Century 21 franchising veriyor.

Argentum Ventures N.V., 2001 yılında CENTURY 21 ® markasının Türkiye temsilciliğini aldı. 2002 yılında ise Türkiye’de franchise vermeye başladı.

Argentum Ventures N.V. 2002’de Türkiye, 2006’da ise; Almanya, Hırvatistan, Slovakya, Slovenya, Bosna Hersek, Sırbistan Karadağ, Azerbaycan ve Macaristan için Reology Corporation (NYSE:H)’den CENTURY 21 ® ana Franchise lisansını alarak, Avrupa’da bir Türk şirketi olarak bir ilki gerçekleştirmiştir. Böylece CENTURY 21 Türkiye, Avrupa’nın merkezi olarak konumlanmıştır.

CENTURY 21’in 2008 yılı Ağustos ayı itibarı ile Türkiye’de 120’ye varan ofisi ve 600’e yakın gayrimenkul danışmanı bulunmaktadır.

Dünya’da CENTURY 21
1971 yılında Amerika’da doğmuş, kurumsal gayrimenkul satışının lideri, dünyanın en yaygın ve tanınmış franchising markasıdır. 49 ülkede 8.000’i aşkın franchise ofisi, yaklaşık 145.000 çalışanı ile dünyanın en yaygın ve tanınmış gayrimenkul markasıdır. 2000 yılında dünyanın en hızlı gelişen 10 franchise kuruluşu içerisinde Burger King ve McDonalds’ın ardından 3. sırada yer almış, gayrimenkul sektöründe ise 1 numaralı marka ünvanına layık görülmüştür.

Dünyada “Gayrimenkul sektöründe aklınıza ilk gelen marka hangisi?”, “Gayrimenkul danışmanlık hizmeti veren hangi markaları duydunuz?”, “Önümüzdeki yıllarda, gayrimenkul alım satımında hangi markayı tercih edersiniz?” soruları sorulduğunda verilen cevaplar arasında ilk sırada CENTURY 21 yer almaktadır.

Century 21 destek
Gayrimenkul sektörünün önemli isimlerinden olan ve Türkiye’deki gayrimenkul sektörüne birçok yenilik kazandıran CENTURY 21 Türkiye ilklerin öncüsü olarak verdiği desteklerle sektördeki başarılı ve farklı çizgisini pekiştiriyor.

Eğitim
Teknoloji
Katmadeğerli Hizmetler
Gayrimenkul Danışma Hattı (0212) 337 11 21
Sponsorluk Desteği
Reklamlar
Düşük Faiz Oranlarıyla Kredi Temini
Ofis Zincirini Büyütebilme İmkanı
Ulusal ve Uluslararası Yönlendirme ve Paylaşım
İlan Desteği
Kurumsal Standartlar

. CENTURY 21 Real Estate LLC–21 kimdir?
Amerika’da 1971 yılında kurulan CENTURY 21, kurumsal gayrimenkul satışında lider ve aynı zamanda dünyanın en yaygın ve tanınmış franchising markasıdır. CENTURY 21’in Türkiye temsilciliği, Uzel Corporation’a bağlı Argentum Ventures N.V. tarafından yürütülmektedir. Dünyada 49 ülkede, 8 bini aşkın ofis ve 150 bine yakın çalışan kapasitesine sahip olan CENTURY 21, Türkiye’de 122 ofisi ve 600 çalışanı ile hizmet vermektedir. CENTURY 21’in Türkiye’deki hedefi, gayrimenkul sektörünü uluslararası standartlara ulaştırmak ve bunu sürdürmektir. 2008 yılı sonuna kadar Türkiye’de 500’e yakın ofis açılması hedeflenmektedir.

2. Ne zamandan beri Franchise veriyorsunuz? Ofis sayınız nedir?
Türkiye pazarına 2001 yılında giren CENTURY 21, 2002 yılında franchise vermeye başlamıştır. 2007 yılı itibarı ile ofis sayısı 122’ye ulaşmıştır.

3. CENTURY 21 Franchise ofisi olmak bana ne kazandıracak?
Daha önce denenmiş, başarısı kanıtlanmış ve dünyaca tanınmış bir markanın mevcut işletme sisteminden ve oluşturulmuş prosedürlerinden yararlanacaksınız.

CENTURY 21 markasının sağladığı güvenle yarattığı müşteri kitlesi ile iş yapma olanağı bulacaksınız.

CENTURY 21’in tüm dünyada verilen profesyonel eğitim programlarından yaralanabileceksiniz.

Sizinle birlikte çalışacak personelin bulunması, işe alınması ve yetiştirilmesi konusunda profesyonel destek alabileceksiniz.

CENTURY 21® Sistemi ile ortak hareket etmek, karşılaşabileceğiniz risk ve işletmecilik sorunlarını minimize etmenize yardımcı olacaktır.

Mali ve hukuki konularda CENTURY 21 Türkiye’den danışmanlık desteği alabilirsiniz.

CENTURY 21 Türkiye’nin gayrimenkul sektöründe yaptığı araştırmaların sonucunda sektöre sunulan tüm katma değerli hizmetleri müşterilerinize sunabilme olanağı bulursunuz.

Ofisinizin ilk kurulma aşamasında leasing vb. kaynaklardan finansal destek sağlayabilirsiniz.

CENTURY 21 Türkiye’nin tüm ofislerinin katılımı ile yapılan tüm tanıtım ve reklam faaliyetleri ile pazarlama bütçenizden tasarruf edebilirsiniz.

4. CENTURY 21 markası olarak ne tür destekler veriyorsunuz?
CENTURY 21 Türkiye, gayrimenkul sektörüne sunduğu tüm katmadeğerli hizmetlerden müşterilerinizin yararlanabilmesine olanak sağlar. Bazıları Türkiye’de ilk defa uygulanan gayrimenkul danışma hattı, konut sigorta hizmeti, özel kredi hayat sigortası, Kira Ödeme Garanti Sigortası yeni adı ile Kirelax Max, 21 Movers Taşıma, 21 ConnectionsSM Tadilat, Dekorasyon Hizmeti ve Medline Acil Sağlık Hizmetleri Üyeliği gibi bir çok katma değerli hizmeti gayrimenkul alım, satım, kiralamanın yanında müşterilerinize bir değer olarak sunabilirsiniz. Bunun yanında düşük oranda kredi alma imkanı, hukuk, internet, reklam, sponsorluk desteği ve ofis zincirinizi büyütebilme olanağı da verilmektedir.

5. CENTURY 21 bana portföy bulmamda yardımcı oluyor mu?
Gayrimenkul Danışma hattı’na veya şirket merkezimize başvuran gayrimenkulunu satmak/kiralamak isteyen müşterilerin bilgileri merkez tarafından CENTURY 21 ofislerine yönlendirilmektedir. Bunun yanında sistemdeki tüm CENTURY 21 ofislerinin portföyleri paylaşıma açık olduğundan, tüm ofislerimiz birbirlerinin portföylerini müşterilerine sunabilmektedir.

6. CENTURY 21 franchise giriş bedeli nedir?
Franchise giriş bedeli: 6.000 USD + KDV ile 22.000 USD + KDV arasında bölgeye göre değişmektedir.

7. Franchising giriş bedelinin ödenmesinde destek veriyor musunuz?
Anlaşmalı olduğumuz bankalar aracılığıyla 36 aya kadar vadeli franchise kredisi alınabilmektedir.

8. Franchising bedelinin dışında bir ödeme yapmam gerekiyor mu?
Franchising bedeli dışında Reklam katkı payı olarak %2 ve Sürekli Franchise ödemesi(Royalty) olarak da %6 ödeme yapılmaktadır.

9. Yaptığım yatırımın geri dönüşünü ne kadar zamanda alabilirim?
Yatırımın geri dönüş süresi 6 ay ile 1 sene arasında değişmektedir.

10. Franchise sözleşmesi kaç yıllık yapılıyor?
Sözleşme süresi 5 yıldır. Sözleşme sonunda karşılıklı mütabakat çerçevesinde sözleşme uzatılmaktadır.

11. Sözleşme süresinin sonunda tekrar bir bedel ödeniyor mu?
Franchise giriş bedeli bir kere alınmaktadır. Sözleşme yenilenmelerinde tekrar franchise giriş bedeli ödenmemektedir.

12. Hangi bölgelerde ofis açabilirim?
Bölgeler konusunda CENTURY 21 Türkiye ile temasa geçebilirsiniz.

13. Ofisimi imza atıldıktan ne kadar sonra açabilirim?
Belirlenen ofis yeri onayından sonra 1 ay içerisinde açılması gerekmektedir.

14. Ofis konusunda kriterleriniz var mı?
Kolay ulaşılabilen, minimum 90 m2, düz ayak giriş veya birinci-ikinci kat seviyesinde ofis alanlarını tercih ediyoruz. Ofislerin CENTURY 21 kurumsal kimlik standartlarına uygun olarak giydirilmesi yanında girişte karşılama bankosu, bekleme bölümü, gayrimenkul danışmanları çalışma alanı, toplantı salonları gibi alanların bulunması tercih edilmektedir.

15. Eğitim veriliyor mu?
Ofis sahipleri, yöneticiler ve gayrimenkul danışmanları öncelikle CREATE21® eğitimine tabi tutulurlar. Bunun yanında tüm ofis çalışanları için kişisel gelişim odaklı iletişim, insan kaynakları yönetimi,zaman yönetimi ve toplantı yönetimi gibi farklı eğitimlerde düzenlenmektedir.

Ayrıca tüm ofis çalışanlarının, CENTURY 21 Türkiye ve Kavrakoğlu Instute işbirliği ile düzenlenen Executive MBA Real Estate eğitiminden faydalanması olanağı sunulmaktadır. Bir yıl süren bu eğitim programı kapsamında katılımcılara finans ve organizasyon, stratejik pazarlama, finans analiz ve risk eğitimi gibi konularda eğitim verilir. Tüm bu eğitimler sektördeki rekabette önde olmak, vizyon ve yaratıcılık kazanmak için önemli fırsattır.
Bavuru için www.century21.com.tr ziyaret edebilirsiniz.

Sponsor

1 YORUM

  1. Franchise giriş bedeli: olarak 6.000 USD + KDV yi anladım ama bu 22.000 USD + KDV ne oluyor onu anlamadım ayrıntılı bilgi verrsenz sevnrm teşekkürler

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here