Cep telefonu ve araba anahtarı birarada

Cep telefonu ve araba anahtarı birarada

Aracınızın kapılarını cep telefonunuzla açmaya ne dersiniz? Nissan sahipleri artık bu şansa sahip.Dünyanın önde gelen firmalarından Nissan, NTT DOCOMO ve Sharp, içerisinde Intelligent Key denilen, otomobiller için tasarlanan ve akıllı anahtar olarak tabir edilen fonksiyona sahip ilk cep telefonunu ürettiklerini duyurdu.
Bu cep telefonu, Nissan’ın hali hazırda araçlarında kullandığı Intelligent Key (Akıllı Anahtar) sistemini içerisinde taşıyacak. Nissan’ın teknik desteği, Sharp’ın bizzat telefonun üretiminde bulunması ve DOCOMO’nun hücresel teknolojileriyle yoğrulan dünyanın ilk akıllı anahtarlı cep telefonu, şimdilik türünün de tek örneği.
Nissan’ın akıllı anahtar sistemi, 2002 yılından bu yana Nissan’ın 950.000’e yakın aracında bulunuyor. İki yönlü kablosuz bağlantı teknolojisiyle kapıların otomatik olarak açılıp kapanmasına olanak tanıyan akıllı anahtar sistemi, sistemin daha işlevsel olması için cep telefonuna uyarlandı.
Nissan, DOCOMO ve Sharp’ın akıllı anahtar teknolojisini içeren yeni cep telefonunu, 30 Eylül’de başlayacak CEATEC Japan 2008’de kamuoyuna duyurması bekleniyor. (Chip)

2 YORUMLAR

  1. Çok akıllıca bir fikir artık zaten hepsi bir arada ürünler yaşamımızın önemli bir parçası yoksa binlerce farklı ürünü yanımızda taşımamız için hamal olmamız gerekir. Hatta bunu sadece bir tip cep telefonuna değil kişinin kendi cep telefonuna ayarlayabileceği bir yazılım yapılsa çok daha iyi olur. Böylece kimse hem cep telefonu hem de araba anahtarını ayrı ayrı taşımak zorunda kalmaz. Gerçi bir kaybolursa ve ya çalınırsa o zaman büyük bir problem ama onun da çaresi bulunur elbet.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here