Cold Stone Türkiye’de

Cold Stone CreameryTM, Natura Gıda ile Türkiye’de

Adını, dondurmanın –9 derece granit bir mermerde harmanlanarak tüketiciye sunulmasından alan Amerika’nın ünlü dondurma markası Cold Stone CreameryTM, Natura Gıda ile Türkiye’de.

Cold Stone Türkiye
Cold Stone Türkiye

Golf markasıyla 2003 yılından bu yana Türkiye dondurma pazarına yatırımlar yapan Ülker Grubu’nun şirketi Natura Gıda, 2014 yılı sonuna kadar 36 mağaza açma hedefiyle 1.1 milyar dolar cirolu Amerikan Kahala Group ile master franchising anlaşması yaptı.

20 ülkede faaliyette
1988’de kurulan Kahala Group, 20 ülkede 15 farklı franchising markası ve toplam 3.000 mağaza yönetiyor. Kahala Group bünyesindeki en büyük marka olan Cold Stone CreameryTM’nin ilk mağazası 1988’de Arizona’da açıldı. Bugün Amerika’da 1.000 mağazaya ulaşmış olan markanın, Amerika dışında ise 424 mağazası bulunuyor.

5 milyon dolar yatırım
Natura Gıda Genel Müdürü Ender Buruk şunları söyledi:
“Türkiye’de artan dondurma tüketimini gözönünde bulundurarak, tüketimi eğlenceli bir hale getiren bu iş modelinin başarılı olacağına inandık. Kişiye özel ve sofistike tatlardan oluşan bu dondurma deneyimi için Türk pazarının hazır olduğunu düşündüğümüz bu dönemde, Cold Stone CreameryTM markasıyla bir master franchising anlaşması yaptık.”
Cold Stone CreameryTM dondurmalarının tümünün orijinal formülüyle Natura Gıda fabrikalarında üretileceğini belirten Buruk, “5 milyon dolar yatırım ile girdiğimiz pazarda Ocak 2014’ten itibaren franchise vermeye başlayacağız” diye konuştu.

İlk şube Ortaköy’de
Ortaköy’deki ilk şubenin ardından 22 Haziran’da Beylikdüzü mağazasının, 29 Haziran’da Pendik ve Akasya AVM mağazalarının takip edeceğini belirten Buruk diğer şubelerin de hızla açılacağını belirtti.
Cold Stone CreameryTM, tüketicilerine taze meyve, çikolata, özel soslar ve çok çeşitli kuru yemişler ile 11 milyon farklı kombinasyon oluşturma imkanı sunuyor. Cold Stone CreameryTM dondurmanın yanı sıra mağazalarda günlük olarak üretilen cupcake ve sandviç dondurmalarıyla da hizmet verecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here