Çamaşır makinası deprasyona girerse

Sakarya’da yaşayan Aydın Yılmaz, çamaşır makinesi sürekli arıza yapınca ilginç bir yola başvurdu. Yılmaz, değiştirilmeyen makineyi evinin önüne kurduğu bir iskelenin üzerine koyarak, ”Ben çok adi bir makineyim, 7. operasyon, sonuç 0” ibarelerini yazarak, 25 gündür teşhir ediyor.


Makineyi 2005 yılında 850 YTL’ye aldığını, 3,5 yılda 7 kez farklı yerlerinden sürekli arıza yaptığını belirten Yılmaz, “İlk garanti süresinde ön kapağı ve kazanı değişti. Garanti süresi bittikten sonra neredeyse her ayda bir arıza yapmaya başladı. Her arızanın giderilmesi için çağırdığımız servise 25-30 YTL ödedik. En son makinenin ana kartı yandı. Onu da değiştirdik. 2 ay geçmeden yeniden yandı. Yeniden değiştirirken bu kez başka bir yeri yandı.” dedi.


Servis elemanının ‘Makineyi servise götürüp bir kontrol edeyim’ teklifine olumlu bakarak makineyi servise gönderdiklerini anlatan Yılmaz şöyle konuştu: “Servis bizi arayarak makinenin ana tesisatında sorun olduğunu ve değişmesi gerektiğini söyledi. Masraf olarak 125 YTL istedi. Eğer bu parayı verseydim makinenin tamiri için 300 YTL ödemiş olacaktım. Yani yarım makine parası. Ama son tamiri yaptırmadım, evimin önüne getirdim, teşhir ediyorum. Bu makine için ‘Bir dünya markası’ dediler. Ana tesisatında sorun olmaması lazım. Sorun varsa bu kullanıcı hatası değil, firma hatasıdır. 5 ayda bir kapağı kırılsa o zaman kullanıcı hatası diyebiliriz.”


Sürekli arıza yapan makinesi ile ilgili Tüketici Hakları Kurulu’na şikayet ettiğini, ancak kurulun garanti süresi dolduğunu, dolayısıyla bir şey yapamayacaklarını söylediklerini ifade eden Yılmaz, “Ben de 25 gündür teşhir ediyorum. 800 YTL başka bir marka makine aldım. Hiçbir sorun yaşamıyorum. Madem bu dünya markası işte görsünler. Çevremizdeki akrabalar da görsünler.” diye konuştu.

6 YORUMLAR

  1. bende 12 senedir iki makin var ve her gün ortalama iki sefer çalışıyorlar bir iki arızaları dışında onlarda olur artık ve dünya markası değiller dazlak bunlar…

  2. Günümüzde, büyük – küçük, iyi – kötü, zengin – fakir demeden tüm müşterilere aynı hassasiyet ile yaklaşılması gerekliliğinin süper bir örneği. Günümüz iletişim seviyesinde herkes herzaman birşekilde Dünya'ya ulaşabiliyor. Dünya markasına, ve markalarına güzel bir örnek…

  3. sakaryalılar akıllı insanlar vesselam:)çokkkkk iyi yapmış.bence bütün yayın organlarını çağırıp medya yoluyla herkese duyurmalı..bizi keriz yerine koyanlara örnek olur..bende böyle bir makineyi servisten geri bile almadım.oracıkta terkettim.maalesef yenisini aldım.olan eşimin kesesine oldu gene..inşallah bu sefer sorun çıkmaz..

  4. makinanın hangi marka olduğunu bilmiyorum ama bende arçelik marka bir çamaşırmakinesinden 5 yılayakın süredir sorun yaşıyorum.bende senede 4 yada 5 defa sservis çağırıyorum yada makineyiyolluyorum.Aydın beyi tebrik ederim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here