Bursalı kadın girişimcilerden girişimcilik akademisi

Türkiye Odalar Borsalar Birliği (TOBB) bünyesinde faaliyet gösteren Kadın Girişimciler Kurulunun Bursa temsilcileri, kentte kadın girişimcileri desteklemek için “Girişimcilik Akademisi Projesi”ni hayata geçirecek.

TOBB Bursa İl Kadın Girişimciler Kurulu Eğitim Komisyonu Başkanı Özlem Baş, yaptığı yazılı açıklamada, “Girişimcilik Akademisi” projesiyle, Bursalı kadın girişimcilere, kurmak istedikleri işlerini nasıl tasarlayacakları, uygulamaya koyacakları ve yönetecekleri konularında yol gösterileceğini ve destek olunacağını kaydetti.

Kadınların girişimcilik konusundaki farkındalığını artırmak istediklerini ifade eden Baş, Türkiye’de girişimcilerin önünü açmak, kaynak ve ortam yaratmak, teknoloji alanlarında yeni KOBİ’lerin oluşturulması, istihdamın artırılmasına katkıda bulunmanın proje amaçları arasında yer aldığını vurguladı.

Baş, projede kendi işini kurmak ve yönetmek isteyen, iş fikri ve hedefleri olan, küçük ölçekli ve geliştirilmeye müsait işi olan kadınlar ve İl Kadın Girişimciler Kurulu üyelerinin, öğrenci olarak yer alabileceklerini belirterek, “Projede yer alabileceklerde en az ilkokul mezunu olmak, tercihen yeterli düzeyde bilgisayar kullanım deneyimine sahip olmak, hayata geçirilebilir bir iş fikrine veya geliştirilebilecek bir işe sahip olmak ve yapılacak mülakatta başarılı olmak şartları aranacaktır” dedi. Bu arada, 5 gün sürecek eğitimler, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) hizmet binasında 10-14 Ağustos tarihlerinde gerçekleştirilecek.
Kaynak: Kobi milliyet

2 YORUMLAR

  1. iyiymiş fakat bununla ılgılı yeterli bilginin nereden temn edılecegıne daır bıl bıldırı yayınlanmamıs orn: sıze nasıl ulasılacagına ayrıntılı bılgının nasıl ve nerden alınacagına daır.

  2. Guzel bir Calisma olucagina umuyoruz.
    Peki calismakta olan insanlar icin Cozumunuz nedir?
    1 hafta izin almak zor degil mi ?
    Tavsiyelerinizi Bekliyoruz.

    Tesekurler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here