Carrefoursa ve İş fırsatı

Ekonomik krize rağmen bazı şirketler istihdamı artırmayı sürdürüyor.
Bu yılın ilk 6 ayında 28 mağaza açan Carrefoursa, yıl sonuna kadar bu sayıyı 60’a yükseltecek. Şirket, 2011 yılında 300 mağazaya ulaşarak 7 bin kişiyi işe alacak.

Türkiye’de 175 mağaza ile faaliyet gösteren Sabancı Holding ve Fransız Carrefour’un ortak iştiraki Carrefoursa yılın ilk yarısında 29 mağaza açtı.

İlk 6 ayda bin 352 yeni istihdam sağlayan şirket yıl sonuna kadar 32 yeni mağaza açacak. Carrefoursa Genel Müdürü Guillaume Vicaire, yeni mağazalar açarak Türkiye’de büyümeye devam edeceklerini ve Türkiye’nin büyümesine eşlik edeceklerini dile getirdi. Üç yıl içerisinde mağaza sayılarını 300’e çıkarmayı planladıklarını ve böylelikle 7 bin 500 olan çalışan sayısını 14 bine çıkaracaklarını belirten Vicaire, “2009 yılında büyüme hızımız ivme kazandı” dedi.

GIDADA YÜZDE 10 BÜYÜDÜK
2001 kriziyle kıyaslandığında yaşanan krizde insanların satın almak için daha dirençli olduğunu kaydeden Vicaire, Türkiye’nin gıda sektöründe büyüme açısından Avrupa’da ilk sırada yer aldığını vurguladı. Vicaire, “Tüketici öncelikli ihtiyaçlarını öne çekiyor. Bu yüzden gıda alanında yüzde 8- 10 civarında bir büyüme yaşadık. Ancak gıda dışı sektörlerde bir gerileme söz konusu” diye konuştu.

5 MİLYON LİRA BAĞIŞLADIK
Guillaume Vicaire, Türkiye’ye 1 milyar doların üzerinde yatırım yaptıklarını söyledi. 105 milyon TL’lik yatırımla yapılan CarrefourSA Bahçelievler AVM’nin ağustosta açılacağını belirtti. İnşaat sırasında kısmen hasar gören İstanbul Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’ne yeni bina yaptıklarını kaydeden Vicaire, ayrıca yeni bir hastane bloğu yapılması için Sağlık Bakanlığı’na 5 milyon TL’lik de bir bağış önerisinde bulunduklarını söyledi.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here