CV Nasıl Hazırlanır

9

Cv iş hayatına atılacakların geçmiş iş deneyimlerinin ve bilgilerinin içerdiği bir belgedir.  Cv yazacak kişi yazmaya başlamadan evvel kendisine bir hedef koymalı ve o doğrultuda özgeçmişini yazmalıdır. Cv yazmaya başlarken öncelikle başvurulacak işin özelliklerine sahip olunmalıdır. Daha sonrada kişi kendisine ait kişisel bilgileri örneğin; Ad, soyadı, telefon numarası, doğum tarihi ve e-mail gibi temel bilgiler içermelidir.

Cv Hazırlama : İşe başvuracak kişinin bundan sonra yapması gereken en son hangi işte ne kadar sürede çalıştığını doğru ve tarihlerine uygun bir şekilde yazmalıdır. Eğer yeni mezun ise en son stajını nerde yaptığını yazmalıdır. Yeni mezun bir kişi diğer insanlara oranla işe girmesi daha mümkündür, çünkü istenilen saatte ve mekânda çalışabilir ve kendini bu sayede zamanla geliştirir. Öğrenimini yeni tamamlamış bir kişi eğer ortalamanın üstünde bir puana sahip ise mutlaka bunu cv de belirtmelidir.

İş deneyimi olan bir kişi cv hazırlarken önceki işinde kazandığı bir belge veya aldığı bir bilgisayar kursu gibi değişik faaliyetlerde bulunmuş ise ve bu durumlar ileride iş hayatında kendisine katkısı olacağını düşünüyor ise bunu belirtmesi gerekir.

Cv Nasıl Hazırlanır

İşe hayatına yeni atılacak biri uzun vadeli bir hedefe yoksa bunun çok önemi yoktur. Kısa vadeli bir hedefini belirtmesi yeterli olacaktır. Cv yazılırken dikkat edilecek diğer bir hususta kişinin olumlu düşünüp yazması gerekmektedir. Cv yazacak kişi en son çalıştığı işe yakın bir işte çalışmış ise onun için yararlı olacaktır ve bu durumu belirtmelidir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here