Cankur’un Akıllı İnovasyonu

Cankur'un Akıllı İnovasyonu
Cankur Abdullah Atak
Cankur Abdullah Atak

İnovasyonu yaparken en çok dikkate aldığımız şey kalite süreci oldu. Yaptığımız iş var olan bir kaliteyi yukarıya çekmek olmalıydı. Düşündük. Kalite planlama, kalite kontrol ve kalite geliştirme…

Yaptığımız ar-ge çalışmaları sonucu ki bu inovasyonun olmazsa olmazıdır, İtalyan Firecom şirketinin ve Türkiye’de Fireturk şirketinin geliştirdiği yangın söndürme tüplerinin piyasaya çıkacağını öğrendik. Türkiye’nin böyle bir sisteme ihtiyacı vardı. Bizde CANKUR Akıllı Araç Bina Yangın Alarm ve Söndürme Sistemleri olarak bu ürünün Türkiye’ye gelmesi için gerekli çalışmaları yaptık ve Türkiye’de on tane ilin bayiliğini aldık..

Yangın söndürme tüplerinin türkiye de binlerce olduğunu ve bunların yenisiyle değişeceğini hayal edebilirseniz bu çok mantıklı bir atılım.

Bu ürünün Türkiye’ ye de kullanılan yangın söndürme tüplerine göre uzun vadede bakıldığında muadillerine göre çok daha ekonomik, pratik ve tesir bakımından diğer ürünlerden daha etkili olduğu için tercih sebebimiz oldu.
En bilenen ürün tipleri eolo-1, eolo-2 ve araç tipi olan yangın söndürme sistemlerini seçtik. (inovasyon eskiyi iyileştirmek veya iptal etmek demektir.)

Kısaca bu ürünleri tanıtmak gerekirse bu ürünün en önemli özelliklerinden 3’ü şöyle; insan sağlığına hiçbir zararı yok, 20 yıl boyunca dolum, kalibrasyon gerektirmiyor ve kullanıldığı ortamlarda kir, nem toz bırakmıyor. Yani bir kitabın üstüne sıkıldığında kitaba bir zarar vermiyor, kitap hala eski özelliğini koruyabiliyor. Hayal etmenin kolay olması açısından, diğer yangın söndürme tüpleri ateşin havayla irtibatını kesip söndürme işlemini gerçekleştirirken, bizim sistemimiz ateşi içine çekip sönümlüyormuş gibi düşünülebilir.

Bu yazıyı dikkatlice okuduğunuzda ve koyu yazılanları defterinize not edip işinizde uyguladığınızda siz de bizim kadar başarılı olabilirsiniz. Cankur ekibini medyada ve sosyal ağlarda takip edin. İş fikirlerinizi bize iletin, size en iyi şekilde yardımcı olalım. Yeniden teşekkürler…

[schema type=”person” name=”Abdullah Adak” orgname=”CANKUR Akıllı Araç Bina Yangın Alarm ve Söndürme Sistemleri” jobtitle=”General Coordinator & Marketing Specialist” url=”http://www.cankursondurme.com” description=”CANKUR Akıllı Araç Bina Yangın Alarm ve Söndürme Sistemleri” street=”KAZIM KARABEKİR CD. NO: 99/21 ” city=”ANKARA” country=”TR” email=”[email protected]” phone=”0312 384 25 10″ ]

1 YORUM

  1. seo ve adense konularında tecrübeliyim size yardımcı olabilirim. inovasyon makalesi için cankura teşekkürler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here