Cep Telefonu Tripodu İnovasyon ile Nasıl 100.000 Dolar Kazandı

Cep Telefonu Tripodu İnovasyon ile Nasıl 100.000 Dolar Kazandı 1
Cep Telefonu Tripod

Cep Telefonu Tripodu

Bugün bahsedeceğimiz iş fikri aslında çok bilinen bir ürüne inovasyon uygulayıp nasıl para kazanılacağı ile ilgili.
Cep Telefonu Tripodu yani kısaca telefon standı diyebiliriz. Android ve iPhone telefonlar için tasarlanan bu cep tripodu 3.000 kişiye yakın destekçiden sipariş almayı başardı. Yatırım sitelerine aslında çok ta bilinen bir konuyla giriş yapan Geometrical şirketi bir kaç inovasyon uygulamasıyla 6.000 dolar yatırım istediği ürününe 86.000 dolar yatırım almayı başardı. Muhtemelen bu ürün rahatlıkla 25 gün içerisinde 100.000 dolar civarını rahatlıkla geçebilir.

Cep Telefonu Tripod
Cep Telefonu Tripod

Cep telefonları için tripodlar geliştiren firma Geometrical aslında Tripod üreten bir firma ve 2012 yılından beri faaliyette. Firma katıldığı kapmanya da, ürettiği tripod için 15 dolardan başlayan farklı fiyatlandırma seçenekleri sunmuş.

Cep Telefonu
Cep Telefonu

Ürünün başarılı olmasının nedenlerinden birisi de kullanım kolaylığı. Gelişen cep telefonu teknolojilerine göre tasarlanan tripod kartvizit boyutunda olması işin cazip tarafı. Müşterilere kolaylıklar sunan tasarım aynı zamanda 5 farklı renkte sunuluyor.

İnovasyon örneği
İnovasyon örneği

İnovasyon bu işin neresinde diye sorarsanız, aynı firma bu ürün için 2013 yılında da yatırım almış ve 2565 kişiye ürünü sevk etmeyi başarmış. O zamanlar ürün sadece iphone için tasarlanmış, şimdiki ürün ise iphone ve android telefonlar için tasarlanmış ve ürünün tasarımı da değişmiş. Ufak bir inovasyonla aynı ürün ikinci kez bir çok müşteri toplaması ise bizlere inoasyonun ne kadar önemli olduğunu hatırlatıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here