Canlı ATM Sistemi İle Paranız Heryerde Sizinle

Canlı ATM Sistemi İle Paranız Heryerde Sizinle

Hızlı Servis diyince genelde aklımıza restoranlar gelir ancak geliştirilen canlı ATM sistemi ile bankalar için de artık hızlı servis söz konusu.

atm

Bazı durumlarda insanlar banka hesaplarındaki paraya bir şekilde ulaşamaz ve acil bir şekilde nakde ihtiyaç duyar. Neredeyse herkesin başına gelmiştir bu tatsız durum. San Francisco’da bir girişimdi tarafından geliştirilen akıllı cihaz uygulaması bu soruna cevap bulmak için tasarlanmış.

Uygulamanın çalışma şekli ise oldukça basit. PayPal benzeri bir sistem kullanan uygulama, bu sistemde bulunan paranızı kullanarak istediğiniz saatte istediğiniz yerde nakit paraya ulaşmanızı amaçlıyor. İhtiyaç sahibi istediği miktarda parayı uygulama üzerinden istiyor ve uygulamayı kullanan diğer kullanıcılar tarafından görülmesi sağlanıyor. İstek sahibinin mevkisine yakın olan kullanıcılar isteği cevaplayarak en kısa sürede nakit para ile istiyaç sahibine ulaşıyor. Verilen nakit paranın karşılığında ise parayı getiren kişiye online Paypal benzeri sistem üzerinden komisyon ile beraber para transferi gerçekleştiriliyor.

Uygulama şimdilik sadece iOS cihazlarda çalışıyor ve San Francisco’da kullanılabiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here