Çilek Mobilya Bayilik Modeliyle Büyüyor

Çilek Mobilya, uyguladığı franchise modeliyle konsept mağazalar açarak hem Türkiye’de hem de dünyada büyümeye devam ediyor.
Bebek, çocuk ve gençlerin ilgi alanlarına yönelik ürünler tasarlayan Çilek Mobilya, uyguladığı franchise modeliyle konsept mağazalar açarak hem Türkiye’de hem de dünyada büyümeye devam ediyor. Dünyada 150’den fazla konsept mağazası bulunan Çilek, 2013 sonuna kadar Hindistan, Endonezya, Singapur gibi ülkeler de dahil 25 yeni konsept mağaza açmayı planlıyor.

Çilek Mobilya’dan yapılan açıklamaya göre, bugün toplam 5 kıtada, 66 ülkede 444 satış noktasına sahip olan Çilek, gelecek dönemde de bayilik /franchising modeli ile yeni mağazalar açmayı hedefliyor.

Çilek Franchising sistemi ile girişimci adayları, uluslararası marka olan Çilek ailesinin bir üyesi olmanın yanı sıra “Friedmann Franchising International” prensipleri ve 18 yıllık deneyimle şekillenmiş bir iş modeline ortak oluyor. Yurt içi ve yurt dışı girişimci adayları, doğru lokasyon seçiminden, mimari projelendirme ve uygulamaya, mağaza ve hedef kitlesi için uygun ürün karmasının belirlenmesinden, pazarlama ve iletişim desteğine kadar birçok konuda profesyonel Çilek satış ekibi tarafından ücretsiz destek alıyor.

Yurt dışı girişimci adayları ise Turquality destekleri ile uygun görülen lokasyonlarda kira ve dekorasyon desteklerinden faydalanabiliyor.

Şu an Franchising modeli ile açılan ve hizmet veren 165 konsept mağazası bulunan Çilek Mobilya, 2013 yılı içinde başta İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirler olmak üzere tüm Türkiye’de bu rakamı 190’a çıkarmayı hedefliyor.

Yurt dışında ise başta Rusya, Ukrayna, Irak, İran, Kuveyt, Suudi Arabistan gibi birçok ülkenin yanısıra İsviçre’den Kolombiya’ya, Japonya’dan Güney Afrika’ya dünyada 150’den fazla konsept mağazası bulunan Çilek, 2013 sonuna kadar Hindistan, Endonezya, Singapur gibi ülkeler de dahil 25 yeni konsept mağaza açmayı planlıyor. 2014 yılı içinde bu rakamın artarak devam etmesi bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here