Çalışanları ortak oldu 8 milyon dolar ciroya 5 ayda ulaştı

Datastar’ın işe başlar başlamaz 500 bayi ile anlaştığını, şimdi 900 bayiye ulaştığını ifade eden Genel Müdür Mehmet Kaplan, hedeflerini “1500 bayiye ulaşmak” olarak açıklıyor. 12 değişik ürünün distribütörlüğünü yapan Datastar yurtiçinde değişik kanallarla dağıtım da sağlıyor.

Datastar Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Şirketi eski şirketin dağılmasıyla birlikte personelin hisse satın alıp şirkete ortak olmasıyla yeniden doğdu. 5 kurucu üye ile kurulan şubat ayı sonunda da gerçek sermayedarları belli olan şirket 5 ay sonunda 8 milyon dolar ciroya ulaştı. Şirketin bu yılki hedef cirosu 40 milyon dolar.. 5 yıl içinde ise 200 milyon dolar hedefliyor. Personelin işten çıkmasının yerine yeni oluşumda söz sahibi olmayı istemesiyle Datastar’ın oluştuğunu söyleyen Datastar Bilgi Teknolojileri Sanayi ve Ticaret Şirketi Genel Müdürü Mehmet Kaplan, “Mevcut kadro ile yola devam etmek istedik. Payları sınırlandırılmamış 54 ortağız, 800 bin TL sermaye ile kurulduk. Bu şirkette çaycıdan genel müdüre herkes hisse sahibi” diyor.

EN BÜYÜK HİSSE YÜZDE 6.25
“En büyük hisse benim ki o bile 6.25’lik dilim” diyen Mehmet Kaplan, Türkiye’de yapılmayanı yaptıklarını ve bu tür bir kurumsallaşmaya girdiklerini söyledi. Kaplan, “Bizim şirket patron şirketi değil. Amacımız çalışandan para almak değil; kendi işi kendi ekmek teknesi bilinci ile işini iyi yapan çalışanlarla kâra geçmek” dedi. Bir araya gelerek teknolojide yıldız olmayı hedeflediklerini ifade eden Mehmet Kaplan, “HP, Acer, Toshiba, Lenova ve kendi ürünlerimizi dağıtıyoruz. Bilgisayar ve yedek parçada A’dan Z’ye her şeyi tedarik ediyoruz. Türkiye’nin önemli perakendecileri Carrefour, Bimeks, Migros, Kipa mağazalarına da dağıtımımız var.”ˆAyrıca bölgesel olarak mağazalaşıyoruz”” diye konuştu.

Krizde şirket kurmak en akıllıcası
Krizin tam ortasında kurulan Datastar’ın tam zamanında kurulduğunu söyleyen Genel Müdür Mehmet Kaplan,”Bizce krizde şirket kurmak en akıllıcası piyasa kendini toparlarken biz de kendimizi toparladık ve alt yapımızı hallettik. Daha organize olmuş bir şirket oluşturduk. 2009 sonundan itibaren büyüme normale dönünce biz de alt yapımızı tamamlamış olacağız” dedi. Daha sonra hedef cirolar için çalışacaklarını da sözlerine ekleyen Kaplan, “Azerbaycan’a, Türkmenistan’a Güney Afrika Cumhuriyetlerine Irak ve Ermenistan’a çalışmalarımız var. Bunun yanında daha Türkiye pazarına girmemiş 2 bilgisayar şirketi ile konuşuyoruz.
Bir tanesi bu ay olacak ve Türkiye’ye yeni giren bir şirketin dağıtımcılığını ve servisini biz yapacağız. Böylece istediğimiz hedefe ulaşmamamız mümkün değil” dedi.
Kaynak:Türkiye

3 YORUMLAR

  1. FİRMA MÜDÜRLERİ YADA EŞİNİN FABRİKASI FİRMASI OLANLAR BEN EŞİMİN PERSONELİNE YEMEK YAPARIM DİYORSANIZ VE AYRICA PARA KAZANMAK İSTİYORSANIZ BAGLANTIYA GEÇİN ELİMDEN GELENİ YAPARIM BERABER KAZANIRIZ BAYANLARIN YAPAMAYACAGI HİÇ BİR ŞEY YOK YETERKİ İSTEYİN VE BU ARADA HOM OFİS ÇALIŞIYORUZ EVİNİZDEN ÇOLUK ÇOCUGUNUZLA EVDEN ÇALIŞMANIN RAHATIYLA SEVGİYLE KALIN HANIMLAR BAŞARILARLA NEVİM YILDIRIM nevim1966@otmail.com 05392803719

  2. merhaba GENE BEN ARKADAŞLAR BEN DE İLERDE BÖYLE YAPACAGIM İNŞALLAH NEVİM YILDIRIM BEN EVDEN TEŞIMA YEMEK SERVİSİ YAPIYORUM VE HER FİRMA ARTIKÇA YENİ BİR BAYANA İŞ SAHASI AÇILIYO İLERDE 20 30 EV MUTFAGI GİBİ OLACAK MUTFAGIN OLDUGU BİR BAYANLAR CATERİNGİNİ KAR PAYLI ÇALIŞANLARINDA ORTAK OLDUGU BİR İŞLETMEYE DÖNÜŞTÜRMEK AMACIM YADA EVLERLE ÇALIŞIP HER BAYANA BİR FİRMA BAGLAYIP ORGANİZE EDECEGİM PASTALAR KEKLER SIRADAN TABLOT GİBİ ÇALIŞMIYORUZ HER ŞEY PİŞİYOR BİZDE KURUTMALIK DOLMALIKLAR YADA SARMA MANTI EVİNİZDE YEDİKLERİNİZ NE VARSA VE BİZ PERSONELİNE ÖNEM VEREN PATRONLARLA ÇALIŞIYORUZ HANİ AMAN UCUZ OLSUN YEMEKMİ YEMEK DEGİL KALİTELİ HİJYENİK AYNI ANNENİZİN YADA EŞİNİZİN KALİTESİNDE PİŞİRİLİYOR BÜYÜKÇEKMECEDEN ORGANİZE EDİYORUM HANIMLAR FİRMANIZI BULDUNUZ AMA İŞİ BİLMİYORSUNUZ FAKAT HARİKA YEMEK YAPARIM DİYORSUNUZ BEN YARDIM EDERİM BİZLE ÇALIŞIN BİRLİKTEN KUVVET DOGAR nevim1966@hotmail.com 05392803719

  3. HERŞEYİYLE DOĞRU Datastar Firması ile 9 aydır Çalışıyırum Diğer tedarikci firmalar gibi değil Biz Müşterilerine Kendisinin Yerine Koyarak hassiyetle Yaklaşıyor ve her konuda yardımcı oluyor ALLAH CC Yolunu Açık etsin

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here