Cv Hazırlama ve Mülakat

CV Nasıl Hazırlanır
Cv Nasıl Hazırlanır

İş mi arıyorsunuz? İşinizi mi değiştirmek istiyorsunuz? İlk aşamada nasıl bir işte çalışmak istiyorsunuz buna karar vermelisiniz. Ve bu işin gereklerini n size uyup uymadığına bakmalısınız.

Önce işinizi seçmeli ve bu işe uygun olup olmadığınızı tahlil etmelisiniz. Sonra bu işe girmek için hazırlık yapmalısınız. En önemli aşama CV hazırlamadır. CV de iletişim bilgilerinizi, deneyimlerinizi, sertifikalarınızı açıkça belirtmelisiniz. CV de düzgün çekilmiş bir fotoğrafınızın da bulunması şarttır. İsteğe bağlı olarak sertifika, katıldığınız seminerlerin belgelerini de koyabilirsiniz.

CV sizin işe alınmanız için büyük bir adımdır. Eğer iyi bir CV hazırlarsanız rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Eğer CV beğenilir ve mülakata çağrılırsanız, mülakatta dikkat etmeniz bazı hususlar vardır. Bunlar giyim, konuşmanız, bakışlarınız, vücut diliniz gibi temel konulardır. Mülakatta dikkat çekmek çok önemlidir. Kendinizi sınırlı sürede anlatmalısınız, ilgi çekmelisiniz, işe alanlar farklı olduğunuzu hissetmeli. Bu işe alınmada oldukça önemlidir. Unutmayın ki iş başvurunuzda birçok rakibiniz olacaktır. Bu aşamalar onları alt etmenizde yardımcı ı olacaktır. Diğer bir önemli hususta CV doğruluğu ve kanıtlanabilir olmasıdır. Ve mülakatta da dürüst davranmalısınız. İnsanlar kolayca yalan söylediğinizi anlayabilir. Ya da daha sonra bu konu ortaya çıkabilir. Ve bundan dolayı zor durumda kalabilirsiniz.

İşin özü CV hazırlama ve mülakat sizin bir işe alınmanızda büyük etkendir. Size bir işin kapısını açabilir. İyi bir CV ve mülakatta doğru davranma istediğiniz işin ilk adımı olabilir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here