi eyaletlerin ismini veriyor ve kendi ülkesinin ürününüde basa aliyor. Cin’e giden yalniz Alman ürününün üretimini, tanitimini, reklamini ve satisini yapiyor, kisa sürede milyoner oluyor. Bu ürünler hem ABD’de ve hemde Cin’de domuz etinden yapildigi icin problem ve sorun olmuyor ve satis rekorlari kiriyorlar. Tunus’a giden ise bu ürünü yalniz dana ve sigir etinden yaptirtiyor ve kisa sürede milyoner koltuguna oturuyor. Kaynak: Alman n-tv Televizyon kanali, yurtdisinda is yapan Almanlarin basarilari adli program. Simdi bu ürünün ne oldugunu merak ettiniz degilmi? CURRY WURST veya CURRYWURST (Hint Baharatli Alman Sosisi) Bu ürünün Türkiyedeki Patent/Marka Tescil Belgesi bana ait. Basarili, girisimci, cesur ve ileriye dönük hedefleri olan arkadaslar. Sizde ABD’deki, Cin’deki veya Tunus’taki Almanlar gibi bu ürünü Türkiyede üretimini, tanitimini, reklamini ve satisini yapmaya nedersiniz? Ayrica Fuat Yalvac arkadasi girisimciliginden dolayi kutlarim ve basarilar. e-mail adresimden bana ulasabilirsiniz: oguz-kag@gmx.de

 5. Sahsen ben cesaretinden ve girisimciliginden dolayi Fuat arkadasimizi kutluyorum. Bütün dünyada ABD'liler ve Avrupalilar olacak degiller ya! Biz Türkler dünyanin hertarafinda faaliyet gösteriyoruz. Bazilarimiz ayni ürünü taklit ederek ve bazilarimizda baska ülkelerdeki ürünlei Türkiyeye tasiyarak. Umarim Fuat arkadasimiz bu Burger Turk isimli ürünün Türkiyede Marka Tescil Belgesini almistir, yoksa cok Burger Turk isletmecilerini görür hic ummadigi yerlerde.

  Bende uzun yillardir Almanyada yasiyorum, kesfettigim okadar ürün ve malzeme oldu. Ki fakat bugüne kadar fikirlerimi hep baskalari ile paylastigim icin onlar köse oldular. Sonunda yaptigim bir isin Türkiyede Patent/Marka Tescil Belgesini alarak taklitcilige son verilmesinin hic olmazsada önüne gecmis olacagim. Nedir bu ürün diye merak edenleriniz olabilir. Hayir ismini söylemeyecegim. Bu ürün Almanyada yilda 900 milyon porsiyondan fazla satiyor ve bazi ülkelerde satis rekorlari kiriyor. Örnek mi: Cinde yalniz bir Stand'da günde 5000 adet satiyor. Kaynak Alman n.tv kanali. Girisimci, cesur, ileriye dönük hedefleri olan arkadaslarin asagidaki e-mail adresmden bana ulasabilirler. Ortak is yapabiliriz veya Marka Tescil Belgesinin Türkiyedeki tüm kullanim haklarini devredebilirim. Türkiyede Istanbulda yalniz bir AVM'de bu isi yapmak icin bir isyeri kiraladik. Fakat bazi imkansizliklardan dolayi yeterli tanitim ve reklam eksikligimizden dolayi yeterli kitlelere ulasamadik. Bu is icin Turistik bölgeler ve kalabalik yerlerin secilmesi zaruridir. Her mevsim ve her yasta insanin tüketebilecegi bir ürün oldugu icin rizikosu yok denecek kadar azdir.

  Reklamlarini yaptirtacak veya birlikte calisabilecegimiz Sponsor arkadasta olabilir.

  Yazin görüselim, avantajli belki Siz olabilirsiniz. Kendini detayli tanitanlara cevap verilecektir

  e-mail: oguz-kag@gmx.de

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here