Bye Bye Bush taleplere yetişemedi bayilik veriyor

10 yıldır ürettiği ayakkabının Bush’a atılmasıyla hayatı değişen Ramazan Baydan, talebe yetişemeyince bayilik vermeye başladı. Krizi dikkate alan Baydan, ilk 50 yatırımcının finansmanını kendi karşılayacak. IRAKLI gazeteci Muntazar El Zeydi’nin ABD eski Başkanı Bush’u hedef aldığı ayakkabısının sahibi olduğu için bir anda yıldızı parlayan Baydan Ayakkabı Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Baydan, gelen online taleplere yetişmek için bayilikler vermeye başlıyor. Krizde yatırımcıyı desteklemek amacıyla ilk 50 mağazanın finansmanını kendilerinin sağlayacaklarını söyleyen Baydan, 250-300 bin dolar yatırım gerektiren mağazalar için yatırımcıdan sadece teminat mektubu istediklerini belirtti.

HEDEF 100 MAĞAZA

BAYDAN ‘Bize ödemelerini 8 ay sonra ve çekle yapabilecekler’ dedi. ‘Baydan Shoes’ adını verdikleri mağaza konseptinde sadece ayakkabı değil cüzdan, kemer, çanta gibi deri ürünlerinin de yer alacağını belirten Baydan, gelen online satış taleplerini de bayileri üzerinden karşılayarak sektörel bir canlanma hedeflediklerini ifade etti. Baydan, yurtiçi ve yurtdışından gelen talepler doğrultusunda 2009 sonunda 100 mağaza hedefliyor. Bundan yaklaşık 30 yıl önce 11 yaşındayken Adıyaman’ın Göktürk köyünden İstanbul’a geldiğinde fırlatılan bir ayakkabının hayatını nasıl değiştireceğinden habersiz olan Baydan, bugün 300 bin çift ayakkabı üretir hale geldi. Baydan, Gedikpaşa’da çıraklıkla başladığı ayakkabıcılık macerasının ardından 1991 yılına gelindiğinde kendi adıyla kurduğu ayakkabı fabrikasında deri erkek ayakkabıları üretmeye başladı. Şimdi ürettiği ve Bye Bye Bush marka ayakkabılar özellikle Ortadoğu ve Rusya’nın en çok tercih edilen markalarından biri oldu. ‘Bu, 1999 yılında piyasaya sunduğumuz ve o günden bugüne en çok satan bir modelimizdir. Tasarımı da bana aittir’ diyen Ramazan Baydan, ortaklık konusuna da sıcak baktıklarının sinyalini verdi. Baydan ‘Gelen teklifler oluyor, ama henüz somut bir gelişme yok’ dedi.

İlk durak Gedikpaşa oldu

1979 yılında 11 yaşındayken İstanbul’a gelerek iş hayatına adım attığını anlatan Baydan, şunları söyledi: ‘Tek başıma Adıyaman Gündoğdu köyünden geldim. İlk durak Gedikpaşa oldu. Çıraklığa başladım. Sonra ustalık, kalfalık, askerlik geldi. Derken kendi işimi kurdum, sonra Zeytinburnu’na geçtik. Dar gelince Altınşehir’e taşındık ve bugünlere geldik.’  Kaynak:Stargazetesi

Sponsor

10 YORUMLAR

  1. Ramazan Bey , benim balıkesir in ayvalık ilçesi nde ayakkabı ve çanta sattığım bir mağazam var. Ben sizinle yönetim kurulu başkanı olduğunuz BAYDAN SHOES mağaza konseptiyle ilgili daha detaylı görüşmek istiyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.

  2. RAMAZAN BEY, BEN TOKATIN / ZİLE İLÇESİNDE OTURUYORUM.ZABITA MEMUR EMEKLİSİYİM HERŞEYİ AÇIK KONUŞMAYI SEVERİM BENİM ŞUAN 90.M2. İŞ YERİM VAR.ANA CADDENİN Bİ ARKASINDAKİ İŞLEK BİR CADDEDE EKİBİNİZİ GÖNDERİRSİNİZ BAKAR BEĞENİRSE MAL VERİRSİNİZ BEĞENMEZSE VERMEZSİNİZ FAKAT SERMAYEM YOK EĞER SİZİN DEDİĞİNİZ GİBİ 8 AY SONRA ÖDEMELER BAŞLARSA ONU HOPLAYA SIÇRAYA ÖDERİM.EĞER BANA BU KONUDA YARDIMCI OLURSANIZ BENİ ÇOK EMNUN EDERSİNİZ. BURDA ÇEVREM GENİŞ HER ZAMAN BÖYLE BİR İŞ KURMAK İSTEDİM BİR FIRSAT BULUPTA KURAMADIM ALLAHIM SİZİN GİBİ İNSANLARA ÇOK VERSİN HER ZAMAN DUACINIZIM.HAYIRLI İŞLER…..NOT-BU İŞ HUSUSUNDA TECRÜBEM VAR…….ACELE CEVAP

  3. sizinle fas kacasablancada iş yapmak isterim ister sizin adınıza iterseniz bayınız olarak çalışabılırım orada guzel bı pazar var 1.5 yıldır fastayım oranın şartlarını ve pazarını ıyı bılıyorum eger olursa şartlarınız nelerdır ögrenebilirmiyim alakanıza teşekkur ederım 05337205616

  4. ben pazarlama uzmaı olarak yurt içi dağıtım iine üstlenebilirim. rarsanız memnun olrum 25 yıllık bir pazarlamacıyım türkiyenin her yöresini adı adım bilirim.

  5. Ankara da sizcede uygun olursa bayilik almak isterim.
    Tam olarak şartları nelerdir, detayları görüşmek üzere mailinizi bekliyorum.

    İyi çalışmalar dilerim.

  6. Elazığ merkezde bayilik almak istiyorum.Resmi kurumda memur olarak çalışmaktayım.Bayilik verirseniz emekli olup bayiniz olmayı düşünüyorum.Yardımlarınızı bekler saygılar sunarım.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here