Crispino, 2009’da yüzde 15 büyüme hedefliyor.

Akdaş Group’un giyim markası Crispino, 2008 yılında yüzde 10 büyümeyle cirosunu 110 milyon dolara taşıdı. Türkiye genelinde 41 mağazası bulunan şirket, bu yıl 16 AVM projesinde daha yer alarak, yüzde 15 büyümeyi hedefliyor.

Crispino’dan yapılan yazılı açıklamada, geleneksel depo günlerinde yüzde 90’a varan indirim kampanyasıyla Şubat ayı içerisinde satışların arttırıldığı bildirildi. Akdaş Group bünyesinde 1998 yılından bu yana faaliyet gösteren Crispino, hızla büyümeye devam ediyor. Türkiye genelinde 41 adet mağazası bulunan şirket, 2009 yılı sonuna kadar 16 AVM projesinde daha yer alacak. 2008 yılında yüzde 10 büyümeyle cirosunu 110 milyon dolara taşıyan Crispino, 2009 yılında proje ve mağazalarla yüzde 15 büyümeyi hedefliyor.
Krize rağmen büyümelerini 1974’ten bu yana gelen tecrübelerine bağlayan Crıspino Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akdaş, şimdiye kadar yaşanan her ekonomik krizin kendilerine tecrübe kazandırdığını söyledi. Düzenledikleri kampanyalarla uygun fiyat politikasını sürdüreceklerini ifade eden Akdaş, “Uygun fiyat politikası bize hem satış oranında artış hem de cirosal büyüme sağlıyor. Bunun en büyük nedeni müşteri odaklı çalışmamız. Global krizle birlikte büyük sıkıntıların yaşandığı tekstil sektöründe genç bir marka olarak hedeflerimizi yerine getirme yolunda hızla ilerliyoruz. 2010 yılında 100 mağazaya ulaşmayı hedefliyoruz. Halen yıllık 1 milyon parça erkek giyim, 400 bin parça kadın giyim üretiyoruz. 2010 yılında çocuk giyimin(CİHAN)

3 YORUMLAR

  1. samsun da mağazası var bafra için işletmeci olmak isterim.. 180 m2 bir mağazayla her iki tarafında işini karşılayabilirim.. artı crispino ya değer saygılar

  2. mrb lar ben mardin in midat ilçesine crispino giyim mağazasıı açmak istiyorum tabi mümkünse bayilik almak için nereye başvurabilirim bu konudsa bilgilendirirseniz seiniriim tşkler….

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here