Çürümeye Yüz Tutmuş Yiyecekler Raflara Geri Dönüyor

Çürümeye Yüz Tutmuş Yiyecekler Raflara Geri Dönüyor

Yetiştirilip marketlere gönderilen meyve sebzelerin %40’tan fazlası çöpe gidiyor. Ancak, artık Nutritious Toz ile bu israfa dur diyebileceğiz.

fopo1

FoPo adlı firma tarafından geliştirilen meyve ve sebzelerin dondurulması işlemi sayesinde, son kullanma tarihi geçmek üzere olan meyve ve sebzeler besin değeri yüksek toz haline getirilerek raf ömrü uzatılıyor ve çöpe gitmesi engelleniyor. Önümüzdeki bir kaç 10 yıl içinde yiyecek sıkıntısı çekeceği tahmin edilen dünyamızda üretilerek marketlere gönderilen meyve ve sebzelerin %40’tan fazlası çöplere gidiyor. Büyük bir yiyecek israfı söz konusu ve günümüzde bile bir çok insan açlıktan ölmekte iken FoPo sayesinde büyük bir avantajı elde etmiş oluyoruz.

FoPo geliştirdiği sistemi kullanmak için marketlerden ve meyve – sebze hallerinden atılmak üzere olan ürünleri almayı ve üretimini bu şekilde yapmayı planlıyor. Toz haline getirilen ürünlerin, daha sonradan yiyecek katkısı, şampuan, sabun ve bunun gibi ürünlerin üretilmesinde kullanılacağı belirtiliyor. Sistem, meyve ve sebzeye herhangi bir katkı maddesi uygulamıyor. Bu nedenle tozlar, besin değerlerini koruyabiliyorlar.

FoPo şu anda Kickstarter üzerinden fon arayışına devam ediyor. Hedeflenen fon miktarı ise 21 bin dolar olarak belirlenmiş.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here