Carl’s Jr. 2016’ya Kadar 25 Mağazaya Ulaşacak

Carl’s Jr. 2016’ya Kadar 25 Mağazaya Ulaşacak
Carl’s Jr
Carl’s Jr

Carl’s Jr.

Alevde ızgara ateşinde pişen, ağız sulandırıcı ızgara lezzetleri ve menüleri ile burger’a farklı bir boyut getiren Amerika’nın ünlü fast food markası Carl’s Jr., Türkiye’deki yenilik ve atılımlarına devam ediyor.

Birinci sınıf hamburgerleri ve hizmet kalitesiyle 70 yılı aşkın köklü bir tarihe sahip olan Amerikalı ünlü fast food zinciri Carl’s Jr., 30 Kasım 2012 Cuma günü Ceylan Intercontinental Oteli’nde düzenlediği toplantıda sektördeki gelişimi değerlendirdi ve Türkiye pazarına ilişkin hedeflerini anlattı.

Carl’s Jr. ve Hardee’s markalarıyla dünya genelinde, 42 eyalette ve 27 ülkede toplam 3.292 restoran ile hizmet veren CKE Restaurants Uluslararası Operasyonlardan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Ned Lyerly, CKE’in 2011 yılında FET Restoran İşletmeleri tarafından İstanbul Cevahir Alışveriş Merkezi’nde açtığı ilk Carl’s Jr. restoranıyla Avrupa pazarına ilk olarak Türkiye üzerinden girdiğini belirterek, “CKE olarak uluslararası pazarlarda franchise geliştirilmesi kapsamında Türkiye bizim için stratejik önem taşıyor. Alanında çok tecrübeli bir ekip tarafından yönetilen FET Restoran İşletmeleri, Carl’s Jr.’ı kısa zamanda Türk tüketicisinin ilk tercih ettiği hamburger restoranı yaptı. Önümüzdeki üç-dört yıl içerisinde Türkiye’de 25’ten fazla restoran açılacak. Anlaşmaları tamamlanan restoranlardan ikisi Anadolu yakasında hizmete girecek” dedi.

Türkiye’nin uluslararası zincirler için oldukça büyük potansiyel vaat ettiğini ve tüketicilerin dışarda yemek yeme alışkanlıklarının son yıllarda oldukça geliştiğinin altını çizen Carl’s Jr. Türkiye Genel Müdürü Ö. Nurhan Azizoğlu, “Carl’s Jr. olarak, öncelikle Türkiye’deki tüketicilerin fast food alışkanlıklarının çıtasını yükseltmeyi ve değiştirmeyi hedefledik. Aynı fiyata daha kaliteli ürün ve hizmet alabileceklerine dikkatlerini çektik. Masaya servis ve sınırsız içecek gibi fast food sektörü için birer devrim niteliğindeki ilklerimizi Türk tüketicisi ile tanıştırdık. Gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz ki, bizi ziyaret eden ve ürün kalitemizi, hizmetimizi deneyen müşterilerimiz artık bizden vazgeçemiyor. Farklı lezzet ve hizmet anlayışımızla günde ortalama 1200 kişiye hizmet verdiğimiz tek bir şube ile bir yıl içinde gördüğümüz bu büyük ilgiyi daha geniş kitlelere yaymak ve devamlılığını sağlamak için öncelikle 2016 yılına kadar 25 restoran ile büyümeyi planlıyoruz. Bunun için 15 milyon Dolar yatırım yapacağız. 2016 yılı sonu itibariyle yıllık 35 milyon Dolar ciro yapmayı hedefliyoruz” diye açıkladı.

Editör Notu
Masaya servis, sınırsız içecek, sipariş üzerine anında ve taze hazırlama gibi fast food sektörü için birer devrim niteliğindeki ilkleriyle tanınan “Hakiki Hamburger” lezzetinin temsilcisi Carl’s Jr.’ın müdavimleri arasında, Jennifer Love Hewitt, Zac Efron, Kim Kardashian, Padma Lakshmi, Ashley Greene, Paris Hilton gibi dünyaca ünlü pek çok isim yer alıyor.

Ayrıntılı bilgi için:

Strateji Tanıtım / Binnur Musaoğlu [email protected] / 0212 2750145 / Dahili: 17

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here