Çoçuk Bakıcısı İşi İle Ek Gelir Kazanabilirsiniz

Çoçuk bakıcısı işi ile ek gelir kazanabilirsiniz
Çocuk bakıcısı

Çocuk bakıcılığı ile ek gelir

Evde çalışarak para kazanmak isteyen kişiler için ideal para kazanma yöntemlerinden biri olan çocuk bakımı, birçok ev hanımının ve öğrencinin tercihi olmuş durumda. Siz de para kazanmak için ek iş ya da tam zamanlı bir iş arıyorsanız, kendi evinizde çocuk bakımını tercih edebilirsiniz. Tabi bu iş için istekli olmanız ve çocuklara karşı bir sevgi besliyor olmanız da oldukça önemli.

Çocuk bakıcısı
Çocuk bakıcısı

Eğer tahammül sınırı düşük olan bir insansanız, çocuk bakımı pek de size göre bir iş sayılmaz. Çocukların ısrarcı davranışları, aşırı soru sorma eğilimleri ve zaman zaman da yaptıkları yaramazlıkları iyi idare ediyor olmanız gerekir. Yeterince sabırlı olan çocukları gerçekten kalpten seven insanlar arasında yer alıyorsanız, ister kendi evinizde isterseniz de çocuk bakımı yaptırmayı planlayan ailenin evinde rahatlıkla çocuk bakarak para kazanabilirsiniz.

Çoçuk Bakımı İçin Bilmeniz Gerekenler

Çocuk bakımı işini kendi evinizde yapacak olmanızın sizin için bir takım avantajları bulunmaktadır. Bir başkasının evinde yalnızca bir çocuğa bakıcılık edebilecek iken kendi evinizde eğer yeterince alan varsa birden fazla çocuğa bakabilirsiniz. Bu da kazancınızın çok daha fazla olmasını sağlar. Bu işi isterseniz yarı zamanlı isterseniz de tam gün olarak yapabilirsiniz. Ya da eğer öğrenciyseniz ve bütçenize ek gelir olacak işler yapmanın peşindeyseniz, sadece hafta sonu da çocuk bakarak ek gelir elde edebilirsiniz. Kendi boş zamanlarınıza uygun bir biçimde planlama yaparak, size çocuğunu emanet etmek isteyen aileler ile anlaşabilirsiniz. Bu tür işlerde en önemli şeylerden biri olan karşılıklı güveni sağladıktan sonra evinizde çocuk bakarak para kazanmamanızı gerektirecek hiçbir neden bulunmamaktadır.

Birçok kişinin başvurduğu çocuk bakarak para kazanma işi için ilk adımı hemen atabilirsiniz. Bu işi yapabileceğinize dair basit ilanlar bastırmak ya da etrafınızdaki insanlara bu konuda gönüllü olduğunuzu bildirmek oldukça işe yarayacaktır. Bunun yanı sıra sosyal medya ya da internet üzerinden de çocuk bakıcılığı yapabileceğinizi bildirebilir, insanların size kolaylıkla ulaşabilmesi için bir telefon numarası da ekleyebilirsiniz. Hem kolay hem de sevdiğiniz bir işi yaparak kendi ev ortamınızda para kazanmak istiyorsanız, sizin için en ideal iş seçeneklerinden biri olan çocuk bakarak para kazanma işine hemen atılabilirsiniz. Çocuklar ile iyi anlaştıktan ve onlara gerekli ilgi ve alakayı gösterdikten sonra çok daha uzun süreli olarak bu işten güzel gelirler elde edebilirsiniz. Biraz zorlayıcı ve yıpratıcı olabilecek olan çocuk bakma işine alıştıktan sonra bakıcılığını yaptığınız çocuklardan ayrılmak istemeyeceğinize eminiz.

Çoçuk Bakıcısı Olmak İsteyenler İçin Duyuru

Not: Ayrıca konu hakkında Avrupa birliği ile Türkiye Cumhuriyeti tarafından evde çocuk bakımı işinin desteklendiğini de bildirmek isteriz. Bu iş için yapılan projede 0-24 ay arasında çocukları olan ve sigortası bulunan ev kadınları aylık 390 Euro civarında mali destek alabilmektedir. Kısaca çalışan bir anne sigortasız olarak bakıcı çalıştıyor ise çocuk bakıcısını sigortalı olarak çalıştırmaya başlayacak. Bu yöntemle hibe olarak verilen miktarlar 2017 haziran ayına kadar devam edecek.

Sigortalı çocuk bakıcısı olmak isterseniz sgk.gov.tr sitesine girip Evde Çocuk Bakım Projesi için Ön Başvuru formunu doldurmanız gerekmektedir.

6 YORUMLAR

  1. Merhaba istanbul esenyurt bölgesinde ikamet ediyorum 29 yaşındayım evimde çocuk bakarak hem çocuk özlemimi gidermek hemde evime maddi olarak katkıda bulunmak istiyorum. 3 çocuğa kadar kolaylikla bakabilirim. Sabırlı bir insanım.

  2. Merhaba,

    Halkalı Atakent’te oturmaktayım. 42 yaşındayım. Evimde yada yakın bölgede çocuk bakmak istiyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here