Çok Para Kazandırabilecek 5 iş Modeli

Para Kazanma ile ilgili yayınladığımız konuların arasına yeni iş fikirlerini ekliyoruz ve bu yazımızda seçtiğimiz işlerin bazıları ise Türkiye’de uygulanmamış fikirler. Fikirlerin bazılarının ise yatırım tutarları çok gibi gözüksede kazanç açısından ciddi paralar kazandırmaya değer. İş modellerindeki fiyatlar değişkendir ve karar verirseniz mutlaka ön fizibilite yapmanız gerekmektedir.

5Food Truck Gurme Lezzetler

Gurme

Yurt dışında yaygın olan bu iş için artık yeni bir konsept var. Konsept ise Gurme Lezzetlerden oluşuyor. Bizdeki mantığı arabada köfte ekmek, çiğ köfte, hamburger vs gibi bilinen ürünleri satmak. Yurt dışında ise belli bir kategori seçiliyor.

Örneğin çin yemeklerinden bir konsept oluşturuluyor, aracın gideceği mekan için sosyal medya ve google adsense reklamları ile duyuru yapılıyor ve yeterli talebi toplayınca oradaki müşteriler için gün ve saat bildirimi yapılıyor. Ardından gelsin satışlar, böylece hem yemekleri satamama derdi olmuyor hemde birebir pazarlama imkanı oluyor. Osmanlı yemekleri, İtalyan Mutfağı, deniz ürünleri gibi koseptler oluşturmak mümkün.

Sponsor
Sonraki