Cyclodeo Bisiklet Sürücülerine Farklı Bir Deneyim Sunuyor

Dünya genelinde kullanıcılar tarafından yüklenen videolar aracılığıyla görüntülenen bisiklet yolları. Cyclodeo, bisiklet sürücülerine mevcut pek çok uygun rotanın video görüntülerini sağlamaya çalışıyor.

Cyclodeo
Cyclodeo

Bisiklet devrimi ile ilgili gelişmeler hakkında sürekli yeni haberler çıkarken, bunlara bir yenisi de Hollanda merkezli Cyclodeo’nun günümüz bisiklet sürücülerine mevcut pek çok uygun rotanın video görüntülerini sağlamaya çalışması eklendi.

Cyclodeo, dünya genelinde bisiklet sürücülerinin sürüş deneyimlerini video olarak bir Google Haritası üzerine yüklemelerine, böylelikle diğer sürücülerin caddelerde tam olarak nasıl koşullar ile karşılaşacaklarını görmelerine olanak tanıyor. Süre, ortalama hız, eğim ve mesafe gibi istatistiki bilgiler de her bir rota için listeleniyor. Uygun rotalar ile Kopenhag videoları, diğer konumlar arasında Hollanda ve New York’da zaten mevcut durumda bulunuyor. Aşağıdaki video, siteye yüklenmiş bir Kopenhag rotasını gösteriyor.

Dünyada bisiklete olan ilgi gün geçtikçe artmaya devam ediyor ve Cyclodeo gibi girişimler belirli konumlarda güvenli rotalar bulmaya çalışan sürücüler tarafından memnuniyetle karşılanabilir. Siz de bisiklet sürücülerine yol göstermek ister misiniz?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here