Çağrı merkezleri 85 bin kişiyi işe alacak

Beş yıl içinde yaklaşık 85 bin kişiye istihdam sağlayacak çağrı merkezlerine eleman yetiştiren Çağrı Merkezleri Derneği Gelişim Akademisi, 500 kişiyi daha sektöre kazandıracak. 2010 yılında toplam 35 bin masa kapasitesiyle 40 binden fazla kişiye istihdam sağlayan çağrı merkezi sektörü, her yıl ortalama yüzde 20 büyüyor. Toplam cirosunu 1.2 milyar TL’ye çıkaran sektörün önümüzdeki beş yıl içinde 45 bin kişiye daha iş olanağı sunacağı öngörülüyor. İstanbul, Ankara ve İzmir’in yanı sıra Anadolu’da da hızla yaygınlaşan çağrı merkezi yatırımları geçen beş yıl içinde 250 milyon TL’ye ulaştı. Faaliyetlerini Anadolu’daki illere de taşıyan çağrı merkezleri, özellikle genç nüfusa kariyer olanakları sundu.


Sektördeki nitelikli eleman ihtiyacının karşılanmasına katkıda bulunmak amacıyla Çağrı Merkezleri Derneği tarafından hayata geçirilen ÇMD Gelişim Akademisi de geçen hafta içinde ilk mezunlarını verdi. Bu yıl içinde yaklaşık 500 kişiye daha eğitim verecek olan ÇMD Gelişim Akademisi’nin yeni dönem eğitimleriyse şubat ayı içinde başlayacak. Müşteri temsilcisinden takım liderine, süpervizörden müdüre kadar her pozisyona yönelik eğitimlerin verildiği akademiye kurumsal başvuruların yanı sıra bireysel müracaatlar da kabul ediliyor.


Çağrı merkezlerinin yetişmiş elemana ihtiyacı var
Çağrı Merkezleri Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Gelişim Akademisi Proje Yöneticisi Nil Keskin Keleş, “Gelişen çağrı merkezi alanında çalışmak isteyen gençleri sektörümüze yetişmiş bireyler olarak kazandırmak bizlere büyük heyecan veriyor” dedi.

2 YORUMLAR

  1. Merhaba arkadaşlar, Ben de çağrı merkezinde
    Görev almak istiyorum nasıl başvuru yapabilirim bana yardımcı olur musunuz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here