Çok Para Kazandırabilecek 5 iş Modeli

Para Kazanma ile ilgili yayınladığımız konuların arasına yeni iş fikirlerini ekliyoruz ve bu yazımızda seçtiğimiz işlerin bazıları ise Türkiye’de uygulanmamış fikirler. Fikirlerin bazılarının ise yatırım tutarları çok gibi gözüksede kazanç açısından ciddi paralar kazandırmaya değer. İş modellerindeki fiyatlar değişkendir ve karar verirseniz mutlaka ön fizibilite yapmanız gerekmektedir.

2Küçük imalatçı şirket yatırımları yapmak

Yatırım Yapmak

Küçük şirketler piyasada tutunurken parasal konularda çok zorluklar yaşıyorlar. Ürettikleri ürünleri daha fazla piyasaya sunmak isterken aynı zamanda maddi imkansızlıklar ile karşılaşabiliyorlar. Banka kredileri istemeyen bu firmalar ya çok ufak adımlar atarak büyümeye çalışıyorlar ya da az satışlar ile idare etmek zorunda kalıyorlar. Her ilçede sanayi bölgeleri var.

Özellikle sanayi bölgelerindeki küçük imalatçılar yeni fikir bulmakta zorlanmasalarda işin pazarlama, sermaye ve dağıtım kanalına gelince zorluklar ile karşılaşıyorlar. Bu yüzden bu tarz küçük imalatçı şirketler ile kar payı karşılığında yatırımlar yapmak ve işin ilerlemesini sağlamakta karlı bir iş fikri. Bunu özellikle yurt dışındaki ufak yatırımcılar yapıyor. Ev almak, bankaya parayı faize yatırmak veya borsa gibi yöntemlerden daha çok kazandıran bu sistem üzerinde sizlerde yatrım yapmayı düşünebilirsiniz.